Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Abp Ryś: Kościół buduje radość z nawrócenia jednego człowieka!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Wydarzenie nawrócenia jednego człowieka jest wspólnototwórcze. Jest tym, co buduje Kościół. Kościół buduje radość z nawrócenia jednego człowieka.

To wydarzenie jest dla wszystkich, żeby się ucieszyli, gdyż wówczas odkrywają jaką są wspólnotą jako Kościół! – mówił arcybiskup Ryś. Tematem porannego nauczania metropolity łódzkiego podczas Eucharystii celebrowanej w kaplicy domowej arcybiskupa Grzegorza dotyczył budowania Kościoła jako wspólnoty, w której szczególne miejsce zajmuje ten, kto był zagubiony, a odnalazł się.


Reklama

- Metropolita łódzki zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo myślenia, jakie jest obecne we wspólnocie Kościoła – będziemy bardziej sobą, jak zostaniemy oczyszczeni – plewy odpadną, ludzie sobie pójdą, a zostanie tylko mała grupka. Taka radość – jest radością faryzejską – szemrali przeciw Niemu, z kim On jada, kogo On przyjmuje? Taka radość nie buduje Kościoła. Taka radość buduje sektę! Sektę – grupkę doskonałych, którzy mijają się z działaniem Boga! Kościół jest budowany radością z nawrócenia jednego człowieka. – tłumaczył kaznodzieja.

W codziennych Eucharystiach z metropolitą łódzkim transmitowanych on-line z kaplicy domu biskupiego można uczestniczyć codziennie o godz. 7:30, a w niedzielę o godzinie 9:30 wchodząc na stronę www.archidiecezja.lodz.pl lub na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.

2020-11-05 10:32

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Rowerowa Ewangelizacja

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Łódzkiego Jerycha

Na początku września w 7 parafiach w Łodzi miało miejsce Łódzkie Jerycho – wyprawa rowerowa dookoła miasta, łącząca modlitwę, ewangelizację i sport.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Maryjo, pomóż nam ratować świat od przemocy – „Hołd z kwiatów” dla Niepokalanej

2022-12-08 20:04

[ TEMATY ]

Jasna Góra

hołd kwiatów

Karol Porwich/Niedziela

Hołd kwiatów

Hołd kwiatów

- Maryjo, gdy za naszą granicą toczy się brutalna wojna, pomóż nam ratować siebie i świat od wszelkiej przemocy - modlił się abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, na Jasnej Górze podczas „Hołdu z kwiatów” w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wzięły w nim udział setki częstochowian i pielgrzymów. To zwyczaj praktykowany na Jasnej Górze od 2009 r., kiedy to poświęcona została nowa figura Niepokalanej na placu przed Szczytem.

- Wpatrując się w Maryję i Jej zjednoczenie z Bogiem odkrywamy, co to znaczy wierzyć w miłość, delikatność i czułość miłości, w jej moc na co dzień - mówił abp Depo i podkreślił, że pokora i służba, których wzorem jest Maryja, nie jest słabością, lecz prawdą o sobie wobec Boga i ludzi na miarę otrzymanej łaski.

CZYTAJ DALEJ

Oderwać się od ducha tego świata

2022-12-09 12:12

[ TEMATY ]

gorzów

33‑dniowe rekolekcje

Jarosław Libelt

W parafii św. Józefa w Gorzowie Wielkopolskim zakończyły się rekolekcje 33-dniowe prowadzące do całkowitego oddania się w niewolę Jezusowi przez Maryję. Ósmego grudnia, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, a jednocześnie w święto patronalne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ponad 20 uczestników zawierzyło w ten szczególny sposób swoje życie Matce Bożej.

Już po raz szósty w grodzie nad Wartą udało się wprowadzić w życie te wyjątkowe duchowe zmagania, które opierają się na traktacie św. Ludwika Marii Grignion de Montforta. Przeprowadza je co roku, wraz z Ojcami Oblatami, Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję