Reklama

Wiadomości

Rektor KUL: współpraca z PAP to promocja nauki i kształcenie przyszłych dziennikarzy

Współpraca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Polskiej Agencji Prasowej przyczyni się do jeszcze większej obecności w przestrzeni medialnej informacji o życiu naukowym i prowadzonych badaniach, ale także pomoże w kształceniu przyszłych dziennikarzy – podkreślił rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.

[ TEMATY ]

KUL

współpraca

PAP

Wikipedia/LLEW

Dziedziniec KUL

Dziedziniec KUL

Rektor KUL i prezes PAP Wojciech Surmacz podpisali w czwartek List intencyjny ws. współpracy pomiędzy uniwersytetem i agencją. Wspólne działania mają dotyczyć informacji z zakresu nauki i technologii, polskich osiągnięć badawczych oraz wszechstronnego teoretyczno-praktycznego przygotowania studentów dziennikarstwa do pracy w mediach.

"Bardzo się cieszę z zainteresowania współpracą ze strony tak prestiżowych uczelni. To dla PAP ogromne wyróżnienie. Z przyjemnością +uzbroimy+ przyszłych dziennikarzy z KUL w unikalne doświadczenie, które będą mogli zdobyć podczas praktyk w profesjonalnej agencji prasowej" – powiedział prezes PAP Wojciech Surmacz.

Ks. prof. Kalinowski zaznaczył, że uniwersytet dostrzega potrzebę coraz szerszego używania współczesnych narzędzi komunikacyjnych i nowych technologii, by docierać z wartościowym przekazem do odbiorców tradycyjnych i nowych mediów. "PAP i KUL to instytucje z ponad stuletnią tradycją, dysponujące ogromnym potencjałem. Nasza współpraca może przyczynić się do zwiększania jakości i atrakcyjności dyskursu medialnego, który dziś stał się tak istotnym elementem budowania opinii publicznej” – powiedział.

Dodał, że KUL prowadzi obecnie prace nad utworzeniem Akademii Nowoczesnych Mediów, która umożliwi nie tylko zdobywanie wiedzy praktycznej m.in. studentom dziennikarstwa, ale również będzie miejscem analizy i badania trendów medialnych oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych dziennikarzy, a także osób odpowiedzialnych za PR, reklamę, czy marketing polityczny.

„Internet i media społecznościowe stały się głównymi kanałami komunikacji, jako uniwersytet katolicki nie możemy nie zauważać tych zjawisk, które oprócz ogromnych możliwości, stwarzają też poważne zagrożenia, choćby w postaci hejtu czy fake newsów. Także PAP odpowiada na te wyzwania, m.in. poprzez serwis Fake Hunter” – podkreślił rektor KUL.

Ks. prof. Kalinowski poinformował też, że w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów KUL funkcjonowały będą m.in., profesjonalne studia radiowe i telewizyjne oraz sale do montażu wideo i audio. Całkowita wartość inwestycji to 3 mln zł.

Reklama

Obecnie na KUL można studiować na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Studenci odbywają 240 godzin specjalistycznych praktyk zawodowych: w mediach tradycyjnych i internetowych, w agencjach i firmach public relations, w agencjach reklamowych, w biurach ds. promocji, w biurach rzeczników prasowych, w instytucjach samorządowych i administracji rządowej.

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

KUL współpracuje ściśle również z Katolicką Agencją Informacyjną (KAI).

2020-11-05 18:35

Ocena: 0 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rosja/ Władze zablokowały dostęp do portalu Polskiej Agencji Prasowej i 22 innych stron internetowych

Prokuratura generalna Rosji w ramach cenzury wojennej zablokowała dostęp do portalu Polskiej Agencji Prasowej oraz 22 innych stron internetowych – powiadomił projekt Roskomswoboda, który prowadzi monitoring stron blokowanych przez rosyjskie władze. PAP to pierwsza agencja prasowa w Unii Europejskiej zablokowana w Rosji.

Według Roskomswobody od początku wojny na Ukrainie w Rosji zablokowano ponad 5400 witryn. Blokad dokonuje państwowy regulator Roskomnadzor na żądanie prokuratury generalnej.

CZYTAJ DALEJ

90 lat temu w Bielsku zmarł Edmund Wojtyła, brat papieża

2022-12-04 11:38

[ TEMATY ]

Edmund Wojtyła

pl.wikipedia.org

90 temu, 4 grudnia 1932 r., zmarł Edmund Wojtyła, brat Karola, późniejszego papieża Jana Pawła II. Był lekarzem. Ratując w Bielsku chorych podczas epidemii zaraził się szkarlatyną.

Edmund Wojtyła urodził się 27 sierpnia 1906 r. w Krakowie. Po wybuchu I wojny uczęszczał do austriackiej szkoły kadetów na Morawach, gdzie stacjonowała jednostka wojskowa jego ojca.

CZYTAJ DALEJ

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana Rupnika

2022-12-05 13:06

[ TEMATY ]

jezuici

Monika Książek

Pomimo stwierdzenia przez Dykasterię Nauki Wiary przedawnienia zarzutów stawianych wobec znanego słoweńskiego jezuity o. Marko Ivana Rupnika SJ nadal toczy się przeciw niemu postępowanie administracyjne i nie może on prowadzić działalności publicznej – poinformowała Kuria Generalna Towarzystwa Jezusowego w Rzymie.

Do Dykasterii Nauki Wiary wpłynęła w 2021 r. skarga na o. Marko Ivana Rupnika SJ, dotycząca jego sposobu sprawowania posługi. Nie dotyczyła ona osób niepełnoletnich. Dykasteria Nauki Wiary zwróciła się do Towarzystwa Jezusowego z prośbą o wszczęcie dochodzenia wstępnego w tej sprawie. Towarzystwo Jezusowe natychmiast wyznaczyło zewnętrznego śledczego (zakonnika z innego instytutu) do przeprowadzenia dochodzenia. Różne osoby zostały zaproszone do złożenia zeznań. Raport końcowy został złożony w Dykasterii Nauki Wiary. Po przestudiowaniu wyników tego dochodzenia, Dykasteria Nauki Wiary stwierdziła, że fakty, o których mowa, uległy przedawnieniu i dlatego zamknęła sprawę na początku października bieżącego roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję