Reklama

Niedziela Łódzka

Łódzkie Jerycho - rowerowa ewangelizacja

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

łódzkie jerycho

Archiwum Łódzkiego Jerycha

W najbliższą sobotę w 7 parafiach w Łodzi będzie mieć miejsce Łódzkie Jerycho – czyli wyprawa rowerowa dookoła miasta, łącząca modlitwę, ewangelizację i sport.

- Ponad rok temu spotkaliśmy się w kilka osób, z różnych wspólnot, posług. To, co nas łączyło to ewangelizacja uliczna i chęć zaniesienia Jezusa do osób, które same z siebie nie wejdą do Kościoła. Pojawił się pomysł okrążenia Łodzi na rowerach i Słowo z Pisma Świętego mówiące o murach Jerycha. To od była odpowiedź, jak mamy działać – mówi Joanna Władyszewska, odpowiedzialna za całe wydarzenie.

Reklama

Wydarzenie rozpocznie się w parafii Ojców Jezuitów w Łodzi, przy ul. Sienkiewicza 60 Eucharystią o godz. 9:30.

- W trakcie całodniowej wyprawy modliliśmy się, by mury naszych serc runęły tak, by Chrystus mógł w nich zamieszkać – dodaje Joanna.


Reklama

Uczestnicy będą zatrzymywać się w 7 kościołach, na terenie miasta Łodzi, gdzie będzie czas na wspólną modlitwę wraz z wiernymi zgromadzonymi w świątyni. Członkowie wyprawy zatrzymają się w następujących miejscach: Kościół pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Kościół pw. NMP Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego, Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej, Kościół NMP Królowej Polski, Kościół Św. Michała Archanioła oraz Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W niektórych parafiach dodatkowo będzie możliwość wysłuchania historii osób, których życie zmieniło się po spotkaniu z Bogiem. Wydarzenie zakończy się w Pasażu Schillera, przy ul. Piotrkowskiej o godz. 19:30.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz zapisy możliwe są na stronie internetowej: www.lodzkiejerycho.pl

2020-09-03 11:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zalecenia dla duchownych i wiernych na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne w Archidiecezji Łódzkiej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

1. Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego celebracje Wielkiego Tygodnia powinny być sprawowane we wszystkich kościołach parafialnych i kaplicach publicznych. Ponadto Arcybiskup Metropolita Łódzki usilnie prosi, aby wszystkie wspólnoty zakonne męskie i żeńskie sprawowały liturgię Triduum w swoich kaplicach domowych.

2. Usilnie zachęcamy wiernych do przyjmowania Komunii św. na rękę. Osoby, które mimo to, stanowczo domagają się przyjęcia Komunii św. do ust mogą to uczynić na końcu obrzędu. W takim przypadku przed puryfikacją kapłan powinien zdezynfekować dłonie. Należy jednak pamiętać, że „każdy wierny zawsze ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię św. do ust” (Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Redemptionis Sacramentum). W związku z tym nikomu nie można nakazywać przyjęcia Komunii św. na rękę, można tylko do tego zachęcać.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: tysiące uczestników „Marszu dla życia” w Berlinie

2021-09-19 08:09

[ TEMATY ]

życie

Niemcy

marsz dla życia

marciaperlavita.it

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

Około 4,5 tys. osób uczestniczyło 18 września w 17. „Marszu dla życia”, wspólnie protestując przeciw tzw. „wspomaganej śmierci” i przerywaniu ciąży. Demonstrację przygotowało niemieckie stowarzyszenie Prawo do Życia (BVL), skupiające 15 organizacji.

Według organizatorów, odbywający się rokrocznie „Marsz dla życia” jest największym w Niemczech zgromadzeniem na rzecz ochrony życia. Przeciwko temu ponownie wybuchają na nowo protesty, których uczestnicy żądają „prawa do seksualnego samookreślenia” i do nieograniczonej dopuszczalności aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Od niewolnika do dziecka

2021-09-20 08:40

Norbert Polak

Dla przybyłych do Mogiły Krzyż Chrystusa jest częścią ich życia

Dla przybyłych do Mogiły Krzyż Chrystusa jest częścią ich życia

Na placu św. Jana Pawła II u ojców cystersów w Krakowie-Mogile 19 września odbyła się Msza św. z okazji trwającego tam odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

Była to centralna uroczystość tygodniowego wydarzenia. Homilię wygłosił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. W nauczaniu podkreślił, jak wielka różnica zachodzi między niewolnictwem i wyzwoleniem w ludzkim rozumieniu a wolnością, którą obdarza Chrystus: - Mam dla ciebie jeszcze jedną propozycję. Przyjdź do mojego domu i korzystaj ze wszystkiego, co posiadam, ponieważ chcę cię uczynić moim dzieckiem. Czy chcesz, abym był dla ciebie Ojcem? (...) To, co się dzieje, da się wytłumaczyć tylko przez miłość tego nowego pana do ciebie. Odkrywasz, że on czeka na to, abyś powiedział po raz pierwszy do Niego „Ojcze, Tatusiu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję