Reklama

Jednoczy nas bł. Jan Paweł II - nasz patron

Szkoły, którym patronuje bł. Jan Paweł II, często udowadniają swoimi działaniami, że wyzwania stawiane przez Papieża Polaka trzeba stale podejmować i rozwijać. Integrują się poprzez przynależność do Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Sandomierskiej, włączają swoją obecność w regionalne struktury takie jak Podkarpacka Rodzina Szkół Jana Pawła II czy Świętokrzyska Rodzina Szkół Jana Pawła II. Na przestrzeni roku szkolnego często spotykają się razem; dla wymiany doświadczeń, dla zdrowej rywalizacji w różnych dziedzinach - sportu, wiedzy, talentów.
VIII Diecezjalny Zjazd Samorządów Szkół im. Jana Pawła II odbył się 28 marca 2012 r. w Zespole Szkół w Ulanowie. W spotkaniu udział wzięło 8 Samorządów Uczniowskich z diecezji sandomierskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym w Ulanowie, której przewodniczył ks. Czesław Murawski. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do szkoły, gdzie dyrektor Teresa Pracownik powitała gości i władze samorządowe. Kolejnym punktem spotkania był etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu pt. „ Pielgrzymi Szlak Jana Pawła II ”, w którym udział wzięło 49 uczniów z 21 szkół. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Anna Uliasz z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie, II miejsce ex-equo Katarzyna Głód z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie i Angelika Kaciuba z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drohojowie. W kategorii szkół podstawowych uczniowie uzyskali następujące wyniki: I miejsce Dominika Rębisz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gorzycach, II miejce Martyna Rusin ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, III miejsce Paulina Widz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym. Do finału ogółnopolskiego przechodzą: Dominika Rębisz, Martyna Rusin, Anna Uliasz, Katarzyna Głód, Angelika Kaciuba i Patrycja Szostak - przedstawiciel organizatora.
Równocześnie uczniowie uczestniczyli w debacie pod hasłem: „Wędrówką życie jest człowieka”. Zastanawiali się nad sensem tych słów w kontekście nie tylko własnego życia, ale także życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Młodzieży udało się wysunąć wiele ciekawych wniosków dotyczących wiary, postępowania wobec bliźniego i otaczającej rzeczywistości. Bez wątpienia życie każdego człowieka jest wędrówką i tylko od niego samego zależy, jak tę wędrówkę przejdzie, jakie wartości uczyni najważniejszymi. Jan Paweł II wskazywał na te wartości, pokazywał młodym, jak trzeba żyć i dodawał sił w dążeniu do bycia dobrym. Swoją postawą udowadniał, że mimo różnych przeciwności losu powinniśmy dążyć do celu i nigdy się nie poddawać.
W dużej części zjazd był poświęcony pielgrzymkom i aktywności sportowo-turystycznej Karola Wojtyły, która miała olbrzymi wpływ na jego życie i kontakty z młodzieżą. W trakcie spotkania odbyła się promocja walorów przyrodniczych i turystycznych naszego regionu, przygotowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Przystań”. Zorganizowana została wystawa fotograficzna „Po turystycznych szlakach naszego regionu”, pokazująca organizowane imprezy rekreacyjno-sportowe oraz walory turystyczne obszaru. Tej samej tematyce poświęcona była prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennice gimnazjum w Ulanowie - uczestniczki realizowanego przez stowarzyszenie w ramach OKG „Równać Szanse 2011” projektu „W znane i nieznane”. Wyświetlony został również film ze spływu kajakowego zorganizowanego w ramach wspomnianego projektu.
VIII Diecezjalny Zjazd Szkół im. Jana Pawła II, jako również impreza promująca obszar LGD, w dużej części finansowany była ze środków otrzymanych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Przystań” od Lokalnej Grupy Działania w Nisku Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”. Na zakończenie został wyświetlony film ze spływu kajakowego, zorganizowanego w ramach wspomnianego projektu. Po projekcji filmu wszyscy goście zostali zaproszeni na obiad, którym zakończono VIII Diecezjalny Zjazd Samorządów Szkół im. Jana Pawła II.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Przybylski do sióstr nazaretanek: tylko miłość wszystko wyjaśnia

2021-07-31 17:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

nazaretanki

profesja zakonna

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Jak to jest, że trzy młode, ładne, zdrowe, sprytne i mające przed sobą masę perspektyw dziewczyny nagle to wszystko rzucają i idą w rzeczywistość, która zupełnie nie przystaje do pędu tego świata? Tylko miłość to wszystko wyjaśnia – mówił w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył 31 lipca uroczystościom złożenia pierwszych ślubów zakonnych przez trzy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Swoje pierwsze śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyły: s. Klara Krawczyk, s. Karmela Baryła i s. Izabela Ciuk.

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Górale dotarli po raz 40 przed Czarną Madonną

2021-07-31 16:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

górale

Pielgrzymka 2021

Karol Porwich/Niedziela

Po 9 wędrówki, w czasie których pokonali blisko 240 km górale w czterech grupach przybyli przed Czarną Madonną. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył na Wałach Jasnogórskich uroczystej Mszy św. z udziałem pątników 40. Pieszej Góralskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. - Tutaj, przed Matką Boską Częstochowską znajduje się fundament wolności, którą nie można wzgardzić - mówił metropolita krakowski.

CZYTAJ DALEJ

Tokio/lekkoatletyka - Duszyński: jaki kraj, taki Michael Johnson

2021-07-31 18:51

[ TEMATY ]

lekkoatletyka

Tokio 2020

PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Biegnący na ostatniej zmianie Kajetan Duszyński w efektownym stylu wyprowadził polską sztafetę mieszaną 4x400 m na pierwsze miejsce, co dało złoty medal igrzysk w Tokio. "Jaki kraj, taki Michael Johnson" - skwitował żartobliwie 26-letni lekkoatleta.

Biało-czerwoni w sobotę pobiegli w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Duszyński. Poprawili rekord Europy i ustanowili rekord olimpijski czasem 3.09,87. Wcześniejszy najlepszy wynik na Starym Kontynencie należał od piątku do...polskiej sztafety, która pobiegła w eliminacjach. Duszyński jako jedyny wystąpił w obu tych biegach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję