Reklama

Życie jest czymś więcej niż osiągnięciem sukcesu

W Niedzielę Palmową 1 kwietnia o godz. 13.30 sprzed kościoła Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej wyruszyła procesja z palmami, której przewodniczył bielsko-żywiecki ordynariusz. Tradycyjnie, liczącą kilkaset metrów drogę młodzież pokonała, dając świadectwo swojej wiary poprzez modlitwę i wspólny śpiew. Z różnych stron naszej diecezji przywieziono palmy, z których najwyższe sięgały 8 m wysokości.
W katedralnym kościele uroczystej Eucharystii przewodził bp Rakoczy wraz z kapłanami-opiekunami młodzieży. W homilii pasterz diecezji zachęcał młodych, by zaufali Bogu i oparli swe życie na Chrystusie. - Nie może przegrać ten, kto wszystko postawi na miłość ukrzyżowanego, wcielonego Słowa. Postawcie na tę miłość! Zawsze miejcie na uwadze, że życie nie jest tylko gromadzeniem dóbr. Jest czymś więcej niż osiągnięciem sukcesu - mówił hierarcha.
Liturgiczną celebrację tradycyjnie zakończył obrzęd symbolicznego przekazania Światła Stróżów Poranka. Świece - symbol Chrystusa i ewangelizacji otrzymali przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, organizatorzy turniejów BoskoCup oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Powołań. Biskup wręczył także przedstawicielom dekanatów katechizmy dla młodych YouCat i zaproszenia na Święto Młodych, które odbędzie się w czerwcu w Skoczowie.
Odczytano także specjalny telegram adresowany do Ojca Świętego, w którym młodzi naszej diecezji zapewnili papieża o swojej wierności i podjęciu wysiłku czynienia miejsca dla Chrystusa. „Trwamy w dziękczynieniu za dwadzieścia lat istnienia diecezji bielsko-żywieckiej. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, w której chcemy być radosnymi zwiastunami wiary w Jezusa Chrystusa i świadkami umiłowania Kościoła.Wraz z obecnym wśród nas Biskupem Tadeuszem, jego biskupem pomocniczym Piotrem, z duszpasterzami młodzieży, w znaku oddania i czci całujemy Twoje, Piotrowe ręce i prosimy o apostolskie błogosławieństwo” - napisano w liście do Benedykta XVI.
Po Mszy św. uczestnicy diecezjalnych obchodów mogli skosztować grochówki przygotowanej przez bielskich żołnierzy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ONZ: Prezydent Duda oskarżył Białoruś o atak hybrydowy i podał w wątpliwość solidarność globalnej Północy

2021-09-22 07:26

[ TEMATY ]

ONZ

Andrzej Duda

PAP

Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ oskarżył Białoruś o prowadzenie ataku hybrydowego przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie. Zasugerował też, że bogate kraje - w tym Polska - niewystarczająco solidarnie postąpiły w obliczu pandemii, a także wobec konfliktów na Ukrainie, w Syrii czy Libii.

"To słowo stało się symbolicznym wyznacznikiem naszej polityki, jej ideałem. Gdy mówię solidarność, myślę także o solidarności w kontekście Covid-19. I nie jest to łatwa refleksja. Zwłaszcza pod adresem nas, przywódców bogatego świata, bogatej Północy" - powiedział Duda, wskazując m.in. na nierówny dostęp do szczepionek przeciwko Covid-19. Zaznaczył jednocześnie, że Polskę uważa za część tej bogatej Północy.

CZYTAJ DALEJ

Czas miłosierdzia. Rozmowa z dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-20 05:13

Archiwum CAL

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 1991 r. pomaga chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom, seniorom, bezdomnym i bezrobotnym. W działalności koncentruje się na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź zmagającym się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Każdego roku pomocą obejmuje ponad 35 tys. osób.

CZYTAJ DALEJ

Dramat mieszkańców wyspy La Palma po wybuchu wulkanu

2021-09-22 17:26

[ TEMATY ]

pomoc

Hiszpania

wulkan

Vatican News

wulkan La Palma

wulkan La Palma

Trudna sytuacja panuje na wyspie La Palma. Erupcja wulkanu zmusiła do ewakuacji ponad 6 tys. osób, a spływająca lawa zniszczyła już blisko dwieście budynków mieszkalnych.

„Boimy się o ludzi, którzy stracili bliskich i dobytek całego życia. Oddajemy się w ręce Boga” – powiedział ks. Domingo Guerra, 79-letni proboszcz w El Paso, gdzie znajduje się wulkan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję