Reklama

Książka, która daje nadzieję

Nakładem Wydawnictwa „Koinonia” z Ustronia ukazała się nowa pozycja wydawnicza „Masz nową szansę” autorstwa Richiego Hughesa. Książka traktuje o podejmowaniu decyzji, uświadamia czytelnikowi, że każde działanie przynosi określone konsekwencje i tę prawdę należy przyjąć. Autor, Richie Hughes, trener sportowy i menadżer znanych autorów i artystów, opowiada o swojej drodze życiowej i o tym, jak wybory kształtowały jego życie i życie jego bliskich, oraz pokazuje, jak w tym wszystkim działał Bóg

Niedziela bielsko-żywiecka 27/2012

MONIKA JAWORSKA: - Dlaczego wydawnictwo zdecydowało się wydać książkę „Masz nową szansę” Richiego Hughesa?

ANNA CIEŚLAR: - Każdego dnia podejmujemy wiele decyzji. Chyba nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że te wybory kształtują nasze przyszłe życie i nie uciekniemy od ich konsekwencji - zarówno tych dobrych, jak i złych. Część z nas do dziś ponosi konsekwencje różnych błędnych decyzji sądząc, że nie ma już szansy na zmianę, ale ta książka wnosi nadzieję na dobrą zmianę. Każdy z nas potrzebuje dzisiaj usłyszeć to, że mamy szansę rozpocząć od nowa, a na to nigdy nie jest za późno. Wierzę, że ta książka wnosi dużo nadziei i światła do życia każdej osoby, która po nią sięga. W świecie, gdzie często jesteśmy odrzucani czy skreślani, możemy w Bogu odnaleźć nadzieję i otrzymujemy nową szansę. Z Bożą pomocą możemy podnieść się po złych decyzjach i zacząć podejmować dobre. To główne powody, dla których zdecydowaliśmy się wydać tę książkę - chcemy pokazać, że jest nadzieja.

- Do kogo jest przede wszystkim adresowana?

- Odbiorcą tej książki może być każdy, kto codziennie staje przed wyborami i pragnie, żeby to były dobre decyzje. Adresowana jest również do tych, którzy może w tym momencie borykają się z konsekwencjami błędnych decyzji - swoich czy innych osób. Na pewno w takiej sytuacji potrzebują usłyszeć, że jest nadzieja na dobrą zmianę. A do tego mogą dowiedzieć się, jak podejmować właściwe decyzje. Tak więc zasadniczo nie ma osoby, której temat książki by nie dotyczył.

Reklama

- Książka jest niejako świadectwem autora. Mówi o wyborach, jakich on dokonywał i dokonywali jego bliscy, i jakie były ich konsekwencje. Podkreśla, jak ważne jest to, by przy dokonywaniu wyborów w swojej ludzkiej wolności liczyć się z Bogiem, modlić się o właściwą decyzję, prosić o światło Ducha Świętego. Jak Pani myśli - czy ludzie w dzisiejszych czasach potrafią dokonywać mądrych wyborów?

- Podejmowanie decyzji na pewno nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy te decyzje dotyczą nie tylko naszego życia, ale również bliskich nam osób, lub mogą po dłuższym czasie w istotny sposób wpłynąć na nasze życie. W Piśmie Świętym jest napisane, że wszelka mądrość pochodzi od Boga. Ludzie potrafią dokonywać mądrych wyborów, analizując różne przesłanki, przewidując, jakie konsekwencje mogą one przynieść, czasem może kierując się przeczuciem. Czasem może to być cichy podszept Ducha Świętego, z czego może nawet nie zdajemy sobie sprawy. Jednak często takim decyzjom towarzyszy strach, niepewność tego, co przyniosą - bo przecież nie mamy w tym momencie gwarancji, że jest to najlepsza decyzja, jaką mogliśmy podjąć. Nieraz główną przesłanką podejmowanych decyzji jest korzyść, jaką możemy osiągnąć tu i teraz. Czasem są to próby odnalezienia chwilowego „szczęścia”, które niestety przynoszą trudne konsekwencje w przyszłości.

- Czy Pani zdaniem współcześni ludzie kierują się w swoich wyborach Słowem Bożym, czy może jednak kierują się bardziej innymi priorytetami?

- Sądzę, że niewiele osób opiera się na prawdach Słowa Bożego przy dokonywaniu wyborów. To wymaga czytania i poznawania Pisma Świętego, nawet uczenia się go na pamięć, aby potem w konkretnych momentach, kiedy stajemy np. przed podjęciem konkretnej decyzji, Duch Święty to słowo, te prawdy i wskazówki nam przypominał. Wiąże się to również z budowaniem żywej relacji z Bogiem m.in. poprzez modlitwę. A nie ma sytuacji, problemu, na które Bóg nie miałby odpowiedzi czy właściwego rozwiązania.

- Znajdziemy w tej książce podkreślenie, że Bóg ma dla każdego człowieka najlepszy plan, że się o człowieka troszczy, tylko trzeba mu bezgranicznie zaufać. Czy łatwo jest tak bezgranicznie ufać Bogu?

- Bezgraniczne zaufanie Bogu nie jest proste, ale nie jest też niemożliwe. Jest to proces, kiedy uczymy się polegania na Nim i Jego obietnicach. Bóg wielokrotnie w swoim Słowie mówi o zaufaniu, pokładaniu swojej ufności w Nim. On jest wierny i nigdy nie zawodzi. Jednak jako ludzie często doświadczamy w relacjach z innymi, że nasze zaufanie jest w jakiś sposób naruszane. Kiedy doświadczamy czegoś takiego, wydaje się nam, że możemy polegać tylko na sobie. Trudno wtedy uwierzyć, że jest ktoś, komu możemy zaufać bezgranicznie, kto nigdy tego zaufania nie wykorzysta przeciwko nam, nie zrani nas. Bóg jest tym, który kocha nas miłością „pomimo”... Pomimo naszych wad, naszych słabości, naszych błędów. Kiedy otwieramy się na Jego miłość i zrozumiemy, czym ona jest, wtedy jest nam dużo łatwiej zaufać. I możemy być pewni, że zaufanie pokładane w Nim wniesie pokój do naszego życia.

- Jak zatem książka-świadectwo autora może pomóc czytelnikom, którzy borykają się z dokonywaniem właściwych wyborów?

- Autor szczerze dzieli się z nami konkretnymi przykładami ze swojego życia i bliskich mu osób. Pokazuje dobre i złe konsekwencje różnych decyzji. Jednocześnie wnosi niesamowitą nadzieję pokazując, że nigdy nie jest za późno na dobre decyzje. Wskazuje na osobę żywego, obecnego w naszym życiu Boga, któremu zależy na tym, żebyśmy mogli podejmować właściwe wybory. Myślę, że ta książka jest cennym przewodnikiem, który wprowadzi nas na ścieżkę dobrych decyzji i wniesie Bożą światłość do naszego życia. Kiedy raz na tę drogę wejdziemy, już nie będziemy chcieli z niej zejść.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zimbabwe: niezaszczepieni nie mogą uczestniczyć w obrzędach religijnych

2021-09-16 14:07

[ TEMATY ]

Zimbabwe

COVID‑19

Karol Porwich/Niedziela

Władze Zimbabwe zezwoliły ma ponowne otwarcie kościołów. Jednak w obrzędach religijnych uczestniczyć mogą jedynie ci wierni, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19.

Decyzja rządu ma na celu skłonienie obywateli do przyjmowania szczepionki. Dotychczas obowiązkiem szczepień objęto urzędników i nauczycieli. Szczepienie konieczne jest również, aby móc sprzedawać na targu, korzystać z sal sportowych, pójść do restauracji i zdawać egzaminy na uczelni.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa Hamburga

2021-09-15 19:08

[ TEMATY ]

biskup

Niemcy

papież Franciszek

rezygnacja

flickr.com/episkopatnews

Franciszek nie przyjął rezygnacji Stefana Heßego z urzędu arcybiskupa Hamburga. Mimo naruszenia obowiązków w zakresie postępowania w przypadkach przemocy seksualnej arcybiskup pozostaje na swoim stanowisku. Oświadczenie nuncjatury apostolskiej w Berlinie ogłosiła 15 września Konferencja Biskupów Niemieckich w Bonn.

55-letni obecnie Heße, były szef personalny i wikariusz generalny archidiecezji kolońskiej, zawiesił swoje obowiązki służbowe po przedstawieniu 18 marca raportu o przestępstwach seksualnych w Kolonii i na ręce papieża zgłosił gotowość ustąpienia z urzędu. Obecnie Watykan postanowił, że Heße, który od 2015 jest arcybiskupem Hamburga, mimo krytyki pod jego adresem, pozostanie na stanowisku.

CZYTAJ DALEJ

Pieśń o Zuzeli

2021-09-16 19:40

Paweł Wysoki

Prymasowe Betlejem i Tabor

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję