Reklama

Zaproszenia

Skoczów. VI Święta Noc Modlitwy - zaproszenie

[ TEMATY ]

zaproszenia

Monika Jaworska

Apostolstwo Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Różańcowy Ruch Pompejański oraz parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie zapraszają na VI Świętą Noc Modlitwy, która odbędzie się w dniach: 5 na 6 października br. w sanktuarium św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie (diecezja bielsko-żywiecka, woj. śląskie). To miejsce, gdzie 22 maja 1995 r. papież Jan Paweł II odprawił Mszę św. dla ok. 300 tys. wiernych.

Czuwanie modlitewne rozpocznie się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w sobotę 5 października o godz. 19. O godz. 23 zostanie odprawiona Msza św., a po niej czuwanie będzie kontynuowane aż do godziny 12 w południe 6 października, kiedy zostanie odprawiona kolejna Msza św. z odczytaniem „Supliki” bł. Bartolo Longi i uczczeniem jego relikwii.

Organizatorzy na potwierdzenie łask otrzymywanych w ramach tego czuwania, podają świadectwo młodej studentki, Marzeny, ciężko chorej na raka. Dziewczyna uczestniczyła w IV modlitewnej nocy, trwając na niej 18 godzin. Powoli godziła się z tym, że może wkrótce umrzeć, bała się, ale była wdzięczna Bogu za dar wiary i modlitwy. Mówiła wówczas: - Przyszłam dziękować Bogu Ojcu, Jezusowi i Jego Matce za to, że choć moje ciało umiera, to mój duch ożywa. Modlę się o zdrowie ducha, bo właśnie to zdrowie jest dla mnie najcenniejsze. Choroba jest dla mnie darem, dzięki któremu mogłam się nawrócić i poznać miłość Boga, jest próbą mojej wierności i moją drogą ku zbawieniu.

Parę miesięcy później studentka wzięła udział w V Świętej Nocy Modlitwy. Wtedy wyznała: - Przestałam modlić się o swoje zdrowie, bo straciłam wiarę, że coś się może zmienić. Modliłam się już tylko o pomnożenie wiary i o gotowość do odejścia. Kolejne wyniki badań były dla mnie szokujące. Okazało się, że nie było już śladu po nowotworze. Moja mama pojechała ze mną po wyniki badań, bo była przekonana, że tak właśnie będzie, że jej modlitwa zostanie wysłuchana. Nie pomyliła się. Zostałam uzdrowiona dzięki wierze mojej mamy i wszystkich tych, którzy wierzyli, że mój los się może odmienić, nawet wówczas, kiedy ja już straciłam na to wiarę. Teraz wierzę, że u Boga nie ma rzeczy niemożliwych, nie ma sytuacji beznadziejnych.

Organizatorzy zapraszają do licznego udziału, a kto nie może przyjechać, może łączyć się z uczestnikami poprzez transmisję internetową: www.kamera.pompejanska.pl . Więcej informacji na www.pompejanska.pl .

2013-10-01 09:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: uroczysty obchód Niedzieli Świętej Rodziny

Kustosz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II zaprasza małżonków wraz całymi rodzinami na uroczysty obchód Niedzieli Świętej Rodziny. W niedzielę 27 grudnia w papieskim Sanktuarium na Białych Morzach w ramach obchodu Roku Świętego odbędzie się Jubileusz rodzin.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia wzywa nas do otwarcia naszych oczu i serca

2023-01-07 14:36

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 1-6.

Środa, 1 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: przebaczenie, wspólnota i misja źródłami pokoju

2023-02-01 10:32

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Wybierzmy bycie świadkami przebaczenia, obrońcami we wspólnocie, ludźmi w misji pokoju w świecie” - powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej na lotnisku „Ndolo” w stolicy Demokratycznej Republiki Konga – Kinszasie.

Bandeko, bobóto [Bracia i siostry, pokój]

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję