Reklama

Aspekty

Uczyli się posłuszeństwa od Maryi

Członkowie Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio 8 grudnia zawierzyli Najświętszej Maryi Pannie swoje rodziny.

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio

Karolina Krasowska

Uczestnicy nabożeństwa otrzymali różaniec rodzinny i cudowne medaliki

Uczestnicy nabożeństwa otrzymali różaniec rodzinny i cudowne medaliki

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zgromadziła na modlitwie w kościele pw. św. Alberta w Zielonej Górze członków Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. Jak co roku, tego dnia, członkowie wspólnoty w sposób szczególny modlili się do Boga przez wstawiennictwo Maryi, naśladując jej posłuszeństwo. Takie też było hasło wczorajszego wieczoru. 

Jak mówi opiekun wspólnoty ks. Krzysztof Hojzer, Matka Boża była obecna we wszystkich etapach życia św. Ojca Pio. - Kiedy pokornie zbliżamy się do Matki Najświętszej, Ona wyprasza nam nie tylko łaski potrzebne na co dzień, ale przede wszystkim kształtuje nasze serca, aby stały się godnym mieszkaniem Jezusa - mówi kapłan. 

Wieczór modlitw poświęcony Maryi rozpoczął Różaniec rodziców za dzieci. Następnie odbyła się Msza św., a po niej nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń oddania Maryi siebie i swoich domów oraz z ponowieniem nałożenia szkaplerzy i medalików. W tym roku wszyscy uczestnicy nabożeństwa otrzymali też różaniec rodzinny, aby zapraszali Maryję do swojej codzienności i uczyli się Jej posłuszeństwa Bogu. 


2020-12-09 08:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prośba Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio

[ TEMATY ]

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio w Zielonej Górze

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio w Zielonej Górze prosi o pomoc. Aby transmitować "na żywo" poprzez kanał YouTube wszystkie modlitewne wydarzenia potrzebuje 1000 subskrypcji.

Grupę można wspomóc klikając w link m.youtube.com/watch?v=RUSFVgl8xvc

CZYTAJ DALEJ

W niedzielę 26 września obchodzimy 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2021-09-26 10:41

[ TEMATY ]

uchodźcy

migranci

AFPPHOTO/NIKOLAY DOYCHINOV/East News

„Dzisiaj Kościół jest wezwany do wyjścia na ulice peryferii egzystencjalnych, aby leczyć zranionych i szukać zagubionych, bez uprzedzeń i lęku, bez prozelityzmu, ale w gotowości do poszerzenia swojego przybytku, aby móc przyjąć wszystkich” – napisał papież Franciszek w orędziu na tegoroczny, 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

„Zamknięte i agresywne nacjonalizmy (por. Fratelli tutti, 11) oraz radykalny indywidualizm (por. tamże, 105) rozbijają czy też dzielą nas, zarówno w świecie, jak i w obrębie Kościoła. A najwyższą cenę płacą ci, którzy najłatwiej mogą zostać innymi: cudzoziemcy, migranci, zmarginalizowani, ci, którzy mieszkają na peryferiach egzystencjalnych” – czytamy w orędziu. „Do wszystkich mężczyzn i kobiet na świecie kieruję mój apel, abyśmy (…) odbudowali rodzinę ludzką, by razem tworzyć naszą przyszłość sprawiedliwości i pokoju, upewniając się, że nikt nie zostanie wykluczony. (…) jeśli tylko tego chcemy, możemy przekształcić granice w uprzywilejowane miejsca spotkania, gdzie może rozkwitnąć cud coraz większego my” – zaapelował Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Już dziś wielkie uwielbienie

2021-09-26 15:46

[ TEMATY ]

Hubert Kowalski

Leopold Twardowski

ZWLM

Katarzyna Krawcewicz

Trwają V Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Już za kilka godzin w kościele św. Urbana rozpocznie się koncert uwielbieniowy.

Warsztaty prowadzą Hubert Kowalski i Leopold Twardowski. To przede wszystkim ich kompozycje pojawiły się w repertuarze. Z racji, że to już piąta edycja, a zatem mały jubileusz, powtórzone zostały największe hity z poprzednich lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję