Reklama

Bądźcie wiosną chrześcijaństwa

Bądźcie wiosną chrześcijaństwa w naszej diecezji. Podążajcie z entuzjazmem waszych młodych serc za Chrystusem. Tylko On może uciszyć lęk człowieka. Mocna wiara, z której rodzi się nadzieja, uwalnia człowieka od lęku i daje mu siłę duchową do przetrwania wszystkich burz życiowych - mówił bp Tadeusz Rakoczy do młodych przedstawicieli parafii naszej diecezji.
Hierarcha uczestniczył w opłatkowym spotkaniu delegatów Diecezjalnego Jubileuszowego Forum Młodych, które odbyło się 14 stycznia w gmachu bielskiej kurii. Ordynariusz przestrzegał przed jałowymi wartościami oraz stawaniem się niewolnikiem różnych skłonności i namiętności, które są niekiedy celowo podsuwane przez różne środowiska. Wzywał też do odpowiedzialnego korzystania z daru wolności. - Trzeba nauczyć się korzystania ze swej wolności i wybierania prawdziwego dobra. Nie dajcie się zniewalać, nie dajcie się skusić półprawdami, urokiem miraży od których będziecie się później odwracać z rozczarowaniem, poranieni, może nawet ze złamanym życiem - przestrzegał. Gość kolejnego spotkania forum zachęcał młodzież do niesienia dobrej nowiny w środowiska rówieśników, którzy często zapominają o Bogu. - Trzeba byście wy w waszych środowiskach, wszędzie tam gdzie jesteście przekazywali Chrystusa, przekonali ich autentyzmem waszego życia, że warto w Nim widzieć przyjaciela, który nigdy człowieka nie zawiedzie - mówił bp Rakoczy.
Po serdecznych życzeniach i przełamaniu się opłatkiem uczestnicy styczniowego spotkania w ramach Akademii Liderów mogli zobaczyć film o bł. Chiarze „Luce” Badano - patronce Forum Młodych, a następnie wzięli udział w warsztatach poświęconych zarządzaniu czasem i organizacji pracy.
Diecezjalne Jubileuszowe Forum Młodych istnieje od 5 listopada 2011 r. i powstało w związku z przypadającym na obecny rok jubileuszem 20. rocznicy powstania bielsko-żywieckiej diecezji. W założeniu pomysłodawców, inicjatywa ma na celu zaktywizowanie wspólnot młodzieżowych w parafiach diecezji oraz stworzenie płaszczyzny wzajemnej komunikacji i przepływu informacji o działaniach poszczególnych grup.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa przy pomniku Gloria Victis w rocznicę godziny „W”

2021-08-01 17:26

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

PAP/Tomasz Gzell

W intencji poległych Powstańców Warszawskich modlono się w rocznicę godziny „W” pod pomnikiem Gloria Victis (Chwała Zwyciężonym) na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. – Ich heroiczna miłość Ojczyzny niech będzie źródłem natchnień dla nas i kolejnych pokoleń Polaków – powiedział w 77. rocznicę bohaterskiego zrywu abp Józef Guzdek, metropolita białostocki-nominat, administrator apostolski Ordynariatu Polowego.

Pod pomnik przybyli prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, premier Mateusz Morawiecki, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, przedstawiciele rządu, parlamentu, generałowie Wojska Polskiego oraz kombatanci. Obecny był też abp Józef Guzdek.

CZYTAJ DALEJ

Zuzela: Msza św. w rodzinnej miejscowości kard. Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin

2021-08-01 14:41

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Zuzela

Instytut Prymasa Wyszyńskiego

Z okazji 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego, przypadającej 3 sierpnia, w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli nad Bugiem, miejscu urodzin Prymasa Tysiąclecia, została odprawiona 1 sierpnia uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej.

Obecny kościół parafialny w Zuzeli był budowany za czasów dzieciństwa kardynała Wyszyńskiego. W świątyni stoi chrzcielnica przeniesiona ze starego kościoła, przy której przyszły Prymas Polski otrzymał chrzest.

CZYTAJ DALEJ

Matka niewidomych i widzących

2021-08-02 14:00

[ TEMATY ]

matka Elżbieta Czacka

AFSK

„Myślę, że m. Czacka na pewno mogłaby być patronką osób z problemami wzroku, doświadczonych dramatem cierpienia, ale być może także wszystkich, którzy mają problemy z zobaczeniem tego, co najważniejsze, poszukujących prawdy, poszukujących Boga, tych, których dusza potrzebuje światła, chociaż oczy widzą” – powiedziała tygodnikowi Echo Katolickie s. Alberta Chorążyczewska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, współautorka Positio w procesie beatyfikacyjnym m. Elżbiety Róży Czackiej.

Choć z ludzkiej perspektywy utrata wzroku w wieku 22 lat jest tragedią, dla Róży Czackiej była Bożą łaską, na której zbudowała wielkie dzieło. Stała się nie tylko pionierką nowoczesnych metod wychowania i pomocy niewidomym w Polsce, ale jednocześnie osobą, która, opierając swe życie całkowicie na Bogu, wywarła wpływ na wielu ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję