Reklama

Niedziela Łódzka

Zgierz: Święto ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marianna Strugińska-Felczyńska

W trudnych warunkach epidemiologicznych parafianie w Zgierzu spotkali się na dorocznym święcie ku czci swojej patronki – św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Uroczystościom odpustowym przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Zenon Piechota, proboszcz z Ozorkowa. W homilii kaznodzieja wspomniał o historii Świętej z III w., zwracając uwagę, że od dzieciństwa odznaczała się wyjątkową inteligencją i duchowością. Bez wątpienia wpływ na to mieli jej nauczyciele, którymi byli najsławniejsi mędrcy Aleksandrii. Wiara, późniejszej świętej, zbudowana była na głębokim zaufaniu i miłości do Boga – podkreślał kapłan.

Nawiązując do obecnej sytuacji w Polsce i na świecie zachęcał zgromadzonych, do refleksji i powrotu do ewangelicznego życia. Czas pandemii zaskoczył nas wszystkich i napełnił wielu ludzi strachem. Co zrozumiałe, boimy się o przyszłość swoją, swoich rodzin i bliskich, ale patrząc na przykład świętych, w tym św. Katarzyny, chciejmy z większą odwagą zaprosić Jezusa do swojego wnętrza i poprosić Go o umiejętność głębszego zaufania. Również i człowiek wierzący doświadcza kryzysów i smutku – mówił – ale ma komu je zawierzyć, by nie ulec duchowemu załamaniu.

Na zakończenie liturgii ks. Andrzej Chmielewski – proboszcz parafii, podziękował wszystkim za obecność oraz o modlitwę, jaką parafianie zanosili za niego i księży w czasie ich kwarantanny.

2020-12-02 07:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Zakończenie Jerycha Modlitewnego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś celebrował Mszę Świętą w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi, która zakończyła ośmiodniową adorację Najświętszego Sakramentu. W homilii wszystkim zebranym wskazał na dwie zasady ewangelizacji, które podaje nam Bóg. Po pierwsze z Ewangelii o rodowodzie Jezusa dowiadujemy się, że Pan posługuje się grzesznikami, że Jezus nie odrzuca takiego towarzystwa. Jest do dla wszystkich ludzi wielka nadzieja, ponieważ Bóg do spełnienia swoich obietnic wybiera ludzi grzesznych, a nie wyłącznie świętych.

CZYTAJ DALEJ

Ukryte opłaty za ciepło w Warszawie

2023-06-02 08:41

[ TEMATY ]

Warszawa

Adobe.Stock

Francuska firma Veolia, monopolista na warszawskim rynku ciepła, nie udziela polskim przedsiębiorstwom oraz klientom indywidualnym kluczowych informacji na temat tzw. pików energetycznych, czyli momentów o największym zużyciu energii. Bez tej wiedzy odbiorcy są pozbawieni możliwości elastycznego zarządzania wartościami zamówionej mocy cieplnej, co skutkuje wyższymi opłatami.

Opłata za moc cieplną zamówioną nie jest często przedmiotem szczególnego zainteresowania odbiorców, jako że na fakturze prezentuje się jako stała i niezmienna przez cały rok. Niemniej jednak, jest to składnik mający istotny wpływ na ostateczną wysokość rachunków rocznych. Ponadto, koszt ten ponoszony jest przez całe 12 miesięcy, niezależnie od pory roku, co dodatkowo obciąża portfele odbiorców.

CZYTAJ DALEJ

Lwów dziękuję za bł. Martę Wiecką

2023-06-02 20:51

[ TEMATY ]

Lwów

błogosławiona

Siostra Marta Wiecka

Wikipedia/ autor nieznany; domena publiczna

Błogosławiona siostra Marta Anna Wiecka

Błogosławiona  siostra Marta Anna Wiecka

Lwów podziękował Bogu za beatyfikację siostry Marty Wieckiej, która odbyła się w tym mieście przed piętnastoma laty. Z tej okazji w katedrze lwowskiej zostały umieszczone na stałe jej relikwie. Bł. Marta ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia – szarytek pracowała na początku XX wieku w Śniatyniu na terenie archidiecezji lwowskiej i oddała swe życie, opiekując się chorymi na tyfus plamisty.

Uroczystej Mszy sprawowanej w bazylice metropolitarnej we Lwowie przewodniczył bp Witalij Skomorowski, przewodniczący rzymskokatolickiej Konferencji Episkopatu Ukrainy, a homilię wygłosił abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję