Reklama

Kultura

Kraków: We wrześniu „Warsztaty muzyki niezwykłej”

W dniach 2-8 września 2013 w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów odbędą się Warsztaty muzyki niezwykłej - wyjątkowe warsztaty wokalno-liturgiczne. Na uczestników czekać będzie nie tylko wybitna kadra prowadzących, ale także atrakcyjny program każdego z dni i możliwość uczestnictwa w rozmaitych grupach.

Warsztaty muzyki niezwykłej to łącznie 50 godzin zajęć, w tym 24 godziny zajęć w sekcjach i 26 godzin zajęć wspólnych. Blisko 10 godzin wykładów i konferencji na temat muzyki liturgicznej oraz 6 wieczorów twórczych, w tym m.in.: spotkania z żywą muzyką, spotkania biesiadno-integracyjne, wieczór muzyki filmowej, zwiedzanie zabytkowego klasztoru i kościoła dominikanów z przewodnikiem.

Reklama

- „Wierzymy, że te warsztaty będą naprawdę niezwykłe” - mówi Agnieszka Stec, koordynatorka wydarzenia z ramienia Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. - „Muzyka zawsze jest niezwykła, nawet w okresie zwykłym, którym będziemy się zajmować. Ale warsztaty w Krakowie to dodatkowa wartość wspólnego spotkania, okazja do wymiany doświadczeń ludzi z różnych wspólnot, z całej Polski i z zagranicy. Uczymy się nie tylko poszczególnych pieśni, ale konkretnych umiejętności” - wyjaśnia. - „Czasu na to nie zabraknie, bo w odróżnieniu od większości tego typu wydarzeń, nasze potrwa nie trzy, a siedem dni” - dodaje o. Tomasz Grabowski, prezes Fundacji.

Zajęcia muzyczne poprowadzą profesjonalni muzycy, kompozytorzy i dyrygentci oraz aktywni pasjonaci muzyki liturgicznej, mający ugruntowaną wiedzę teoretyczną, poświadczoną latami praktyki: Paweł Bębenek, Marcin Bornus-Szczyciński, Magdalena Głogowska, Dawid Kusz OP, Rafał Maciejewski, Tomasz Rojek OP, Anna Siciarek, Marcin Wasilewski-Kruk oraz Tomasz Grabowski OP. Udział potwierdził także Jacek Hałas - zaprezentuje koncert pieśni dziadowskich i poprowadzi wieczór tańców korowodowych.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach są przyjmowane do 20 sierpnia 2013 r. Aby dokonać zapisu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora i uiścić opłatę. Liczba miejsc w poszczególnych sekcjach jest ograniczona.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia: www.liturgia.dominikanie.pl

2013-08-12 14:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: warsztaty psychologiczne połączone z duchowością

[ TEMATY ]

warsztaty

warsztaty

Bożena Sztajner/Niedziela

JEŚLI CHCESZ POPRAWIĆ SWOJE RELACJE Z BOGIEM, Z SAMYM SOBĄ, Z RODZINĄ, ZE ZNAJOMYMI, SZEFEM CZY KOLEŻANKĄ Z PRACY, ROZPOCZNIJ OD ZDOBYCIA UMIEJĘTNOŚCI SŁUCHANIA I KOMUNIKOWANIA WPROST O TYM - CO JEST DLA CIEBIE WAŻNE! - JAKIE MASZ POTRZEBY! CZEGO CHCESZ! WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH A POTEM WYZWALAJ SWÓJ POTENCJAŁ W INNYCH OBSZARACH SWOJEGO ŻYCIA ABY POLEPSZYĆ JEGO JAKOŚĆ!

WARSZTAT: KRYZYS (JAK RADZIĆ SOBIE Z TRUDNOŚCIAMI W ŻYCIU CODZIENNYM?)

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Anielskie rekolekcje na Skałce

2021-09-28 12:47

Zygmunt Put, wikicommons

Od czwartku 30 września do soboty 2 października w kościele na Skałce odbędą się anielskie rekolekcje.

Do udziału w rekolekcjach w bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa w Krakowie zaprasza Bractwo Świętych Aniołów Stróżów. Nauki głosić będzie o. Paweł Przygodzki OSPPE w czasie Mszy św. o godz. 19.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję