Reklama

Kościół

„Jan Paweł II nasz Wielki Święty” – komunikat Akcji Katolickiej w Polsce w obronie św. Jana Pawła II

Komunikat w obronie św. Jana Pawła II wystosowała Akcja Katolicka w Polsce. „Ludzie Akcji Katolickiej (…) pragną wyrazić swoją przynależność do Kościoła Chrystusowego. W poczuciu bliskości jego świętych, szczególnie tak bliskiego nam Świętego Wielkiego Papieża Polaka, [ chcemy] stanąć w obronie poniewieranego dobrego imienia i upraszać Jego wstawiennictwa przed Bogiem dla pogubionych sumień rzeszy Polaków.” – czytamy.

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

©Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Publikujemy treść komunikatu:

Jan Paweł II nasz Wielki Święty

Reklama

Spirala szkalowania całego Kościoła i uwłaczania jego świętościom, a w ostatnich dniach szczególnie ukierunkowana na osobę Świętego Jana Pawła II przybiera na sile. Jako ludzie wiary, wiemy doskonale, że atak jest bronią tych, którzy mają problem z własnym sumieniem, rozumieniem granic swojej wolności, ale też staje się nieodpartą pokusą by Kościół urządzić według osobistego „widzi mi się”.

Kościół nie jest „ich” ani nasz, jest Chrystusowy! Przynależeć do niego to dzieło wymagające życia wg pozostawionych Bożych przykazań, by ich drogą dążyć do świętości i na tę drogę świadectwem życia zapraszać innych. Dziś po raz kolejny dziękujemy za dar, osobę i nauczanie naszego Świętego Patrona, Jana Pawła II, który wezwał nas do służby Chrystusowi, a który dla każdego kiedyś będzie sędzią sprawiedliwym.

Ludzie Akcji Katolickiej, ramię w ramię z innymi wierzącymi, tak jak stanęli w obronie naszych świątyń, podczas wulgarnych i rozemocjonowanych strajków, nieprzewidywalnych w skrajnym wyrażaniu wrogości wobec ludzi Kościoła, po ogłoszeniu Trybunału Konstytucyjnego o prawie do życia, tak i dziś wspólnie pragną wyrazić swoją przynależność do Kościoła Chrystusowego. W poczuciu bliskości jego świętych, szczególnie tak bliskiego nam Świętego Wielkiego Papieża Polaka, stanąć w obronie poniewieranego dobrego imienia i upraszać Jego wstawiennictwa przed Bogiem dla pogubionych sumień rzeszy Polaków.

Reklama

Odrzucając wprowadzany przez media zamęt, bolejemy nad każdym grzechem, tak jak to czynił Św. Jan Paweł II, zabierając głos w sprawie przestępstw wśród duchownych. Otaczamy modlitewnym wsparciem, tak jak czynił to nasz umiłowany Święty Jan Paweł II, wszystkich oddanych służbie Bogu kapłanów, którzy pełnią swoją posługę z pełną uczciwością oraz często z heroicznym samopoświęceniem.

Jeszcze na świeżo w pamięci mamy profanacje obrazów Matki Bożej, szydercze sztuki teatralne, bluźnierstwa na marszach równości i zalewanie nim przestrzeni medialnej, niszczenie świątyń po seanse nienawiści dopominające się prawa, do nieograniczonej możliwości zabójstwa bezbronnego dziecka. Dziś tę przestrzeń, we wszystkich odmianach przeciwnicy wiary pragną wypełnić zniesławianiem Papieża Polaka. Próbują odebrać wierzącym wielki autorytet, podważyć świętość. Nam jednak bliższy jest wizerunek Świętego przytulony do Krzyża Zbawiciela. Kogo szkalowanie i oczernianie będzie niebawem? Zadajemy sobie pytanie, kto następny?

Budowanie na piachu szybko zamienia się pył, dlatego my, ludzie wiary nadal budujmy na piotrowej skale Kościół naszego Pana. Odrzucając ciemność patrzmy z nadzieją ku Chrystusowi - światłości świata.

Urszula Furtak,

Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

2020-11-18 15:51

Ocena: +4 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lublin Janowi Pawłowi II

Niedziela lubelska 42/2020, str. I

[ TEMATY ]

Dni Papieskie

św. Jan Paweł II

100 lecie urodzin JP II

Urząd Miasta Lublin

Plac Litewski w Lublinie wypełniła wystawa poświęcona naszemu wielkiemu rodakowi

Plac Litewski w Lublinie wypełniła wystawa poświęcona naszemu wielkiemu rodakowi

Na pl. Litewskim otwarto plenerową wystawę, która jest poświęcona św. Janowi Pawłowi II.

Miasto, z którym święty papież był związany przez 24 lata jako wykładowca KUL, miało bardzo ambitne plany upamiętnienia Ojca Świętego z racji 100. rocznicy urodzin. Niestety, pandemia pokrzyżowała większość jubileuszowych zamierzeń i przeniosła wiele wydarzeń do przestrzeni wirtualnej. Z tym większą radością mieszkańcy miasta i turyści przyjęli plenerową wystawę, otwartą 6 października.

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski, słynny Papcio Chmiel

2021-01-22 08:24

[ TEMATY ]

śmierć

pl.wikipedia.org

W wieku 97 lat w nocy z czwartku na piątek zmarł rysownik Henryk Jerzy Chmielewski, słynny Papcio Chmiel, autor serii komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka, Powstaniec Warszawski. Informację o śmierci twórcy zamieściło na Twitterze Muzeum Powstania Warszawskiego.

"Bardzo, bardzo smutna wiadomość... W nocy odszedł Henryk Jerzy Chmielewski znany jako +Papcio Chmiel+ - artysta, twórca kultowych komiksów, Powstaniec Warszawski z 7. pułku piechoty "Garłuch". Miał 97 lat. Cześć jego pamięci!" - napisano na Twitterze Muzeum Powstania Warszawskiego. Informację tę podało też na Twitterze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje wielkopostne dla szkół tylko on-line

2021-01-22 14:05

[ TEMATY ]

rekolekcje wielkopostne

Archiwum Niedzieli

„W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju, biorąc pod uwagę aktualne obostrzenia i zasady bezpieczeństwa, zostają odwołane rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży w formie dotychczas obowiązującej” – poinformował na stronie www.archiczest.pl ks. dr hab. Roman Ceglarek, wikariusz biskupi ds. przekazu wiary, nauczania i wychowania katolickiego w archidiecezji częstochowskiej.

Podkreślił, że zalecane jest organizowanie rekolekcji szkolnych w ramach rekolekcji parafialnych, z zachowaniem wszelkich wskazań strony państwowej i kościelnej związanych „z limitami wiernych w świątyniach, przy zachowaniu obowiązujących rygorów sanitarnych”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję