Reklama

Niedziela Częstochowska

Modlitwa i post w intencji animatorów oazowych

W najbliższą sobotę 31 października moderatorzy diecezjalni wraz z moderatorem generalnym Ruchu Światło-Życie ks. Markiem Sędkiem podejmą modlitwę i post w intencji animatorów Ruchu i Domowego Kościoła. Pragną w ten sposób umocnić ich w codziennej posłudze.

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Facebok/Ruch Światło-Życie

Ks. Adam Polak, moderator Ruchu Światło-Życie w archidiecezji częstochowskiej, apeluje o modlitwę w następujących intencjach:

• o poszanowanie prawa do życia każdego człowieka na każdym etapie jego rozwoju;

• o jedność i zgodę w naszej ojczyźnie, w duchu słów św. Pawła: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”(Rz 12, 21);

Reklama

• o nawrócenie tych, którzy w tych dniach dopuścili się aktów agresji i profanacji świątyń oraz innych miejsc świętych;

• o wyrzeczenie się agresji fizycznej i słownej po obu stronach sporu toczącego się w naszej ojczyźnie;

• o pełne zrozumienie i przyjęcie Prawa Bożego i nauczania Kościoła odnośnie życia ludzkiego przez animatorów i uczestników Ruchu Światło-Życie w naszej archidiecezji.

Ks. Polak zaprasza szczególnie „moderatorów Ruchu do podjęcia modlitwy w tych intencjach, pojmowanej jako uczynek miłosierdzia względem duszy oraz postu, a chorych o ofiarowanie swojego cierpienia i w miarę możliwości innych form modlitwy i wyrzeczenia”.

„Wszystkich odpowiedzialnych, animatorów i uczestników Ruchu, w tym także Domowego Kościoła, zapraszam do podjęcia modlitwy, postu i jałmużny w wyżej wymienionych intencjach w piątek 20 listopada” – zaapelował duszpasterz.

Ks. Polak zachęca również do modlitwy za osoby starsze, chore i przebywające na kwarantannie.

2020-10-30 13:17

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Droga do Boga. Wakacyjne oazy

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Paweł Wysoki

Z uczestnikami I turnusu rekolekcji spotkał się bp Adam Bab

Z uczestnikami I turnusu rekolekcji spotkał się bp Adam Bab

Ruch Światło - Życie Archidiecezji Lubelskiej przygotował wakacyjne oazy dla młodzieży.

Z zachowaniem reżimu sanitarnego, w 6 oazach uczestniczy 6 kapłanów, 30 animatorów oraz prawie 200 młodych osób, które kontynuują formację w Domu Zawierzenia Caritas w Firleju. Dla najmłodszych zostaną zorganizowane rekolekcje Dzieci Bożych w przestrzeni wirtualnej. Uczestnicy przez tydzień otrzymają mailem materiały do obejrzenia i zadania do zrealizowania, aby w ten sposób móc rozwijać swoją więź z Panem Bogiem. Tematem roku jest hasło „Dojrzałość w Chrystusie”.

CZYTAJ DALEJ

Święty Błażej

Niedziela podlaska 5/2006

[ TEMATY ]

święty

diecezja.reszow.pl

„Przez wstawiennictwo św. Błażeja, biskupa i męczennika, niech uwolni cię Bóg od choroby gardła i od wszelkiej innej choroby. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen” - te oto słowa wypowiadają kapłani podczas błogosławieństwa gardła w dniu 3 lutego, w którym Kościół obchodzi wspomnienie św. Błażeja.

Życie św. Błażeja

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zmienia letnią rezydencję papieską Castel Gandolfo w centrum ekologiczne

2023-02-03 11:01

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek zlecił przebudować letnią rezydencję papieską Castel Gandolfo w centrum edukacji ekologicznej i rolnictwa. Władze Państwa Watykańskiego poinformowały 2 lutego, że przebudowa ogrodów i budynków nad jeziorem Albano będzie się odbywać w najbliższych miesiącach.

55-hektarowy kompleks służył papieżom jako letnia rezydencja od początku XVII wieku. Oprócz dwóch pałaców i terenów parkowych obejmuje również grunty rolne i zabudowania gospodarcze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję