Reklama

Wiadomości

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” prosi o wsparcie na rzecz podopiecznych i terapeutów

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” pomaga dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną w ramach działania ośrodka „Dolina Słońca” w Radwanowicach oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. Aby mogły one prawidłowo funkcjonować w nasilającej się pandemii, organizacja prosi o wsparcie w zakupie środków ochrony osobistej, jak i testowania pracowników.

[ TEMATY ]

fundacja

Archiwum Anny Dymnej

Jak wskazała Anna Dymna, prezes Fundacji „Mimo wszystko”, dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie czas pandemii jest szczególnie trudny. „Tych ludzi nie można zostawić bez opieki. Nie poradzą sobie sami. Oni czują, że jest inaczej, że coś złego się stało, że nie ma normalnych zajęć” - opisała.

Podziel się cytatem

Dodała, że podopieczni często nie rozumieją, dlaczego trzeba nosić maseczki i dokładnie myć ręce czy dlaczego nie odbywają się żadne wycieczki bądź zajęcia z hipoterapii. „Wielu naszych podopiecznych nie umie opowiedzieć o swoich emocjach. Dlatego w okresie pandemii rola terapeutów oraz psychologów w naszych ośrodkach stała się szczególnie istotna” - zaznaczono na stronie www.mimowszystko.org.

Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną to grupa najbardziej zagrożona wykluczeniem społecznym. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wybudowała dla nich i prowadzi ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. W obu placówkach, dzięki opiece specjalistów, nasi podopieczni odnajdują radość i sens życia.

Placówki terapeutyczne krakowska organizacja prowadzi od 17 lat. Jednak ich funkcjonowanie, zwłaszcza odbywanie warsztatów w czasie, pandemii stało się szczególnie trudne, ponieważ trzeba zapewnić bezpieczeństwo sanitarne podopiecznym. To właśnie na ten cel szuka wsparcia Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

„Pracownicy ośrodków, mający kontakt z podopiecznymi, powinni być regularnie badani, by, w miarę możliwości, oddzielić osoby zakażone COVID-19 od zdrowych. Koszt testu dla jednego pracownika to 300 złotych. Dzienna cena jednego zestawu odzieży ochronnej wynosi z kolei 140 zł. Bardzo potrzebujemy wsparcia. Każda kwota jest ważna” - podkreśliła Anna Dula, dyrektor „Doliny Słońca”.

Podziel się cytatem

Reklama

Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” można wesprzeć na stronach www.siepomaga.pl/testynacovid-19dlafad oraz www.mimowszystko.org/pomagam. Jeśli ktoś może pomóc w inny sposób, np. przekazać specjalistyczny sprzęt ochrony osobistej, proszony jest o kontakt na e-mail pomagam@mimowszystko.org.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” została założona we wrześniu 2003 roku. Jej głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Funkcję prezesa Fundacji pełni znana aktorka, Anna Dymna.

2020-11-09 07:21

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyjaciele Księdza Alego

Niedziela warszawska 32/2017, str. 6-7

[ TEMATY ]

kapłan

fundacja

kapłan

Archiwum Fundacji „Przyjaciele Alego”

„Nikt jak Ona nie potrafi umieścić osoby Chrystusa na właściwym miejscu w życiu człowieka. Obecność Maryi jest wszędzie konieczna, bo zawsze pośredniczy i prowadzi do Jezusa…” – podkreślał ks. Aleksander Fedorowicz. Na fotografii ks. Ali z parafianami

„Nikt jak Ona nie potrafi umieścić osoby Chrystusa na właściwym miejscu
w życiu człowieka. Obecność Maryi jest wszędzie konieczna, bo zawsze
pośredniczy i prowadzi do Jezusa…” – podkreślał ks. Aleksander Fedorowicz.
Na fotografii ks. Ali z parafianami

Parafianie z Izabelina są przekonani o świętości swojego pierwszego proboszcza ks. Aleksandra Federowicza. Założyli fundację, aby kontynuować działa i postać księdza Alego

Truskaw, Sieraków, Laski, Izabelin – malownicze miejscowości położone w obrębie zachwycającej przyrodą Puszczy Kampinoskiej. Dziś tętniące życiem. Ponad pół wieku temu maleńkie, ubogie z niewielką liczbą mieszkańców. Właśnie w tym miejscu żył i tworzył od podstaw izabelińską parafię św. Franciszka z Asyżu jej pierwszy proboszcz – zmarły w opinii świętości dzisiejszy kandydat na ołtarze.

CZYTAJ DALEJ

80 lat temu papież Pius XII poświęcił Rosję i świat Niepokalanemu Sercu Maryi

2022-12-08 07:44

[ TEMATY ]

Fatima

Rosja

Pius XII

Karol Porwich/Niedziela

Dzisiaj, w uroczystość 8 grudnia przypada 80. rocznica aktu dokonanego przez Piusa XII, w którym Kościół świadomie wypełnił prośbę Matki Bożej. Czyn papieża jest dla nas gwarancją, że przesłanie z Fatimy zostało skierowane przez samego Boga. Prośba Maryi jest skierowana także do każdego z nas – powiedział Family News Service dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w sanktuarium na Krzeptówkach ks. dr Krzysztof Czapla SAC, znawca przesłania z Fatimy, w 80. rocznicę uroczystego aktu poświęcenia Rosji i świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

Maryja w 1917 r. zapowiedziała, że przyjdzie, aby prosić o poświęcenie Rosji. W 1929 r. wyjaśniła, że to papież w jedności z biskupami całego świata żeby uratować Rosję, ma ją poświęcić Niepokalanemu Sercu Maryi.

CZYTAJ DALEJ

Elbląg: święto seminarium oraz zebranie oddziału Polskiego Towarzystwa Teologicznego

2022-12-08 19:31

[ TEMATY ]

seminarium

Towarzystwo Teologiczne

Elbląg

WSD w Częstochowie

Msza święta, wykład, prezentacja najnowszego numeru „Studiów Elbląskich” złożyły się na obchody uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - święta patronalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Z wydarzeniem związane zostało także zebranie elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Teologicznego.

W wygłoszonej podczas Mszy św. homilii bp Jacek Jezierski przypomniał, że rozumienie prawdy o Niepokalanym Poczęciu Maryi dojrzewało w Kościele przez stulecia. - Na Wschodzie w wieku VII, a na Zachodzi około IX w. zaczęto w liturgii obchodzić święto Poczęcia Maryi. Używano wobec Niej różnych określeń: niepokalana, cała święta, nieskażona żadnym grzechem – mówił kaznodzieja. Zauważył też, że w Kościele zachodnim wieków średnich dominowała Augustyńska myśl o grzechu pierworodnym i jego skutkach. Wybitni teologowie: Bernard z Clairvaux, Anzelm z Aosty, Piotr Lombard, Tomasz z Akwinu, Bonawentura, czy też Antoni z Padwy nie mogli pogodzić się z wyjątkowym statusem Maryi, z Jej niepokalanym poczęciem. – Przełomowa była tu myśl franciszkanina Dunsa Szkota († 1308), który uczył, że Maryja została odkupiona uprzednio, przed poczęciem. Bóg uczynił Ją sprawiedliwą i świętą ze względu na Jej przewidziane Boże macierzyństwo, na macierzyństwo wobec Odkupiciela – wskazał bp Jezierski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję