Reklama

Pielgrzymki "Niedzieli"

XVII PIELGRZYMKA "NIEDZIELI" NA JASNĄ GÓRĘ

21 WRZEŚNIA 2013 r.

Pielgrzymka będzie się odbywać pod hasłem: „Głosić Chrystusa wszystkim”.

Podczas uroczystej Eucharystii, która zostanie odprawiona o godz. 9.30 w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, za pośrednictwem Matki Słowa będziemy polecać Panu Bogu nasze sprawy, a także modlić się o umocnienie w wierze i łaskę wiary dla tych, którzy wiary nie mają.

Uczestnicy pielgrzymki spotkają się następnie w auli „Niedzieli” (ul. 3 Maja 12, Częstochowa), gdzie o godz. 11.30 odbędzie się wręczenie dyplomów „Mater Verbi”.

Reklama

Spotkanie zakończy się wspólnym posiłkiem.

PROGRAM
Bazylika Jasnogórska – godz. 9.30
- Przywitanie Pielgrzymów – Ojcowie Paulini
- Zawiązanie wspólnoty – ks. inf. Ireneusz Skubiś, Redaktor Naczelny „Niedzieli”
- Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Abp. Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego
- Akt Oddania Matce Bożej Wspólnoty i Dzieła „Niedzieli”

Aula Redakcji „Niedzieli”– godz. 11.30
- Powitanie uczestników Pielgrzymki
- Wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego „Niedzieli” – List w Roku Wiary
- Wręczenie dyplomów i medali „Mater Verbi”
- Wystąpienie senatora Grzegorza Biereckiego, prezydenta Światowej Rady Unii Kredytowych – Miejsce i rola kas kredytowych wśród instytucji finansowych.
Wręczenie najwyższego odznaczenia Tygodnika Katolickiego „Niedziela” – statuetki Sursum Corda senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu.
- W trakcie spotkania program artystyczny
- Wspólny posiłek w redakcji

2013-08-29 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziennikarze na Pielgrzymce!

Pokonają całą trasę pieszo, tak, jak każdy pielgrzym. Będą relacjonować każdy dzień pielgrzymki na stronie www.wroclaw.niedziela.pl i na www.radiorodzina.pl

Codziennie zdjęcia, filmy, opowieści – #Śledź38PiesząPielgrzymkęWrocławską

CZYTAJ DALEJ

Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-14 12:51

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

Karol Porwich

Serdecznie zapraszamy na
KONGRES PEDAGOGIKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
EDUCATIO PERMANET IN AETERNUM
29-30 listopada 2022 r.
Aula Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA,
ul. 3 Maja 12, Częstochowa

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ ON-LINE

CZYTAJ DALEJ

Młodzi o polskości - zbliża się Kongres Młodzieży Polonijnej

2022-11-29 15:10

Karol Porwich/Niedziela

Kongres Młodzieży Polonijnej odbędzie się 3 grudnia w formie online pod hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna. Czy polskość ma sens?”. Wezmą w nim udział młodzi ludzie mieszkający poza granicami kraju, m.in. z Niemiec, Francji, Grecji, Norwegii, Australii i USA.

Do wzięcia udziału w Kongresie zachęca delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński. „Pokażemy piękne postaci patriotów, Polek, które służyły ojczyźnie. To Natalia Tułasiewicz i Wanda Malczewska. Będą świadectwa młodych, którzy żyją poza granicami Polski, a czują się i są Polakami. Będziemy śpiewać, modlić się, także za ojczyznę” – informuje bp Turzyński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję