Reklama

Kościół

"Wybieram Miłość" - kobiety ruszają ze wsparciem dla kobiet

Oblicza Kobiety zainicjowały adresowaną do wszystkich kobiet akcję „Wybieram Miłość”. Jej celem jest wsparcie kobiet oraz odkrywanie ich kobiecości.

[ TEMATY ]

kobiety

wsparcie

Adober Stock

Twórczyni akcji, Ewa Sztreker, zapewnia o realnej pomocy kobietom, m.in. o wsparciu psychologicznym, medycznym, rozwoju przedsiębiorczości oraz projekcie zmiany prawa adopcyjnego i pomocy dzieciom z niepełnosprawnościami.

- Potrzeba dziś konkretnych działań, których celem będzie dobro i wsparcie kobiet. Nie mogę zostać obojętna i milczeć w związku z obecną sytuacją. Nie będę czekać, aż ktoś za nas wykona pracę. Dlatego zwracam się z listem otwartym adresowanym do wszystkich kobiet. Wierzę głęboko, że tylko przez jedność i współpracę jesteśmy wstanie dokonać niemożliwego–mówi KAI Ewa Sztreker z Fundacji Wiara w Biznesie oraz projektu Oblicza Kobiety.

Reklama

Inicjatorki akcji „Wybieram Miłość”podejmują się zrealizowania oddolnie siedmiu postulatów, których celem jest dobro i wsparcie kobiet.Powstaje siedem zespołów, które przez najbliższe trzy miesiące pracować będą nad konkretnymi rozwiązaniami, umożliwiającymi wcielenie w życie następujących potrzeb:

1. Wsparcie psychologiczne


Podziel się cytatem

Reklama

- szczególności dla kobiet w ciąży i po urodzeniu dzieckaoraz osób, które przechodzą przez trudne chwile, dowiedziały się o chorobie, zmagają się z samotnością albo potrzebują rozmowy.

2. Doradztwo dla kobiet

Podziel się cytatem

–wsparcie kobiety w każdym momencie i na każdym etapie jej życia,towarzyszenie młodym kobietom w budowaniu ich pewności siebie, wsparcie w rozwoju, wspieranie matek i pomoc im na drodze macierzyńskiej.

3. Rodzina –Rodzinie

Podziel się cytatem

–inicjatorki są przekonane, że rodziny dzieci z niepełnosprawnością należy otoczyć wsparciem. „Mamy już grupę małżeństw, które chcą im pomagać i towarzyszyć. Tworzymy również projekt, inicjatywę ustawodawczą, związaną ze zmianą obecnego prawa,aby ułatwić procedurę adopcyjną”–zapewniają.

4. Edukacja seksualna

Podziel się cytatem

5. Opieka zdrowotna i wsparcie medyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz z chorobami letalnymi

Podziel się cytatem

6. Kobieta Przedsiębiorcza

Podziel się cytatem

- wsparcie rozwoju przedsiębiorczości wśród kobiet, zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej. Pomoc kobietom na rynku pracy, w powrocie do pracy po urodzeniu dziecka, w byciu pełnoetatową matką.

7. Wsparcie osób samotnych i opuszczonych,w szczególności seniorów

Podziel się cytatem

Akcja #wybierammiłość rozpoczęła się publikacją listu otwartego adresowanego do wszystkich kobiet. Jego treść jest dostępna pod linkiem: www.wybierammilosc.com

Promocja inicjatywy trwa, w social mediach–zamieszczane są zdjęcia z kartką, na której widnieje napis: #WYBIERAM MIŁOŚĆ.

Więcej informacji o inicjatywie na stronie www.wybierammilosc.com

2020-11-03 17:08

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza w Polsce Biblia dla kobiet

[ TEMATY ]

Biblia

kobiety

Edycja św. Pawła

Nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła ukazała się pierwsza w Polsce Biblia dla kobiet. Tytuł, który ukazał się pod patronatem "Niedzieli" zawiera pełen tekst Pisma Świętego w najnowszym tłumaczeniu z języków oryginalnych, podjętym z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła przez Zespół Biblistów Polskich.

Szczególną cechą Biblii dla kobiet są teksty wprowadzeń i rozważań napisane przez kobiety – wybitne teolożki, biblistki; specjalistki zajmujące się psychologią i pedagogią. Wyjątkowym walorem publikacji jest jakość i styl wydania – satynowa okładka w malinowym kolorze z kwiatowymi tłoczeniami oraz wysmakowana szata graficzna – kolorowe, pełne dynamizmu ilustracje ukazujące różnorodność powołań kobiet i ich dróg do Boga.

CZYTAJ DALEJ

Obok czerwonych latarni

2021-12-20 20:02

Niedziela Ogólnopolska 52/2021, str. 24-25

[ TEMATY ]

rodzina

Archiwum rodzinne

Czy łatwo być katolikiem, gdy mieszka się w sąsiedztwie dzielnicy rozpusty? Jak dochować wierności Bogu w tak niesprzyjających okolicznościach?

Agnieszka i Tomasz Fedowscy to małżeństwo mieszkające wspólnie z siódemką dzieci w niemieckim Hamburgu. Jak sami przekonują, żywa wiara w rodzinie i wspólne kroczenie drogą Jezusa są możliwe mimo tak trudnego „terenu” – w ich sąsiedztwie bowiem usytuowana jest znana na całym świecie ulica rozpusty. To tutaj ludzie, głównie młodzi, przyciągani przez liczne bary i kluby, domy publiczne czy muzea erotyki, spędzają „upojne” noce.

CZYTAJ DALEJ

„Prawo do życia przekracza granice ojczyzny”. O migracji na Wendelinariach

2022-01-18 17:34

[ TEMATY ]

imigranci

migracja

Wendelinaria

Damian Świńczyk

Prof. Tadeusz Sławek gościł na Wendelinariach.

Prof. Tadeusz Sławek gościł na Wendelinariach.

Prof. dr hab. Tadeusz Sławek gościł na Wendelinariach, które odbyły się jakiś czas temu w Rudzicy. Jego wykład można wysłuchać w internecie.

W ramach 6 edycji Wendelinariów odbyło się seminarium naukowe pt. „Człowiek w ruchu. Migracje, rewizje i zmiany” w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzicy, na którym gościł prof. dr hab. Tadeusz Sławek – rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 1996-2002, oraz naukowcy z różnych uczelni w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję