Reklama

Szkoła ze sztandarem

22 marca w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru tej placówce. Na uroczystości obecni byli uczniowie i nauczyciele ze szkoły, a także zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło samorządowców, dyrektorów placówek oświatowych oraz duchownych. Sztandar przekazany szkole ufundowany został przez Radę Rodziców. Na jednej jego stronie widnieje godło Polski, z drugiej zaś podobizna patrona szkoły Tadeusza Kościuszki

Uroczystości rozpoczął montaż słowno-muzyczny pt. „On był samą Polską”, przygotowany przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli. Następnie sztandar szkoły został poświęcony przez proboszcza parafii w Miedznie ks. Andrzeja Oleszczuka. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Radę Rodziców sztandaru dyrektor szkoły Annie Tulwin-Salach. Ta z kolei przekazała sztandar uczniom. Przyjmując go, dzieci ślubowały dbać o honor i dobre imię szkoły, jak również sumiennie wypełniać obowiązki wzorowego ucznia. Podczas uroczystości rozstrzygnięto także różnego rodzaju konkursy, jakie w ostatnim czasie przeprowadzone zostały w szkole. Ich tematem przewodnim była postać Tadeusza Kościuszki. Tego dnia nie zabrakło także występów zespołów tanecznych, które działają w szkole w Miedznie, przygotowanych pod kierunkiem Moniki Świerczewskej.
22 marca zapisze się w historii Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie jako jeden z najważniejszych dni, tego dnia bowiem obchodzono również rocznicę przywrócenia szkole imienia patrona. - Mija już 21. rocznica przywrócenia szkole imienia Tadeusza Kościuszki. Dzięki Radzie Rodziców mamy przywilej posiadania swojego sztandaru, z którego korzystać będziemy na uroczystościach szkolnych i środowiskowych. Jestem wdzięczna za ufundowanie nam tego sztandaru - podkreśla dyrektor szkoły.
Szkoła Podstawowa w Miedznie istnieje od 1901 r. Pierwotnie mieściła się w budynku zajazdu. W obecnym miejscu szkoła funkcjonuje od 1958 r. Imię Tadeusza Kościuszki szkoła w Miedznie otrzymała w 1925 r.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikMaryjny: odnajdź z nami drogę do Maryi!

[ TEMATY ]

#NiezbędnikMaryjny

Karol Porwich/Niedziela

Maj to miesiąc szczególny, nie tylko ze względu na coraz cieplejsze dni i pięknie śpiewające ptaki. Maj to w Kościele miesiąc poświęcony Matce Bożej. Portal „Niedzieli” na ten wyjątkowy czas przygotował specjalny ewangelizacyjny projekt pt. #NiezbędnikMaryjny.

Pragniemy wspólnie z Wami każdego kolejnego dnia w maju odnajdywać drogę do Maryi. W naszym specjalnym internetowym kalendarzu znajdziecie co dzień nowe materiały przybliżające osobę Rodzicielki Jezusa.

CZYTAJ DALEJ

Apostoł konfesjonału

Święty Jan Maria Vianney był wzorem ewangelicznego ubóstwa i czystości oraz gorliwym apostołem konfesjonału. Jako prosty i pokorny kapłan dokonał duchowej rewolucji we Francji.

Najpiękniejsze radości, które obficie towarzyszyły początkom naszego kapłaństwa, są na zawsze związane w naszych wspomnieniach z głębokim przeżyciem, jakiego doświadczyliśmy 8 stycznia 1905 r. w Bazylice Watykańskiej, z okazji pełnej chwały beatyfikacji tego pokornego kapłana Francji, którym był Jan Maria Chrzciciel Vianney” – napisał św. Jan XXIII w encyklice Sacerdotii nostri primordia. Postać św. Jana Marii Vianneya stała się przykładem do naśladowania dla wielu kapłanów.

CZYTAJ DALEJ

Trzeba wracać do wskazań Ojca Świętego Franciszka,

2021-08-04 19:42

Archiwum MFS

    Pięć lat temu nasze miasto rozbrzmiewało wszystkimi językami świata, a ulice wypełnili radośni, rozśpiewani młodzi uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży.

    Uroczystości rocznicowe zostały zorganizowane na Campus Misericordiae w dniach 30 lipca do 1 sierpnia br. To była okazja, aby na nowo przeżyć wyjątkowy czas wspólnoty, radości i modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję