Reklama

„Papieski” Dzień Dziecka w Miejscu Piastowym

Około 3 tys. uczestników zgłosiło swoje przybycie na XXVII Michayland, czyli Pielgrzymkę Dzieci do Miejsca Piastowego z okazji Dnia Dziecka. Tegoroczny MICHAYLAND odbędzie się 1 czerwca i przebiegać będzie pod hasłem „Z Janem Pawłem II szukajmy pasji życia” - w duchu dziękczynienia za dar beatyfikacji Papieża Polaka, którego w swoich pismach zapowiadał bł. ks. Bronisław Markiewicz, założyciel Michalickich Zgromadzeń Zakonnych i placówek wychowawczych dla ubogich dzieci i młodzieży. Michayland składa się z dwóch zasadniczych części - modlitewnej i rozrywkowej. Modlitwie przewodniczył będzie generał księży Michalitów, ks. Kazimierz Radzik. Wśród atrakcji dzieci mają do wyboru różne sektory:
1. Ojczyzna naszą pasją - chcemy tu przybliżyć dzieciom bogactwo kulturowe szczególnie naszego regionu oraz zaprezentować w formie wystawy miejsca na Podkarpaciu, które odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie swoich pielgrzymek do Ojczyzny.
2. Sport naszą pasją - rozgrywki w piłkę nożną, hokej na trawie, bieg z przeszkodami.
3. Podróże naszą pasją - prezentacja różnych kontynentów i krajów świata, szczególnie tych, które odwiedził Jan Paweł II.
4. Cyrk naszą pasją - warsztaty cyrkowe.
5. Muzyka naszą pasją - występy artystyczne dzieci.
6. Origami naszą pasją - papierowe fantazje.
7. Malowanie naszą pasją - konkurs plastyczny, opowiadający o pasjach dzieci.
8. Pomoc innym naszą pasją - sektor prowadzi policja i straż.
9. Wspinaczki górskie naszą pasją - ściana wspinaczkowa GOPR z Sanoka.
Spotkaniu dzieci będzie towarzyszył zespół muzyczny „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza. Będą też dodatkowe atrakcje w postaci dmuchanych skokozabaw, samochodzików czy przejażdżki konnej. W czasie spotkania dzieci otrzymają ciepły posiłek, napoje, słodycze, różne pamiątkowe gadżety oraz nagrody konkursowe.
Przez temat spotkania chcemy przybliżyć uczestnikom postać naszego wielkiego Rodaka, zafascynowanego Bogiem, człowiekiem i różnymi dziedzinami życia oraz pomóc dzieciom w odkrywaniu i rozwoju ich zainteresowań, zdolności, i fascynacji. Przez proponowane w poszczególnych sektorach zajęcia, które jednocześnie bawią i uczą, pragniemy zaszczepić w uczestnikach zamiłowanie do Ojczyzny, rodzimej kultury, sportu, przyrody, muzyki, poznawania świata. Aby dzieci owocnie przeżyły to pielgrzymkowe spotkanie, do poszczególnych szkół, które zgłaszały swój udział, rozesłane zostały scenariusze zajęć lekcyjnych, dotyczące osoby Ojca Świętego Jana Pawła II. Są one również wprowadzeniem do konkursu plastycznego: „Jan Paweł II i jego pasje”.
Swój udział zgłosiły już liczne szkoły, placówki wychowawcze oraz inne grupy zorganizowane, jak też osoby indywidualne. Spodziewamy się dzieci głównie z Podkarpacia, ale będą też dzieci z województw małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i mazowieckiego. Ufamy, że nie zabraknie w tym roku słońca, bo na humory dzieci z pewnością możemy liczyć, jak zawsze.
Głównym organizatorem spotkania jest Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła. Partnerami są: Zgromadzenie Księży Michalitów, Urząd Gminy Miejsce Piastowe, Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, Powiat Krośnieński, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy. Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.michalitki.pl.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

MŚ w kajakarstwie – Borowska i Łubniewski dwukrotnie na podium

2021-09-19 16:09

[ TEMATY ]

medal

kajakarstwo

PAP

Kanadyjkarze Dorota Borowska i Michał Łubniewski zdobyli po dwa medale mistrzostw świata w kajakarstwie rozgrywanych w Kopenhadze. Łącznie sześć polskich osad stanęło na podium.

Niedzielną sesją finałową regat udanie otworzyła Borowska, która w swojej koronnej konkurencji - jedynce na 200 m - była trzecia. Kanadyjkarka NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki wyprzedziła na mecie Ukrainkę Liudmiłę Luzan, z którą w Tokio przegrała brązowy medal.

CZYTAJ DALEJ

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Vatican News

Jesteśmy dziś konfrontowani z prawdą o naszym wnętrzu – o jasnej i mrocznej stronie podzielonego serca człowieka. Piękne w nas jest to, że mamy dobrą wolę i w zasadzie chcemy być życzliwi, przyjaźni i sprawiedliwi. Pragniemy miłować i być dobrzy. Nie jest to jednak cała prawda. Niestety, między ludźmi toczą się spory i wojny, a najważniejsza linia frontu biegnie w sercu. Naprzeciwko siebie stają w naszym wnętrzu dwa dążenia: by czynić dobro, które buduje, i by czynić zło, które niszczy. Z serca pochodzą szlachetne pragnienia, ale to samo serce jest „rezerwuarem” negatywnej energii, która konkretyzuje się w wadach i grzechach głównych, ogólnie – w pożądliwości i żądzach skłócających nas z Bogiem i bliźnimi. Narzucające się zło bywa oczywiste i wulgarne lub przybiera pozór dobra. Wystarczy przyzwolić na jakiś rodzaj zła, np. na zazdrość, czy ulec żądzy sporu, by wkrótce doświadczyć wszechogarniającego bezładu i popaść we wszelki występek. „Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek” – mówi św. Jakub w dzisiejszym II czytaniu.

CZYTAJ DALEJ

Od niewolnika do dziecka

2021-09-20 08:40

Norbert Polak

Dla przybyłych do Mogiły Krzyż Chrystusa jest częścią ich życia

Dla przybyłych do Mogiły Krzyż Chrystusa jest częścią ich życia

Na placu św. Jana Pawła II u ojców cystersów w Krakowie-Mogile 19 września odbyła się Msza św. z okazji trwającego tam odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

Była to centralna uroczystość tygodniowego wydarzenia. Homilię wygłosił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. W nauczaniu podkreślił, jak wielka różnica zachodzi między niewolnictwem i wyzwoleniem w ludzkim rozumieniu a wolnością, którą obdarza Chrystus: - Mam dla ciebie jeszcze jedną propozycję. Przyjdź do mojego domu i korzystaj ze wszystkiego, co posiadam, ponieważ chcę cię uczynić moim dzieckiem. Czy chcesz, abym był dla ciebie Ojcem? (...) To, co się dzieje, da się wytłumaczyć tylko przez miłość tego nowego pana do ciebie. Odkrywasz, że on czeka na to, abyś powiedział po raz pierwszy do Niego „Ojcze, Tatusiu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję