Reklama

„MATER VERBI” 2011

Niedziela świdnicka 40/2011

W przeddzień Niedzieli Środków Społecznego Przekazu miała miejsce XV Pielgrzymka Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę Podczas pielgrzymki, która odbywała się pod hasłem „«Deo et Patriae». 30 lat powrotu «Niedzieli» (1981-2011), redaktor naczelny tygodnika ks. inf. Ireneusz Skubiś wręczył medale „Mater verbi” 2011. W tym roku wśród wyróżnionych angażujących się w apostolat słowa w diecezji świdnickiej byli: ks. Wojciech Baliński, redaktor „Niedzieli Świdnickiej” i sekretarz Biura Prasowego Świdnickiej Kurii Biskupiej, ks. Łukasz Ziemski, redaktor „Niedzieli Świdnickiej” i zarazem rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej, redaktor Julia A. Lewandowska oraz księża proboszczowie - ks. prał. Wiesław Brachuc, proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu, oraz ks. prał. Romuald Brudnowski, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła Kudowie-Zdroju - Czermnej.
- W tym roku edycja świdnicka będzie przeżywała 5. rocznicę istnienia - mówi ks. Wojciech Baliński. - Od samego początku jej funkcjonowania wielką życzliwością dla naszej redakcji wykazuje się ks. prał. Wiesław Brachuc. Z wielką życzliwością przyjął naszą redakcję pod swój dach. Pomieszczenia redakcyjne znajdują się na terenie plebanii parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu. Jak wiadomo, obecność redakcji wymaga różnego rodzaju nakładów finansowych związanych z jej funkcjonowaniem na co dzień. Dzięki życzliwości Księdza Prałata redakcja może wciąż dobrze prosperować i w dobrych warunkach zajmować się przygotowywaniem „Niedzieli Świdnickiej” - dodaje ks. Baliński. - Ks. prał. Romuald Brudnowski jako główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę od samego początku istnienia „Niedzieli Świdnickiej” wspiera jej rozwój i promuje ją wśród pielgrzymów. Tygodnik Katolicki „Niedziela” sprawuje patronat medialny nad pielgrzymką, co ma swój wyraz na oficjalnej stronie: pielgrzymka-swidnicka.pl. Każdego roku medialną obsługą pielgrzymki zajmuje się dziennikarz „Niedzieli Świdnickiej” zaproszony do współpracy przez ks. Romualda. W roku 5-lecia istnienia edycji należy zaznaczyć, że wkład ks. Romualda w promocję edycji ma znaczący charakter.
Pielgrzymka Tygodnika Katolickiego „Niedziela” rozpoczęła się Mszą św. w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 10, której przewodniczył ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zebranych w świątyni pielgrzymów powitał przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski: „Niech to spotkanie na Jasnej Górze, przy Matce i z Matką, z «Pierwszą Redaktorką» Tygodnika, będzie dla nas wszystkich i owocne, i budujące, i inspirujące, i wlewające w nasze serca nadzieję” - mówił, życząc jednocześnie, by „Niedziela”, poprzez swoje treści, prowadziła czytelników „drogą prawdy, drogą wierności Bogu i polskim tradycjom”. O. Roman Majewski podziękował serdecznie redaktorowi naczelnemu Tygodnika za Jego „obecność w życiu Jasnej Góry”.
Homilię wygłosił kard. Stanisław Nagy, przyjaciel Tygodnika, kapłan ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, profesor zwyczajny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Jana Pawia II w Lublinie, wykładowca teologii fundamentalnej i ekumenicznej (Ksiądz Kardynał obchodził 30 września 90. urodziny). Na zakończenie Eucharystii Redaktor Naczelny „Niedzieli” odnowił Akt Oddania Matce Bożej Wspólnoty i Dzieła „Niedzieli” oraz wręczył kard. Nagyemu medal „Mater Verbi” 2011.
W auli redakcyjnej miała miejsce druga część pielgrzymki: wykład o. prof. dr. hab. Leona Dyczewskiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego nt. „Moje spojrzenie na Niedzielę w jej 30-lecie”, rozstrzygnięcie trzech konkursów: „Moje Boże Narodzenie”, papieski pod hasłem „Co jest najważniejsze” oraz papieski z kuponem. Wręczono także najważniejsze odznaczenie Tygodnika Katolickiego „Niedziela” statuetki „Sursum Corda” oraz medale „Mater Verbi” 2011 osobom zaangażowanym w działalność medialną.
Pielgrzymkę poprzedziło 16 września spotkanie w redakcji „Niedzieli” oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt. „Deo et Patriae” w kościele pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Częstochowie dedykowany czytelnikom.
Tegoroczna pielgrzymka połączona była z jubileuszami pisma - 30-leciem „Niedzieli” od wznowienia pisma w 1981 r., 30-leciem pracy ks. inf. Ireneusza Skubisia na stanowisku redaktora naczelnego i 85-leciem istnienia Tygodnika.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

Watykan: w ub.r. szpital Dzieciątka Jezus przeprowadził ponad 32 tys. operacji i zabiegów

2020-08-12 20:12

[ TEMATY ]

szpital

Watykan

operacja

Archiwum Medical Magnus Clinic

Klinika Medical Magnus ma wspaniałych specjalistów, z pasją wykonujących swą pracę

Należący do Stolicy Apostolskiej Szpital Dziecięcy im. Dzieciątka Jezus (Bambino Gesù) przeprowadził w ubiegłym roku ponad 32 tys. różnych zabiegów i operacji, zdrowie odzyskało co najmniej 29 tys. małych pacjentów oraz udzielił przeszło 2 mln porad ambulatoryjnych. Dane te ogłosiła w rozmowie z Radiem Watykańskim dyrektor placówki Mariella Enoc, przypominając zarazem, że w roku 2019 szpital obchodził 150-lecie istnienia.

"Codziennie staramy się zapewnić równowagę ekonomiczną temu niezwykłemu dziełu badań i opieki, nie kierując się przy tym nigdy samą tylko logiką zysku" – powiedziała szefowa "Bambino Gesù". Podkreśliła, że w tym roku szpital będzie musiał "zmierzyć się z niekorzystnymi skutkami gospodarczymi, spowodowanymi przez pandemię Covid-19, przede wszystkim ze względu na konieczność ograniczenia ogólnej działalności i działań na rzecz zwalczania obecnego stanu wyjątkowego”.

Z każdym rokiem rośnie liczba dzieci, przybywających na leczenie w tym obiekcie z całego świata: w ub.r. było ich 836 (1,6 proc. ogółu pacjentów) z ponad 100 krajów. O 5 proc. zwiększyły się interwencje pierwszej pomocy, których udzielono ok. 90 tys. w dwóch siedzibach szpitala: na Janikulum i Palidoro. Odnotowano 385 transportów związanych z zagrożeniem życia noworodków, a więc średnio ponad 1 interwencja dziennie a w 89 trzeba było korzystać z watykańskiego lądowiska dla śmigłowców. W 2019 udzielono prawie 120 tys. bezpłatnych noclegów dla 5569 rodziców, którzy mogli spędzić je przy swych dzieciach. Wzrasta także łączna liczba przeszczepów narządów stałych, komórek i tkanek - odnotowano ich 342.

W roku 2019 potwierdzono również uznanie Szpitala Dzieciątka Jezus jako placówki akademickiej przez Międzynarodową Komisję Wspólną (Joint Commission International). W tymże roku rozpoczęły działalność całkowicie przebudowana siedziba szpitala przy Viale Baldelli, obliczona na 80 konsultacji w zakresie chorób rzadkich, diagnostyki prenatalnej, kardiologii płodu i okołoporodowej oraz dwa ośrodki zajmujące się zaburzeniami autystycznymi.

Ale "Bambino Gesù" to również działalność naukowa, formacyjna i współpraca z innymi podobnymi placówkami. W ub.r. wzrosła o 17 proc. liczba projektów badawczych i studiów klinicznych. Naukowy zagraniczni, z którymi placówka watykańska współpracuje, pochodzą ze 114 krajów. Pacjentów z rzadkimi chorobami było ponad 14,5 tys., przy czym 48 proc. z nich przybyło tu spoza Rzymu i regionu Lacjum. Na badania naukowe w 2019 przeznaczono 23,6 mln euro. W szpitalu pracuje ok. 3,5 tys. osób: na stałych etatach, współpracowników i kontraktowych. W 2019 przeprowadzono ponad 28 tys. godzin formacji personelu sanitarnego i nie tylko sanitarnego. W szpitalu posługuje też prawie 900 wolontariuszy z 45 stowarzyszeń akredytowanych, którzy zapewnili codzienną pomoc na miejscu, spędzając tam łącznie 200 tys. godzin.

Szpital uczestniczy też w różnych inicjatywach solidarności z zagranicą w ramach projektów humanitarnych we współpracy z 12 krajami (Chiny, Ekwador, Etiopia,, Haiti, Indie, Jordania, Kambodża, Korea Południowa, Republika Środkowoafrykańska, Rosja, Syria i Tanzania) – łącznie 22 misje. W 2019 rozpoczął działalność Ośrodek dla Dzieci Niedożywionych, który na życzenie papieża Franciszka powstał w stolicy RŚA – Bangui.

16 listopada 2019 w Auli Pawła VI odbyły się główne uroczystości z okazji 150. rocznicy powstania Szpitala Dziecięcego "Bambino Gesù". Było to wzruszające spotkanie Franciszka z wielką rodziną tej placówki z udziałem ponad 6 tys. osób: lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i pacjentów i ich rodzin. “Dziękuję Szpitalowi za jego otwarcie na świat, za zajmowanie się cierpieniami i dziećmi, pochodzącymi z wielu krajów. Wiem dobrze, że wymaga to wielkich środków materialnych i dlatego dziękuję tym, którzy wielkodusznie wspierają swymi darowiznami Fundację Dzieciątka Jezus [Fondazione del Bambino Gesù]” – powiedział Ojciec Święty. Podkreślił, że “oznacza to zobowiązanie wszystkich, aby Szpital Dzieciątka Jezus nadal okazywał szczególne umiłowanie przez Stolicę Apostolską dzieciństwa dzięki własnemu stylowi miłującej troski o małych chorych, ofiarowując konkretne świadectwo Ewangelii w pełnej zgodzie z nauczaniem Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję