Reklama

Kościół

Hiszpania: zakony modlą się za ofiary pandemii

Zgromadzenia zakonne w Hiszpanii modlą się dzisiaj za ofiary pandemii. Z powodu koronawirusa zmarło ponad 400 zakonników i zakonnic z ok. 80 zgromadzeń. Liczba ta nie obejmuje zakonów kontemplacyjnych, instytutów świeckich ani nowych form życia apostolskiego.

[ TEMATY ]

modlitwa

koronawirus

Adobe Stock

Koronawirus uderzył bardzo mocno we wspólnoty życia zakonnego w Hiszpanii. W mediach stale pojawiają się doniesienia o kolejnych zakażeniach. Jednym z ostatnich jest dom macierzysty Zgromadzenia Sióstr Krzyża w Sewilli, gdzie obecność wirusa stwierdzono u 95 sióstr. Liczba zmarłych zakonników i zakonnic systematycznie rośnie. Wysoka śmiertelność związana jest głównie z zaawansowanym wiekiem osób zakonnych.

2 listopada zgromadzenia zakonne modlą się za swoich zmarłych dziękując Bogu za ich wierność, poświęcenie i wytrwanie w powołaniu. „Sądzę, że liczba zmarłych na Covid-19 jest wyższa. Niektóre siostry zmarły z objawami koronowirusa. Testów już nie wykonano. Cierpimy z powodu ich śmierci, ale przede wszystkim dziękujemy Bogu za ich powołanie”, mówi s. Franciszka Gómez, przełożona generalna Sióstr Zelatorek Królestwa Serca Jezusa.

2020-11-02 14:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Polacy modlili się o pokój na Ukrainie

[ TEMATY ]

modlitwa

Watykan

Ukraina

Ks. Daniel Marcinkiewicz

„O Boże skrusz ten miecz co siecze” – powiedział podczas porannej Mszy św. w bazylice watykańskiej przy grobie św. Jana Pawła II, ksiądz Adam Sycz. Rektor Papieskiego Instytutu Polskiego w Rzymie przewodniczył Eucharystii sprawowanej przez około 50 kapłanów, modlących się w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie.

W swojej homilii kaznodzieja zwrócił uwagę, że naród ukraiński jest dziś zagrożony zagładą. Zaważył, że niemal każda epoka ma swoich faraonów, którzy powodowani pychą, lub obłędną filozofią próbują szukać wielkości tam gdzie jej nie ma i niszczą domy, grabią, zawłaszczają terytoria, zabijają ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Kolęda w archidiecezji warszawskiej – często na nowych zasadach

2022-12-09 14:58

[ TEMATY ]

kolęda

Karol Porwich/Niedziela

Jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska w archidiecezji warszawskiej? – Wszystko zależy od proboszcza. W jednych parafiach księża będą chodzić po kolędzie od drzwi do drzwi. W innych – przyjdą na zaproszenie wiernych. Obie formy spotkać można zarówno w dużych parafiach miejskich jak i pod Warszawą.

Jak informuje ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej, nie ma i nie będzie żadnych odgórnych ustaleń co do formy kolędy. Wszystko jest w gestii proboszczów. Bp Rafał Markowski, warszawski biskup pomocniczy, wyjaśnia, że to oni najlepiej znają sytuację w parafii, wiedza, jak odpowiedzieć na potrzeby wiernych i dostosować je do własnych możliwości.

CZYTAJ DALEJ

Papież: Kościół i społeczeństwo muszą wysłuchać ludzi pracy

2022-12-09 15:12

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Proszę, pozbądźcie się wszelkich form wyzysku” – mówił papież do członków Chrześcijańskiego Ruchu Pracowników. To włoska organizacja poświęcona wprowadzaniu Ewangelii i udzielaniu wsparcia w sferach życia dotyczących zatrudnienia. Franciszek podkreślił, jak ważne jest obecnie dążenie do nawrócenia oraz wzajemne wspieranie się w tych kwestiach.

Ojciec Święty przyjął członków zrzeszenia na specjalnej audiencji. Zauważył, że powstała w latach 70. XX w. organizacja wciela w życie ducha Soboru Watykańskiego II. Zaznaczył, że obecny czas wielu zmian wymaga od nas wszystkich wysiłku w celu budowania lepszej przyszłości. Dlatego zaproponował „szczególne zobowiązanie w odniesieniu do pracy”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję