Reklama

Życie jest czymś więcej niż osiągnięciem sukcesu

W Niedzielę Palmową 1 kwietnia o godz. 13.30 sprzed kościoła Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej wyruszyła procesja z palmami, której przewodniczył bielsko-żywiecki ordynariusz. Tradycyjnie, liczącą kilkaset metrów drogę młodzież pokonała, dając świadectwo swojej wiary poprzez modlitwę i wspólny śpiew. Z różnych stron naszej diecezji przywieziono palmy, z których najwyższe sięgały 8 m wysokości.
W katedralnym kościele uroczystej Eucharystii przewodził bp Rakoczy wraz z kapłanami-opiekunami młodzieży. W homilii pasterz diecezji zachęcał młodych, by zaufali Bogu i oparli swe życie na Chrystusie. - Nie może przegrać ten, kto wszystko postawi na miłość ukrzyżowanego, wcielonego Słowa. Postawcie na tę miłość! Zawsze miejcie na uwadze, że życie nie jest tylko gromadzeniem dóbr. Jest czymś więcej niż osiągnięciem sukcesu - mówił hierarcha.
Liturgiczną celebrację tradycyjnie zakończył obrzęd symbolicznego przekazania Światła Stróżów Poranka. Świece - symbol Chrystusa i ewangelizacji otrzymali przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, organizatorzy turniejów BoskoCup oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Powołań. Biskup wręczył także przedstawicielom dekanatów katechizmy dla młodych YouCat i zaproszenia na Święto Młodych, które odbędzie się w czerwcu w Skoczowie.
Odczytano także specjalny telegram adresowany do Ojca Świętego, w którym młodzi naszej diecezji zapewnili papieża o swojej wierności i podjęciu wysiłku czynienia miejsca dla Chrystusa. „Trwamy w dziękczynieniu za dwadzieścia lat istnienia diecezji bielsko-żywieckiej. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, w której chcemy być radosnymi zwiastunami wiary w Jezusa Chrystusa i świadkami umiłowania Kościoła.Wraz z obecnym wśród nas Biskupem Tadeuszem, jego biskupem pomocniczym Piotrem, z duszpasterzami młodzieży, w znaku oddania i czci całujemy Twoje, Piotrowe ręce i prosimy o apostolskie błogosławieństwo” - napisano w liście do Benedykta XVI.
Po Mszy św. uczestnicy diecezjalnych obchodów mogli skosztować grochówki przygotowanej przez bielskich żołnierzy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Iran: czy mistrz olimpijski jest terrorystą islamskim?

2021-07-28 09:12

[ TEMATY ]

terroryzm

Tokio 2020

RSI Sport/screen

Javad Foroughi

Javad Foroughi

Duże emocje w samym Iranie i poza jego granicami wywołało mistrzostwo olimpijskie strzelca z tego kraju 41-letniego Javada (Dżawada) Foroughiego w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego z odległości 10 metrów. Wielkiej radości i dumie mieszkańców Republiki Islamskiej z osiągnięcia swego rodaka towarzyszą nie mniejsze protesty społeczne w wielu miastach, a także zarzuty pod jego adresem, zwłaszcza ze strony obrońców praw człowieka z powodu zaangażowania nowego mistrza olimpijskiego w działalność terrorystyczną w szeregach tzw. Strażników Rewolucji (pazdaranów). On sam mówił w maju br. o swym udziale jako pielęgniarza w wojnie w Syrii w rejonie Palmyry.

Zloty medalista, który 11 września skończy 42 lata, jest pielęgniarzem, zatrudnionym w stołecznym szpitalu Baqiytallah. Jak sam powiedział po dekoracji medalowej, pracuje „na pierwszej linii” walki z koronawirusem, którym zresztą zaraził się, i to dwukrotnie. Najpierw musiał przejść kwarantannę, po czym wyzdrowiał, wrócił do pracy i wznowił treningi, ale po kilku miesiącach ponownie się zaraził wirusem i przez ponad miesiąc nie mógł się przygotowywać do igrzysk.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: tylko wiara wyzwala człowieka z ograniczeń i ciasnoty jego czasów

2021-07-27 14:45

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

O swojej drodze kapłańskiej i doświadczeniach duszpasterskich opowiedział papież-senior Benedykt XVI w wywiadzie udzielonym pisemnie Tobiasowi Winstelowi z okazji 70. rocznicy swoich święceń kapłańskich, a który ukazał się na łamach niemieckiego miesięcznika katolickiego „Herder Korrespondenz”.

Oto całość rozmowy Tobiasa Winstela z Benedyktem XVI w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Nawałnice nad Polską. IMGW wydaje pomarańczowe alerty

2021-07-28 16:22

[ TEMATY ]

pogoda

nawałnica

IMGW

Adobe.Stock

IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla 13 województw. Podczas burz opady mogą wynieść 40 mm, a porywy wiatru osiągać 100 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego i opolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję