Reklama

Kościół

Europejskie Spotkanie Młodych w tym roku w Taizé, w formie online

Po raz pierwszy Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Taizé. Program spotkania zaplanowanego od 27 grudnia 2020 r. do 1 stycznia 2021 r. będzie w całości transmitowany online. Europejskie Spotkanie zaplanowane pierwotnie w Turynie w północnych Włoszech przełożone zostało na kolejny rok.

[ TEMATY ]

Taize

Maciej Biłas / photo on flickr

Spotkanie TAIZE we Wrocławiu

Spotkanie TAIZE we Wrocławiu

Program spotkania w Taizé będzie transmitowany w całości online, aby umożliwić udział młodym ludziom z całego świata we wspólnych modlitwach, warsztatach i medytacjach biblijnych.

Temat tego 43. Europejskiego Spotkania to tytuł tekstu, który brat Alois napisał z tej okazji: „Mieć nadzieję w porę i nie w porę – zaproszenie do refleksji na 2021 rok”. Pełna wersja tekstu zostanie opublikowana 21 grudnia.

Reklama

Pełny program jest dostępny online na stronie Taizé (Zobacz).

Młodzi ludzie w wieku od 18 do 30 lat, którzy chcą uczestniczyć w małych grupach tworzonych online i zadawać pytania prelegentom, muszą zarejestrować się przed 20 grudnia online na stronie (Zobacz)

Wszyscy, którzy zechcą, będą mogli śledzić najważniejsze wydarzenia programu, w szczególności wspólne modlitwy i warsztaty. Wszystkie warsztaty o godz. 15:00 będą tłumaczone na język polski.

Już w czerwcu ogłoszono, że spotkanie zaplanowane pierwotnie w Turynie, w północnych Włoszech, zostało przełożone na następny rok.

2020-12-16 14:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W tym mieście kolejne Europejskie Spotkanie Młodych

[ TEMATY ]

Taize

www.autokary.pl

Bazylea

Bazylea

40-ste organizowane przez Wspólnotę z Taizé Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się pod koniec roku 2017 i początku 2018 w Bazylei – ogłosił dziś wieczorem w Rydze brat Alois. Przełożony tej ekumenicznej wspólnoty zakonnej zaznaczył, że po Hiszpanii (Walencja) i Łotwie bracia chcieli wrócić do centrum Europy.

Brat Alois przypomniał, że przed dziesięciu laty młodych Europejczyków gościła Genewa, a uczestników kolejnego etapu „pielgrzymki zaufania” w szwajcarskim mieście leżącym u zbiegu granic Francji i Niemiec będą gościli także mieszkańcy tych krajów. Jak zaznaczył biskup pomocniczy diecezji Lozanny, Genewy i Fryburga - Alain de Raemy wydarzenie to zmobilizuje wszystkie szwajcarskie wspólnoty chrześcijańskie. Bazylea uważana jest także za jeden z ważnych ośrodków Reformacji, której 500.lecie będzie obchodzone w roku 2017. Brat Alois przypomniał natomiast, że założyciel Wspólnoty z Taizé był z pochodzenia Szwajcarem i braci łączy z tym krajem wiele więzi. Radość z decyzji o wyborze Bazylei wyraził tamtejszy biskup katolicki, Felix Gmür oraz zwierzchnicy innych wspólnot chrześcijańskich.

CZYTAJ DALEJ

Mistrzu prawdziwej pobożności

2021-07-22 19:30

Fot. Grzegorz Kryszczuk

U wrocławskich jezuitów przy ul. Stysia rozpoczęła się nowenna przed Uroczystością św. Ignacego Loyoli, patrona tej parafii.

W pierwszym dniu modlitwa nawiązuje do drogi nawrócenia, jaką przeszedł założyciel Towarzystwa Jezusowego. - Święty Ojcze Ignacy, który przez ochoczą i wspaniałomyślną ofiarę z siebie, uczynioną na służbę Bogu Najwyższemu, dałeś nam przykład prawdziwego nawrócenia, spraw, abyśmy, idąc za natchnieniem Bożym, podjęli skuteczną odnowę życia duchowego i jako gorliwi chrześcijanie współpracowali w dziele odnowy Kościoła i świata. Niech Chrystusowa Ewangelia oraz przykład życia świętych Pańskich, wspomagają nas w realizacji tego pragnienia – tymi słowami nowenny modlił się o. Jerzy Kita.

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Brazylii dzieli się misjonarzami z Haiti

2021-07-23 16:58

[ TEMATY ]

Haiti

Brazylia

misjonarze

Vatican News/AFP

Haili

Haili

Piękny przykład kościelnej wrażliwości płynie z Brazylii, która dzieli się misjonarzami z dużo biedniejszym Haiti. Od ponad dekady misja realizowana jest w ramach międzyzakonnego projektu Nazaret. W jego ramach budowany jest właśnie dom pomocy w tej części haitańskiej stolicy, która została najbardziej doświadczona w katastrofalnym trzęsieniu ziemi w 2010 roku.

Właśnie ta tragedia była punktem wyjścia do zainicjowania przez Brazylijczyków misji, której ważnym elementem jest niesienie pomocy humanitarnej najuboższym. Projekt miał być realizowany przez dekadę, ale właśnie postanowiono o jego kontynuacji. W jego realizację finansowo włączyło się 90 instytutów zakonnych, a na miejscu pracowały siostry z 19 zgromadzeń. Za ich posługę dziękowano podczas uroczystej Mszy w siedzibie episkopatu Brazylii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję