Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Niebawem rozpocznie się XVI Festiwal Ekumeniczny

Festiwal Ekumeniczny, mimo obostrzeń, odbędzie się po raz 16 w Ustroniu. Złożą się na niego liczne wydarzenia muzyczne i nie tylko, odbywające się w dniach 4-26 września br. w ustrońskich kościołach i placówkach kulturalnych.

[ TEMATY ]

festiwal

ekumenizm

koncert

archiwum organizatorów

Uroczyste otwarcie festiwalu zaplanowano na 4 września na godz. 17 w Kościele ewangelicko-augsburskim Ap. Jakuba Starszego w Ustroniu. Podczas inauguracji na organach zagra Krzysztof Karcz z Czechowic-Dziedzic, a na oboju Michał Mogiła z Zielonej Góry.

Natomiast koncert główny XVI Festiwalu Ekumenicznego pt. „Śpiewajmy Panu” odbędzie się zaraz następnego dnia, w sobotę 5 września o godz. 19:00 w Parafii pw. św. Klemensa Papieża i Męczennika w Ustroniu. Wystąpi Trio Vox Tribus.

Jako organizatorzy czujemy się zaszczyceni, bowiem Trio Vox Tribus, czyli trzej przesympatyczni panowie, których łączy oczywiście muzyczna pasja, przyjęli zaproszenie do udziału w koncercie głównym XVI Festiwalu Ekumenicznego, mimo bardzo pracowitego sezonu. Podczas koncertu będziemy także mogli usłyszeć znakomitą, młodą artystkę – mezzosopranistkę Julię Rafalską z Warszawy. Wydarzenie będzie urozmaicone recytacjami w wykonaniu znanej ustrońskiej publiczności Magdaleny Kozłowskiej – zapowiadają główni organizatorzy festiwalu, czyli Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne w Ustroniu.

Reklama

Szczegółowy plan jest dostępny na profilu facebookowym Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego.

Festiwal dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz ze środków Miasta Ustroń. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

2020-09-03 09:53

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świeca, która łączy

Niedziela łódzka 50/2021, str. III

[ TEMATY ]

ekumenizm

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Julia Saganiak

Światło, które Pan nam daje, to Jego obecność – zaznaczył arcybiskup

Światło, które Pan nam daje, to Jego obecność – zaznaczył arcybiskup

Przedstawiciele czterech bratnich Kościołów zapalili świece ekumenicznego Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi odbyła się premiera najnowszej płyty Mocnych w Duchu – Oddycham na nowo. Podczas koncertu przedstawiciele Caritas Kościoła Rzymsko-Katolickiego, Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos zapalili świece, modląc się o dar jedności dla wszystkich chrześcijan. – Adwent to jest taki czas w Kościele, w którym bardzo ważny jest motyw światła. Wpatrujemy się w światło, którego przybywa. W Adwencie chodzi o to, żebyśmy odkrywali, że dzięki temu, że Pan Bóg do nas przychodzi, robi się coraz jaśniej. To światło, które Pan nam daje, to jest Jego obecność, Jego miłość i im bardziej je przyjmujemy, tym bardziej i my, i świat się zmienia – powiedział abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: brutalny atak na kościoły, nie żyje kościelny, 4 osoby ranne

2023-01-26 17:19

[ TEMATY ]

Kościół

Hiszpania

terror

PAP/A. CARRASCO RAGEL

Hiszpańska minister transportu, Raquel Sanchez upamiętnia minutą ciszy ofiary ataku nożem w Algeciras.

Hiszpańska minister transportu, Raquel Sanchez upamiętnia minutą ciszy ofiary ataku nożem w Algeciras.

W miejscowości Algeciras na południu Hiszpanii doszło wczoraj wieczorem do brutalnego ataku w dwóch kościołach. Jedna osoba nie żyje, cztery są ranne, w tym 74-letni salezjanin. Sprawcą jest Marokańczyk, którego zatrzymała policja. Wszystko wskazuje na to, że chodzi tu o atak terrorystyczny.

Około godz. 19.30 25-letni Marokańczyk Yasin Kanza wtargnął z maczetą do kościoła św. Izydora, w którym trwała Msza św. Z okrzykiem „Allah jest wielki” ruszył w stronę ołtarza niszcząc po drodze obrazy i inne przedmioty. Maczetą ciężko zranił w szyję ks. Antoniego Rodrígueza. 74-letni salezjanin przeżył tylko dzięki natychmiastowej pomocy. Jego stan jest poważny, ale stabilny.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Caritas-Spes wspiera psychologicznie dzieci uchodźców w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

2023-01-26 19:07

[ TEMATY ]

Caritas

Lwów

Caritas

Caritas-Spes od 1 października ub.r. prowadzi międzynarodowy projekt AVSI, ukierunkowany na psychologiczną pomoc dzieciom. Zajęcia w Domu św. Jana Pawła II we Lwowie prowadzi psycholog Bogdana Kuczwara. Program obejmuje zajęcia psychologiczne i terapeutyczne dla dzieci oraz konsultacje dla rodziców. Malcy podzieleni są na grupy wiekowe (0-6 lat, 7-12, i 13-18). W czasie pracy z nimi stosowane są aktywizujące metody nauczania. W projekcie wzięło udział łącznie 68 dzieci.

Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie do 24 lutego 2022 żyła swoim zwyczajnym życiem, ale już od pierwszych dni wojny zaczęła przyjmować uchodźców, zwłaszcza kobiety z dziećmi. To właśnie najmłodsi najbardziej odczuwają na sobie skutki wojny. Nie rozumieją, dlaczego znajdują się daleko od swoich domów, dlaczego musieli pozostawić ulubione zabawki i rozstali się z przyjaciółmi. Potrzebują oni nie tylko opieki ze strony rodziców, ale również pomocy zawodowych specjalistów, w tym także psychologów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję