Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Jubileusz najstarszych elżbietanek. Dają receptę na wierność

Najstarsze siostry w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety w Cieszynie obchodziły 60. rocznicę swoich pierwszych ślubów. Elżbietanki dzielą się swoją receptą na wierność powołaniu.

[ TEMATY ]

siostry elżbietanki

diamentowy jubileusz

S. Tarsycja Bielicka

Najstarsze Siostry Elżbietanki obchodziły 60-lecie słubów zakonnych.

Najstarsze Siostry Elżbietanki obchodziły 60-lecie słubów zakonnych.

Jubilatki s. M Letycja Sojka i s. M. Ancilla Suchy wraz z pozostałymi siostrami dziękowały za jubileusz na Mszy św. sprawowanej 28 listopada w kaplicy zakonnej pw. Miłosierdzia Bożego w Cieszynie. Eucharystii przewodniczył administrator parafii św. Elżbiety ks. Tomasz Kotlarski w koncelebrze z ks. wikariuszem Krzysztofem Słowikiem i emerytowanym ks. Andrzejem Rdestem.

Pan Jezus pokazuje nam wszystkim, że sensem naszego życia powinno być uwielbienie Pana Boga przez Jezusa Chrystusa, w Duchu Świętym. Uwielbieniu Pana Boga przez siostry towarzyszy ciągle przeżywany zachwyt i zdziwienie nad Bożymi planami wobec nas, które zawsze są najpiękniejsze, choć na początku niekoniecznie pokrywają się z naszymi planami – mówił ks. Tomasz Kotlarski.

Obie siostry pochodzą z Bier koło Jasienicy. – Receptą na wierność jest pamiętanie o tym, że jest zawsze Jezus i ja. Nigdy nie jesteś sama, każdy ma swój krzyż, ale Jezus zawsze jest – przyznają zgodnie diamentowe jubilatki.

Reklama

S. Letycja jest z wykształcenia organistką, ale życie poświęciła przede wszystkim służbie dzieciom z ubogich rodzin, za co otrzymała Order Odrodzenia Polski. Założyła „Ochronkę” w Bytomiu Łagiewnikach, która istnieje już 40 lat.

S. Ancilla całe swoje życie spędziła w Cieszynie. Pracowała w rentgenie, na Izbie Przyjęć szpitala sióstr elżbietanek i była także Mistrzynią Nowicjatu. Jak zauważa elżbietanka s. Tarsycja Bielicka CEOF, s. Ancilla pomimo wieku i pogarszającego się wzroku nadal dba o piękno bielizny kielichowej, wykańcza coraz to nowe komplety, które często są wysyłane na misyjne parafie.

O jubileuszu sióstr piszemy w najnowszej Niedzieli na Podbeskidziu nr 50 na 13 grudnia 2020 roku.

2020-12-12 18:51

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2022 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie każdemu z nas - rozważania czerwcowe

Tak często myśląc o Bogu czujemy stres i strach. Odległy Stwórca Wszechrzeczy karzący ludzi za ich potknięcia - wielu z nas taki właśnie obraz Boga nosi w sercu. A jaki naprawdę jest Bóg? Jakie jest Jego serce?

Czerwiec to w Kościele miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa z litanią, zwane potocznie czerwcowymi, mają za cel zbliżyć nas do serca Boga. Ukazać Jego miłość do nas.

CZYTAJ DALEJ

#KrwiodawstwoŻycia: Nowe Przymierze we Krwi Chrystusa

2022-07-01 21:00

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

W wieczór Wielkiego Czwartku Jezus ustanawia nowy obrzęd, przez który Bóg zawiera wieczne przymierze z całą ludzkością.

Z Ewangelii św. Mateusza

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję