Reklama

Niedziela Częstochowska

Organizacja komunikacji miejskiej 1 listopada w Częstochowie

W sobotę 31 października oraz w niedzielę 1 listopada komunikacja miejska na wszystkich liniach będzie funkcjonowała według rozkładów sobotnich. We Wszystkich Świętych na ulice wyjadą dodatkowe autobusy, umożliwiające bezpośredni dojazd na cmentarze.

[ TEMATY ]

Częstochowa

uroczystość Wszystkich Świętych

www.czestochowa.pl

Zasady organizacji kursów MPK 1 listopada

Linie nr 22 i 29 będą kończyć trasę na przystanku Fieldorfa-Nila – cmentarz Kule zamiast na pętli Gombrowicza. Obsługa pasażerów na przystankach Gombrowicza będzie się odbywać przy ul. Fieldorfa-Nila, a nie na pętli.

Reklama

Kursy linii nr 37 obsługujące rejon cmentarza Zacisze będą wykonywane w kierunku centrum objazdem przez ulice Konwaliową, Artyleryjską i Matejki.

Linie nr 10 i 36 w kierunku szpitala Parkitka i gazowni będą na Błesznie kursować z ul. Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, a nie jak zwykle przez Bohaterów Katynia i Aleję 11 Listopada.

Przystanki Bienia, cmentarz Raków i Brzozowa dla linii 10, 36 i 96 w kierunku centrum będą zawieszone.

Reklama

Dodatkowo 1 listopada zostaną uruchomione linie specjalne nr 96, 97, 98 i 99, które będą kursować wg następujących relacji:

Linia 96: Błeszno – cmentarz komunalny

Częstotliwość kursów: co 15 minut

W kierunku cmentarza komunalnego linia będzie kursować ulicami: z Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, Kanał Kohna, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, II al. NMP, al. Kościuszki, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską do pętli przy cmentarzu komunalnym.

W kierunku Błeszna: z Radomskiej przez św. Rocha, al. Jana Pawła II, al. Armii Krajowej, al. Kościuszki, II al. NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską,

al. Wojska Polskiego, al. 11 Listopada i Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

Linia 97: cmentarz Kule – cmentarz Zacisze

Częstotliwość kursów: co 15 minut

Linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami: Cmentarną, (Tartakową – tylko w kier. cmentarza Zacisze), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II al. NMP, al. Wolności, 1 Maja, al. Bohaterów Monte Cassino i Piastowską (powrót przez Przestrzenną, Konwaliową i Matejki do Piastowskiej). W sąsiedztwie cmentarza Kule obowiązuje jeden wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.

Linia 98: cmentarz Kule – cmentarz komunalny

Częstotliwość kursów: co 12 minut

Linia będzie w obu kierunkach kursować ulicami: Cmentarną, (Tartakową – tylko w kier. cmentarza komunalnego), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II al. NMP, Kościuszki, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską. W sąsiedztwie cmentarza Kule obowiązuje jeden wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.

Linia 99: Fieldorfa-Nila – cmentarz Kule – cmentarz komunalny

Częstotliwość kursów: co 15 minut

Linia będzie kursować w obu kierunkach od przystanku Fieldorfa-Nila – cmentarz Kule ulicami” Fieldorfa-Nila, Michałowskiego, al. Wyzwolenia, al. Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Rocha i Radomską.

Przejazd autobusami linii nr 96, 97, 98 i 99 podlega opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich.

Schematy tras linii specjalnych i rozkłady jazdy można znaleźć na stronie: www.mzd.czest.pl .

2020-10-30 10:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra i paulini włączeni w „Modlitwę serc i stóp kapłańskich”

W archidiecezji częstochowskiej trwa szczególna modlitwa o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Dołączyli do niej także paulini. Post, pokuta, pielgrzymka piesza z krzyżem i Jezusem eucharystycznym, od kościoła do kościoła, są wielkim wołaniem o nowych robotników Pana. W „Modlitwę serc i stóp kapłańskich” włączona jest również Jasna Góra, która w ciągu ostatnich dni też jest kościołem stacyjnym.

- My, księża, musimy się ruszyć z naszych domów i udać się na peryferie - przekonuje częstochowski bp pomocniczy Andrzej Przybylski. - Zaczynamy po prostu od siebie, bo nadszedł czas, żebyśmy nie tylko analizowali socjologicznie i kulturowo świat i przyczyny odchodzenia od wiary, ale żebyśmy zastanowili się najpierw i zaczęli od siebie – powiedział częstochowski biskup pomocniczy i zachęcił kapłanów do odpowiedzi na pytania: czy mnie biskupowi, czy nam kapłanom nie brakuje wiary, przykładu, pokuty i dlatego nie przyciągamy?

CZYTAJ DALEJ

Sposób na wirusa

2021-01-20 10:46

Niedziela Ogólnopolska 4/2021, str. 26-27

[ TEMATY ]

koronawirus

Karol Porwich/Niedziela

Abp Henryk Hoser

Abp Henryk Hoser

O szczepieniach i szansie na zakończenie pandemii z lekarzem, misjonarzem i wieloletnim byłym przewodniczącym Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych – abp. Henrykiem Hoserem rozmawia Magdalena Wojtak.

Magdalena Wojtak: Lepiej się zaszczepić czy przechorować COVID-19?

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje wielkopostne dla szkół tylko on-line

2021-01-22 14:05

[ TEMATY ]

rekolekcje wielkopostne

Archiwum Niedzieli

„W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju, biorąc pod uwagę aktualne obostrzenia i zasady bezpieczeństwa, zostają odwołane rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży w formie dotychczas obowiązującej” – poinformował na stronie www.archiczest.pl ks. dr hab. Roman Ceglarek, wikariusz biskupi ds. przekazu wiary, nauczania i wychowania katolickiego w archidiecezji częstochowskiej.

Podkreślił, że zalecane jest organizowanie rekolekcji szkolnych w ramach rekolekcji parafialnych, z zachowaniem wszelkich wskazań strony państwowej i kościelnej związanych „z limitami wiernych w świątyniach, przy zachowaniu obowiązujących rygorów sanitarnych”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję