Reklama

Niedziela Wrocławska

Kuria wrocławska wydała komunikat w związku z działaniami ks. Cieleckiego na terenie dekanatu milickiego

Na stronie internetowej ks. Jarosława Cieleckiego, który odszedł z kościoła rzymskokatolickiego, pojawiła się informacja, o peregrynacji figury św. Szarbela. Ma ona się odbyć w kaplicy Katolickiego Kościoła Narodowego w Miliczu. W związku z niejasnym przekazem informacji i próbą wprowadzenia wiernych kościoła rzymskokatolickiego w błąd. Kuria wrocławska wydała komunikat wyjaśniający pewne kwestie.

ks. Łukasz Romańczuk

św. Szarbel, libański mnich

św. Szarbel, libański mnich

Ważnym elementem tego oświadczenia jest informacja od opata Sanktuarium św. Szarbela w Libanie, który odcina się od działalności ks. Cieleckiego w kwestii kultu tego świętego oraz zaznacza, że “nie jest on upoważniony do prowadzenia działalności związanej z postacią świętego.

Reklama

W ostatnim czasie kult św. Szarbela bardzo rozpowszechnił się w naszym kraju. Także w parafiach naszej archidiecezji odbywają się spotkania modlitewne związane z jego kultem. Oprócz tego “duchowe wsparcie można znaleźć w Maronickiej Fundacji Misyjnej, w której funkcję prezydenta sprawuje biskup Andrzej Siemieniewski”.

Komunikat będzie czytany, w ramach ogłoszeń duszpasterskich, 13 i 20 września podczas wszystkich Mszy świętych w dekanacie milickim.

Zobacz treść komunikatu Kurii w formacie PDF
2020-09-11 11:31

Ocena: +9 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany personalne wśród księży diecezji bydgoskiej

2021-06-17 12:24

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Karol Porwich/Niedziela

Lista zmian personalnych dokonanych przez administratora apostolskiego biskupa Wiesława Śmigla wśród księży diecezji bydgoskiej.

KSIĘŻA NEOPREZBITERZY:

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów w diecezji bielsko-żywieckiej. Zobacz wykaz

2021-06-23 15:42

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Monika Jaworska

Biskup ordynariusz Roman Pindel skierował poszczególnych księży diecezji bielsko-żywieckiej do posługi w nowych parafiach. Poniżej prezentujemy zmiany personalne księży proboszczów i wikariuszy w naszej diecezji.

Proboszczowie i Administratorzy

CZYTAJ DALEJ

Jacek Pulikowski: ojcostwo to styl życia

2021-06-23 17:59

[ TEMATY ]

dzień ojca

Adobe Stock

Stworzony, by przewodzić i ochraniać. Dawać dobry przykład i przekazywać wzorzec męskości kolejnym pokoleniom.

Ma okazywać opiekuńczość oraz kierować w dobrą stronę tych wszystkich, którzy od niego zależą. Ma im „ojcować”, także wtedy, gdy pełni inne role – jako dyrektor, wójt, czy prezydent, bo ojcostwo to styl życia. Najważniejszym życzeniem na Dzień Ojca jest „spełnienie siebie” - mówi dr Jacek Pulikowski, pisarz, działacz społeczny, ale przede wszystkim ojciec. Jak to „spełnienie” rozumieć?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję