Reklama

Polska

Czerwińsk nad Wisłą: modlitwa różańcowa na Wiśle

Wierni parafii Czerwińsk nad Wisłą w diecezji płockiej przez cztery miesiące w roku biorą udział w modlitwie różańcowej na rzece Wiśle. Podczas 10-kilometrowego rejsu mają pięć stacji, przy każdej odmawiając jedną dziesiątkę różańca. Najbliższy różaniec na Wiśle odbędzie się w niedzielę 11 października.

[ TEMATY ]

różaniec

Wisła

Czerwińsk

Karol Porwich

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na 10-kilometrowy rejs po Wiśle wierni parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Czerwińsku nad Wisłą wyruszają od czterech lat, od czerwca do października, w jedną z niedziel danego miesiąca. Tradycję wodnego pielgrzymowania wprowadzili księża salezjanie z czerwińskiego sanktuarium, gdzie znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej Pocieszenia. Parafia położona jest nad Wisłą, stąd wśród jej mieszkańców jest wielu wodniaków, posiadających motorówki, drewniane pychówki i inne łodzie.

Duchowni i parafianie połączyli pasję z modlitwą: „Modlitwa różańcowa na Wiśle adresowana jest do konkretnego środowiska – do wodniaków. Uczestnicząc w rejsie po «królowej polskich rzek» modlimy się w intencjach wodniaków, ale też za Ojczyznę, przez którą płynie Wisła” – mówi ks. Łukasz Mastalerz SDB, proboszcz czerwińskiej parafii.

Rejs modlitewny rozpoczyna się w miejscowości Wychódźc. Kolejne przystanki mają miejsce.in. na terenie w archidiecezji warszawskiej, a finał jest w Czerwińsku. Wszędzie do wodniaków przyłączają się wierni na lądzie. W rejsach różańcowych zazwyczaj uczestniczy około 50 osób na kilkunastu łodziach. Uczestnicy różańca na Wiśle podkreślają, że „modlitwa na wodzie jest niezwykła”, odbywa się w otoczeniu przyrody, która budzi podziw i respekt zarazem. Jednym z nich jest Marcin Gortat, burmistrz Czerwińska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-10-08 21:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bibliodrama w Czerwińsku nad Wisłą

Już 28 stycznia rozpoczną się wyjątkowe rekolekcje łączące modlitwę kontemplatywną Franza Jalicsa SJ z bibliodramą.

Franz Jalics jest jezuitą, który opracował na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń własną metodę rekolekcji kontemplatywnych. Jest to droga prostej modlitwy prowadzącej do bliskości i zjednoczenia z Bogiem. Medytacja, której uczy Franz Jalics, to modlitwa imieniem Jezus. Tę prostą modlitwę łączy on z ćwiczeniami uważności, uwrażliwieniem na naturę i wejściem w kontakt z własnym ciałem szczególnie poprzez oddech.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Modlitwa rolników w intencji rozwoju sieci Lodówek Społecznych i Jadłodzielni

2024-07-12 18:49

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Jasna Góra/Facebook

Na Jasną Górę dotarła 41. Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Ich hasło głoszące: „Maryja prowadzi do wspólnoty Kościoła” nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego. Tradycyjnie przybyli z modlitwą za polską wieś, o poszanowanie pracy i godności rolników. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. bp Paweł Socha, biskup pomocniczy senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Modlono się m.in. o rozwój sieci Lodówek Społecznych i Jadłodzielni.

- Maryja jest „Szkołą naszej wiary” - powiedział bp Socha. Przypomniał też, że Chrystus zbawia nas z tego, co nas potępia i niszczy, czyli z zakłamania i nienawiści. Biskup senior podkreślił, że tam, gdzie te zjawiska się przejawiają, tam pojawia się piekło na ziemi: wojna, gułagi, obozy koncentracyjne i ludobójstwo, a człowiek jest niczym.

CZYTAJ DALEJ

Potrzeba modlitwy o odwagę w podejmowaniu decyzji

2024-07-13 12:02

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Jacek Kiciński CMF

Biskup Jacek Kiciński CMF

Wierni zaangażowani w modlitwę w Margaretkach i Dwunastkach pielgrzymują do Milicza, gdzie słowo Boże podczas Mszy świętej wygłosił bp Jacek Kiciński CMF, który zachęcał do modlitwy o odwagę w podejmowaniu decyzji, a także zachęcał do modlitwy za powołanych i o wierne i święte powołania do życia kapłańskiego zakonnego i misyjnego.

Na początku homilii bp Jacek mówił o potrzebie modlitwy oraz podziękował za modlitwę w jego intencji. - Dzisiaj jako kapłani i powołani dziękujemy za waszą modlitwę. Jest ona siła naszego życia i powołania. Po święceniach biskupich otrzymałem 23 margaretki w tym 2 kapłańskie. Dzisiaj jest ich ponad 30 i tak myślę że w niej jest siła. To ona sprawia że mamy siłę i odwagę głosić dobrą nowinę we współczesnym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję