Reklama

Zaproszenia

Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

[ TEMATY ]

rodzina

pielgrzymka

zaproszenia

Bożena Sztajner/Niedziela

Sobota - Niedziela, 21-22 września 2013

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22 września 2013 r. Pielgrzymka odbędzie się pod „Polska odnawia małżeńskie śluby”.

Liczne uczestnictwo w Pielgrzymce małżeństw i rodzin z naszych parafii, ruchów i stowarzyszeń katolickich będzie wyrazem zatroskania Kościoła Częstochowskiego o wartość i godność małżeństwa i rodziny, wyrazem naszej odpowiedzialności za życie na wszystkich jego etapach, w czasach kiedy zagrożenie cywilizacji życia i miłości ma już charakter globalny. Ponadto będzie to okazja do spotkania z Matką Bożą w Jej Cudownym Jasnogórskim Wizerunku, okazja do zaczerpnięcia sił duchowych dla swego małżeństwa i rodziny od Tej, która mówi: "Zróbcie wszystko cokolwiek powie wam mój Syn, Jezus!" Z Pielgrzymki człowiek nigdy nie wraca taki sam, jeśli przy odrobinie dobrych chęci włożył w nią trochę wysiłku czy trudy.

Zachęcamy Was Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny, zachęcamy Wiernych do wzięcia w niej udziału. Informujemy, że z parafii naszej Archidiecezji będą organizowane wyjazdy zorganizowane. Informacje u Księży Proboszczów i Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin.

Reklama

Jak co roku również w parafiach będzie możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej w niedzielę 22 września 2013 r. na głównej Mszy Św. - z taką prośbą zwróciliśmy się do Księży Proboszczów.

Program Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę:

Sobota, 21 września 2013 r.
15.30 - Msza Św. ( kaplica Matki Bożej Królowej Polski)
17.00 - Wykład dla wszystkich
19.30 - Droga Krzyżowa ze świecami na Wałach
21.00 - Apel Jasnogórski - przewodniczy J.E.Bp Jan Wątroba
21.30 - Czuwanie modlitewne w intencji Rodzin

Niedziela, 22 września 2013 r.
9.00 - Wykład dla wszystkich
10.30 - Na Szczycie- Przygotowanie do Eucharystii
11.00 - Msza Św.
- odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
- złożenie przyrzeczeń przez nowych Doradców Życia Rodzinnego
- zawierzenie Małżeństw i Rodzin Królowej Polski

2013-09-04 14:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

IV Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

BOŻENA SZTAJNER

Blisko 3 tys. seminarzystów, 300 wykładowców i rektorów seminariów z 63 Wyższych Seminariów Duchownych z całej Polski uczestniczy w rozpoczynającej się dziś, dwudniowej pielgrzymce na Jasną Górę. Organizowanej po raz czwarty pielgrzymce, która odbywa się z inicjatywy Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Polsce, przewodniczy kard. Mauro Piacenza, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa. Podczas jasnogórskiego spotkania, które odbywa się w Roku Wiary, polscy seminarzyści chcą zawierzyć Matce Bożej swoje wspólnoty seminaryjne oraz sprawę nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

CZYTAJ DALEJ

"Essa" zwycięzcą plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2022

2022-12-07 09:21

[ TEMATY ]

młodzież

Adobe.Stock

"Essa" została Młodzieżowym Słowem Roku 2022. "+Essa+ jest jak młodzież – różnorodna i niepoddająca się szablonowym definicjom, ale za to spontaniczna i ekstatycznie emocjonalna" – mówi PAP prof. Anna Wileczek, przewodnicząca jury plebiscytu.

Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku 2022 został rozstrzygnięty. "Decyzją głosujących internautów ten tytuł przypadł tegorocznemu faworytowi – słowu +essa+. Zostało ono w ten sposób wyróżnione spośród 20 finałowych słów, które przeszły do II etapu konkursu" – wskazała w rozmowie z PAP prof. Anna Wileczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży UJK, przewodnicząca jury plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku.

CZYTAJ DALEJ

Otwarcie nowego skrzydła SOSW nr 10 we Wrocławiu

2022-12-07 15:48

Ilona Baran

7 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesne tablice multimedialne, 2 świetlice i sala do muzykoterapii dla dzieci z niepełnosprawnościami - to wszystko znajduje się w rozbudowanym budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 przy ul Parkowej.

Dziś świętujemy dobro, którym chcemy się dzielić. Dobro to płynie od człowieka do człowieka. Kiedy nim się dzielimy, ono staje się jeszcze bardziej naszym udziałem - mówił bp Maciej Małyga, a następnie pobłogosławił nową część SOSW oraz cały personel.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję