Reklama

Niedziela Wrocławska

Wspomnienia pielgrzyma #17

Zapraszamy na 14. część pielgrzymkowych wspomnień Bogumiły Cichockiej z gr. 14, Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Dziś prezentujemy drugą część kartki z kroniki z 6 sierpnia 2005 roku (Kujakowice - Borki Małe).

www.14-stka.pl

Bogumiła Cichocka podczas pisania kroniki pielgrzymkowej

Bogumiła Cichocka podczas pisania kroniki pielgrzymkowej

10:20 - Wyjście po odpoczynku, śpiew

Konferencja ks. Mirosława z grupy 9.

Reklama

Temat: Eucharystia.

Przypomnienie fragmentu Ewangelii o uczniach idących do Emaus. Idą w smutku i radości. Idąc w pielgrzymce jesteśmy ikonami uczniów. Pozostawać i trwać, to pozostawać na pielgrzymce. Trwanie w Chrystusie to wieczność. Można patrzeć i nie widzieć, można słuchać i nie usłyszeć.

Na pielgrzymce tworzymy wspólnotę . Codzienna Eucharystia - czy każdego dnia odkrywam coś nowego? Odkrywanie Eucharystii to wewnętrzne przytulanie się do Chrystusa.

Reklama

Każdy z nas dostaje łaskę uczestniczenia w Eucharystii. Chrystus ustanowił Eucharystię dla wspólnoty, grupy. Wspólnota, która chce ze sobą przebywać.

Tutaj na pielgrzymce jest wesoło. Gdy wrócę do domu będzie inaczej, ale bez Eucharystii żyć nie można. Bez niej niedosyt, smutek.

Przychodzę, aby oddać Bogu na patenie swoje troski, zmartwienia i radości.

Eucharystia to uczta z Bogiem. Na uczcie są owoce, którymi należy się dzielić. Jedzcie i zanieście pokój innym ludziom.

Czasami łatwiej wybudować dom niż przebaczyć. Przebaczać należy nie 7 razy, ale 77 razy czyli w nieskończoność.

Czy przekazuję znak pokoju, czy tylko kiwam głową?

Na spotkaniu z Matką Teresą z Kalkuty ktoś zapytał. Dla kogo Matka to robi? Jestem małą kroplą potrzeb. Ja jestem jedną, Chrystus jest drugą. Gdyby pana żona pomogła tym osobom co ja, to by były już trzy krople.

Eucharystia to siły duchowe. Potrzeba dostrzegania drugiego człowieka.

Stawaj się kromką chleba. Czerpać z miłości. Wziąć kawałek i iść dalej. Tak jak było z łamaniem chleba.

Na pielgrzymce dziel się z bliźnim, gdy dostaniesz więcej.

Z Eucharystią jest tak samo. Im więcej dajesz, tym więcej otrzymasz.

Jezus, gdy był krzyżowany mówił: Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią.

Chrystus na nas czeka. Zawsze zostanę ja i Bóg. Nawet w sytuacji najlepszego małżeństwa czy wspólnoty i tak zostanę ja i Bóg.

Człowieku, nic nie musisz. Jak chcesz to chodź za Mną - mówi Bóg.

Po spowiedzi człowiek chce fruwać. Bóg odpuszcza mój grzech. Zostaje dobro.

Chciejmy budować nasze życie na Eucharystii. Chrystus zostawił nam siebie, by człowiek nie stracił miłości.

Nasz Bóg, bez cierpienia mamy Boga w Eucharystii.

Wiara to nie wierzyć, ale uwierzyć.

Nie lękajcie się, ja powrócę w czasie Sakramentu Pokuty i Eucharystii.

Pielgrzym to tak jak przychodzący Chrystus. Mam głosić Chrystusa. Wspólnotę należy tworzyć z współmałżonkiem, rodziną - wspólnota miłości. Na Eucharystii miejmy odpowiedni strój. Na dyskotekę ubrana ekstra, a do kościoła byle jak. Tak nie może być. Chrystus jest najważniejszy. Niech pielgrzymka nie skończy się w środę, niech trwa. Bóg jest Miłością. Każda wspólnota zostaje z Jezusem. Niech każdy trwa w Bogu

12:10 - odpoczynek u św. Anny w Oleśnie.

2020-11-22 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warchoł: paszport dyplomatyczny dla Polaka z Plymouth jest przygotowywany

2021-01-22 09:06

[ TEMATY ]

Polak z Plymouth

Archiwum prywatne

Podejmujemy wszystkie niestandardowe działania, aby pomóc naszemu obywatelowi w Wielkiej Brytanii - mówił w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Zaznaczył przy tym, że w niektórych aspektach dyplomacja woli ciszę.

Mowa o R.S. - mężczyznę w średnim wieku (jego personalia nie mogą być publikowane ze względu na dobro rodziny), który od kilkunastu lat mieszka w Anglii i który 6 listopada 2020 r. doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut, w wyniku czego, według szpitala, doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu. W związku z tym szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkające w Anglii żona i dzieci mężczyzny. Przeciwne są temu jednak mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica.

CZYTAJ DALEJ

Abp Grzegorz Ryś: Artur miał w sobie pasję wspólnoty

2021-01-22 14:06

[ TEMATY ]

pogrzeb

abp Grzegorz Ryś

Ks. Artur Godnarski

Karolina Krasowska

Mszę św. w intencji śp. ks. Artura Godnarskiego przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś

Mszę św. w intencji śp. ks. Artura Godnarskiego przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś

Pogrzeb śp. ks. Artura Godnarskiego w parafii pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli. Mszy św. pogrzebowej w intencji zmarłego kapłana przewodniczył i homilię wygłosił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. śp. ks. Artur spocznie na cmentarzu komunalnym w Otyniu, gdzie odbędą się dalsze obrzędy pogrzebowe.

Na początku Mszy św. pogrzebowej zostały odczytane listy biskupów wraz z zapewnieniem o modlitwie. Na okoliczność pogrzebu śp. ks. Artura Godnarskiego listy skierowali abp Rino Fisichella - przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Tadeusz Lityński, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki oraz Prymas Polski abp Wojciech Polak.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: od niedzieli zawieszone Msze św.

2021-01-22 14:01

[ TEMATY ]

Portugalia

koronawirus

Karol Porwich/Niedziela

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Portugalii biskup José Ornelas wezwał wiernych do przestrzegania restrykcji epidemicznych w związku z nasileniem się w tym kraju zachorowań na COVID-19. - Musimy aktywnie współpracować z władzami państwowymi w celu obniżenia liczby zakażeń – stwierdził bp Ornelas.

Hierarcha przypomniał, że biskupi wezwali już duchowieństwo portugalskie do zawieszenia sprawowania Mszy św. Dodał, że decyzja wynika z nakazu moralnego dla wszystkich obywateli. – Sytuacja epidemiczna w kraju jest bardzo poważna - powiedział przewodniczący episkopatu Portugalii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję