Reklama

Rodzina

Gra planszowa dla małżeństw polecana przez ks. Dziewieckiego i Jacka Pulikowskiego

Wspomnienia z dzieciństwa, marzenia, potrzeby, uczucia, plany na przyszłość – to tematy ważne dla każdego małżeństwa. Życie codzienne nie dostarcza jednak zbyt wielu okazji do podjęcia dialogu o tak kluczowych kwestiach.

W ferworze obowiązków łatwo zapomnieć o wygospodarowaniu wartościowego czasu spędzonego ze współmałżonkiem. Z pomocą przychodzi jednak „Gra wstępna” - nowatorska planszówka dla par autorstwa Aleksandry Sulej. Jak podkreślają wydawcy „nie jest to gra erotyczna ale... jak wiadomo od rozmowy się wszystko zaczyna i może uda się rozwiązać problem 'bólu głowy', dzięki lepszemu zrozumieniu partnera. Gra pomaga wejść na wyższy poziom relacji w związku!”.

„Gra wstępna” proponuje proste, różnorodne, czasem zaskakujące propozycje spędzenia czasu we dwoje lub w gronie zaprzyjaźnionych par. Zapewnia okazję do poznania się w nieoczywistych aspektach i budowania dobrej, przyjaznej, głębokiej więzi. Natomiast zabawne i ciekawe zagadki pozwalające sprawdzić wzajemną znajomość.

Jak tłumaczy psycholog ks. Marek Dziewiecki, gra jest bardzo solidnie przemyślana i pięknie wydana. - Będzie dobrze służyć tym, którzy zaczynają być parą, a także narzeczonym i małżonkom. Wzajemne poznanie się, rozumienie wrażliwości, pragnień, upodobań, a także obaw i lęków drugiej osoby to warunek miłości i szczęścia z bycia razem – zachęca duchowny, podkreślając, że gra pomaga wzajemnie się rozumieć i wspierać.

Podczas rozgrywki gracze korzystają z niezwykle szerokiego wachlarzu tematów proponowanych do podjęcia w rozmowach w toku gry. Do zestawu dołączone są zabawne i ciekawe zagadki pozwalające sprawdzić wzajemną znajomość. Raz w miesiącu pojawiają się wspólne wyzwania do zrealizowania, czyli proste, różnorodne, czasem zaskakujące propozycje spędzenia czasu we dwoje. „Gra wstępna” zaplanowana jest na cały rok rozgrywek, jednak gracze mogą dowolnie ją modyfikować, by służyła im jak najlepiej.

Zdaniem Jacka Pulikowskiego „Gra wstępna” może się realnie przyczynić do odratowania małżeństw, rodzin i w efekcie uratowania przyszłości świata. Autor książek i artykułów na tematy rodzinne podkreśla, że sprzyja ona dobrej komunikacji w związku, której bardzo często brakuje parom, zwłaszcza tym z dłuższym stażem. - Ta gra otwiera drogę do pełni szczęścia w życiu. Chciałoby się rzec: strzał w dziesiątkę – ocenił.

Podziel się cytatem

Reklama

Obszary tematyczne obejmują: marzenia, rozwój, relaks, plany na przyszłość, wspomnienia z dzieciństwa, potrzeby, uczucia, wartości, sposoby na okazywanie miłości, zdrowie, odpoczynek, czas wolny i wiele innych ważnych kwestii, nad którymi człowiek na co dzień się nie zastanawia. Pozwala to na zdobycie większej wiedzy na temat ukochanego, a co za tym idzie, zacieśnienie relacji. - Na pewno dużą frajdą było odkrywanie ile już o sobie wiemy, ale też dowiadywanie się nowych rzeczy, które wciąż zaskakują – ocenił jeden z graczy.

Pieniądze na wydanie „Gry wstępnej” zostały zebrane za pośrednictwem strony internetowej www.wspieramto.pl w zaledwie 24 godziny. Obecnie można ją kupić pod adresem: Zobacz

Reklama

***

Aleksandra Sulej - autorka i pierwszy wydawca gry rodzinnej PYTAKI sprzedanej w 50 tys. egzemplarzy, współautorka programu warsztatów dla kobiet, żona, mama 4 dzieci. Wraz z mężem są od kilkunastu lat członkami Domowego Kościoła i prowadzą kursy dla narzeczonych w diecezji warszawsko-praskiej. Spodziewają się piątego dziecka. Chętnie zapraszana do mediów jako ekspert w temacie rodziny, rozwoju i relacji.

2020-09-10 14:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Małżonkowie dla / za kapłanów

[ TEMATY ]

pielgrzymka

kapłan

małżeństwo

sanktuarium

Archiwum Sanktuarium

Sanktuarium w Mzykach

Sanktuarium w Mzykach

Nie byłoby naszego małżeństwa bez kapłaństwa. Co prawda, to narzeczeni udzielają sobie nawzajem sakramentu małżeństwa przeobrażając się w męża i żonę, ale przecież warunkiem koniecznym zaistnienia tego sakramentu jest posługa kapłana. Parafia pw. NMP Wspomożycielki Wiernych na wrocławskim Księżu Małym zaprasza małżonków na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Marii Vianney'a w Mzykach (niedaleko Częstochowy), by pomodlić się za kapłanów udzielających im ślubu.

Ponieważ kapłan, to niejako ojciec małżeństwa, organizatorzy zaplanowali wyjazd do Mzyk w Dniu Ojca, 23 czerwca.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia wzywa nas do otwarcia naszych oczu i serca

2023-01-07 14:36

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 1-6.

Środa, 1 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

2023-02-01 12:11

[ TEMATY ]

opłatek

Krakow

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Arcybiskup Marek Jędraszewski

Arcybiskup Marek Jędraszewski

- Chcę podkreślić odpowiedzialność, która spoczywa na człowieku, za to wielkie dobro jakim jest świat. Pan Bóg stawiając człowieka na szczycie stworzeń nie upoważnił go do tego, by świat niszczył i rujnował, ale powołał go, by w Jego imię opiekował się światem i o niego się troszczył – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego pszczelarzy, sadowników i leśników.

W czasie Mszy św., odprawionej przed opłatkiem, homilię wygłosił kapelan Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie, ks. Wiesław Popielarczyk. Podkreślił, że należy zaufać Bogu, by móc pokonywać codzienne trudności. Zauważył, że leśnicy są niezwykłą grupą osób, troszczących się o polskie lasy, by przynosiły pożytek. Pszczelarze przypominają, by dbać o środowisko i aby ludzie znali podstawowe prawdy związane z jego ochroną. – Jesteśmy tu, by dać świadectwo naszej wiary, ufności Bogu, by nabrać siły, odwagi – podkreślił.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję