Reklama

Kościół

Znamy nagrodzonych w konkursie „Niedzieli”: #OdkrywamyCarlo!

Inicjatywa „Niedzieli” pt. #OdkrywamyCarlo oraz konkurs o tej samej nazwie okazały się bardzo owocne. Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń konkursowych, w których dzieliliście się z nami zdjęciami obrazka bł. Carlo, który dołączyliśmy do poprzedniego numeru „Niedzieli”, a także swoimi świadectwami tego czym najbardziej inspiruje Was życie bł. Carlo Acutisa.

Uważamy, że każdy z Was zasłużył na miano zwycięzcy tego konkursu! Z całego serca dziękujemy za odważne świadectwo wiary i zachęcamy do dalszego odkrywania historii tego wyjątkowego błogosławionego nastolatka z Włoch.

Cieszymy się, że czytelnikami „Niedzieli” jest tak duża grupa młodych ludzi! Czytają nas nastoletnie dziewczyny, chłopaki z LSO, 16-latkowie, Belg, który dopiero uczy się polskiego, a nawet.. 6 letni Antoś! :)

W konkursie wyłonić musieliśmy osoby, do których powędrują nagrody i tak Jury konkursu zdecydowało, że nagrodę w postaci książki otrzymają autorzy poniższych świadectw: (W dniu jutrzejszym będziemy kontaktować się z nagrodzonymi osobami drogą telefoniczną, w celu ustalenia sposobu wysyłki nagrody). Nagrody ufundowało Wydawnictwo eSPe - współorganizator konkursu.

Nagrodzone świadectwa:

Podziel się cytatem

Nie ukrywam, że kiedy usłyszałam o Carlo Acutis byłam trochę niechętnie nastawiona. Jak młody człowiek tak szybko zostaje beatyfikowany! Zaczęłam czytać o Nim więcej i więcej... W końcu powiedziałam do Niego: Skoro jesteś taki święty to zrób coś abym Cię polubiła bo na razie to mnie denerwujesz! Nie sądziłam, że te słowa tak szybko zadziałają. Nie umiem tego wyjaśnić, ale zakochałam się w tym chłopcu bo w Nim jest Pan Jezus. Zachwycił mnie tym, że taki zwykły chłopiec zobaczył w Eucharystii niezwykłość Mocy Bożej Miłości!

Reklama

I cieszę się, że od teraz mam w niebie nowego Przyjaciela.

Niech Eucharystia stanie się dla każdego z nas PIĘKNĄ I JEDYNĄ AUTOSTRADĄ DO NIEBA!

Marta


Carlo Acutis, mnie zainspirował tym, że kochał Pana Boga i Matkę Bożą. Lubiał uczestniczyć w Eucharystii. Biorę z niego przykład jako wzór do naśladowania, bo jestem w Liturgicznej Służbie Ołtarza. 

Szczepan


Carlo Acutis zachwyca mnie przede wszystkim tym, iż potrafił wykorzystywać czas tak aby go nie zmarnować. Zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie stanowi korzystanie ze środków przekazu wyznaczył sobie limity czasowe korzystania z nich. 

Carlo jest nas mnie/ dla nas (młodych ludzi) wzorem godnym naśladowania i mądrego korzystania z internetu, który w obecnych czasach pochłania wiele umysłów młodych ludzi. 

Maciej (16 lat)


Mnie Carlo imponuje wyjątkową, jak na Jego wiek miłością do Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Powiem więcej, że mnie jako kleryka zawstydza. Chciałbym dorosnąć do takiego przykładu jak Carlo.

Kl. Paweł


Niesamowicie mnie zachwycił sobą bł. Carlo w artykule z "Niedzieli" przede wszystkim swoją prostotą i otwartością na łaski Pana w jego codzienności. Umiejętność stawiania sobie pewnych granic i wymagań, szukanie wartości, które prowadzą do szczęścia poza czasem, jak również bronienie swej wiary i przyjmowanie poglądów innych osób bez osądu i krytyki - myślę, że jego postać wniesie w życie każdego chrześcijanina coś wartościowego, gdyż nawet dorosły człowiek ma poważne problemy z dobrym i pożytecznym wykorzystaniem danego mu czasu. Czerpanie siły i mądrości z codziennej Eucharystii i częstego przystępowania do Sakramentu Pokuty, to są drogowskazy na naszej drodze do świętości na dzisiejsze czasy.

Reklama

Bardzo pozytywna jest postać bł. Carlo i w jakiś sposób czuję się przynaglona modlić się za jego wstawiennictwem o rozwiązanie moich kłopotów w przyjmowaniu inności drugiej osoby.

Serdecznie dziękuję za ten artykuł i przedstawienie życia tak krótkiego, a jednocześnie owocnego bł. Carlo.

Natalia


Carlo był bardzo dobry i kochał Pana Jezusa całym sercem. Tak jak on pójdę do wczesnej Komunii Świętej i codziennie proszę go, żeby pomógł mi przygotować moje serduszko dla Pana Jezusa i przyprowadzić do Niego innych ludzi. Lubię też Internet i jak podrosnę założę stronę o Bogu.

Antoś (6 lat)

KILKA FOTGRAFII PRZESŁANYCH PRZEZ NASZYCH CZYTELNIKÓW

[zdjecie id="99969"][/zdjecie]
[zdjecie id="99970"][/zdjecie]
[zdjecie id="99971"][/zdjecie]
2020-10-19 06:30

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świętość na wyciągnięcie ręki

2022-11-22 14:16

Niedziela Ogólnopolska 48/2022, str. 8-11

[ TEMATY ]

Carlo Acutis

bł. Carlo Acutis

bł Carlo Acutis

Fot. z publikacji abp Domenico Sorrentino

O fenomenie „świętego w trampkach”, który skradł serca współczesnej młodzieży i stał się dowodem na to, że świętość jest osiągalna dla każdego, z abp. Domenico Sorrentino z Asyżu, autorem książki Oryginały, nie fotokopie. Karol Acutis i Franciszek z Asyżu, rozmawia ks. Jarosław Grabowski.

Ks. Jarosław Grabowski: Błogosławionego Carla Acutisa pochowano w Asyżu, mieście św. Franciszka. Święty Biedaczyna i „święty w trampkach” to dość oryginalne zestawienie. Czterdziestopięcioletni Franciszek zmarł w 1226 r., a zaledwie 15-letni Carlo – w 2006 r. Ksiądz Arcybiskup napisał książkę na ten temat. Wiemy, że te osoby dzieli wiele, nie tylko czas, a co je łączy?

Abp Domenico Sorrentino: Jest wiele elementów wspólnych. Obydwaj byli zakochani w Stwórcy i stworzeniu. U Franciszka natura lśni blaskiem w sposób bardzo poetycki jak w Pieśni słonecznej. Carlo, który żył w naszych czasach, kochał przyrodę, ale także sport, muzykę, a przede wszystkim internet – to współczesne medium komunikacji. Obydwaj wiedli głębokie życie duchowe. I choć żyli w jakże różnych epokach, to obydwaj uznawali, że cały wszechświat – w tym także technologie – jest wielkim darem Boga.

CZYTAJ DALEJ

Głos i droga na pustyni

2022-11-27 14:47

Magdalena Lewandowska

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

W katedrze wrocławskiej rozpoczęły się Rekolekcje na dobry początek Adwentu. Prowadzi je bp Maciej Małyga, a tematem przewodnim jest postać św. Jana Chrzciciela.

– Rozpoczynamy piękny czas Adwentu, gdy przypominamy sobie, że Pan nadejdzie. Bóg przyjdzie niespodziewanie, zaskoczy nas w prawdzie naszego życia. I dlatego św. Paweł mówi: „Żyjmy jak w jasny dzień”, ciągle świadomi bliskości Pana, Jego obecności – mówił podczas niedzielnego rozważania bp Maciej.

CZYTAJ DALEJ

Żyć Słowem Bożym

2022-11-27 17:25

Ks. Wojciech Kania

Zakończył się jesienny XXVIII Tydzień Biblijny w Diecezji Sandomierskiej.

Ostatnie dni kończącego się roku liturgicznego już od 28 lat przebiegają w naszej diecezji w kontekście modlitwy Słowem Bożym. Tydzień biblijny, który zakończyliśmy był okazją do zwrócenia jeszcze bardziej uwagi na rolę jaką Pismo Święte – Słowo samego Boga powinno odgrywać w naszym życiu. Czas ten był więc okazją do wyjaśniania tajników Biblii tak młodym jak i starszym. Bibliści prowadzący na co dzień zajęcia wykładowe dla seminarzystów spotkali się z tymi, którzy w swoim życiu starają się żyć Słowem Bożym. Ks. Paweł Lasek, wicerektor w seminarium duchownym zaprosił w jego mury uczestników sandomierskiej Szkoły Biblijnej. Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze czytania Bożego Słowa. Ks. Michał Powęska, prefekt naszych alumnów wygłosił konferencje biblijne dla katechetów, którzy odbywali swoje skupienie w ośrodku rekolekcyjnym w Radomyślu nad Sanem. Ponadto ks. prefekt przeprowadził w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli szereg katechez biblijnych, przekazując tym samym młodym ludziom kilka prostych kroków niezbędnych podczas lektury Pisma Świętego. W kilka dniu później już w spotkaniu on-line, zatytułowanym „Samarytanin i to jeszcze miłosierny” ks. Michał zwrócił uwagę uczestników na zagadnienie miłosierdzia obecne na kartach Ewangelii św. Łukasza. W seminarium odbyły się także rekolekcje dla młodzieży męskiej, podczas których rekolektanci uczyli się jak obronić wiarę mając za wzór św. Jana Chrzciciela oraz bł. Antoniego Rewerę. Czas skupienia rozpoczął się w piątek w kościele seminaryjnym medytacją biblijną przygotowaną przez naszych alumnów. Materiały duszpasterskie, będące pomocą dla przeprowadzenia katechez biblijnych w parafiach opracował jak co roku ks. Roman Sieroń.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję