Reklama

Majdan Królewski

Wsparcia dla rodziny szukaj w Internecie

Od 1 lipca w Majdanie Królewskim rozpocznie oficjalnie działalność Multimedialne Centrum Pomocy Rodzinie - portal internetowy „Błękitna Fala”. Portal będzie działał w ramach Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Raniżów, powołanego z inicjatywy Ordynariusza Sandomierskiego. Bp Krzysztof Nitkiewicz zaproponował, aby każde Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie (KCPR) w diecezji było dostępne ze swoimi propozycjami działań także w Interencie. Na apel Księdza Biskupa odpowiedzieli informatycy, którzy zaczęli tworzyć portal „Błękitna Fala”. Jego współtwórcą i opiekunem został ks. Jacek Paluch - wikariusz z Majdanu Królewskiego.
Multimedialne Centrum Pomocy Rodzinie „Błękitna Fala”, to portal integrujący rodziców, wychowawców, ekspertów od spraw rodziny i wszystkich wolontariuszy działających w KCPR diecezji sandomierskiej oraz instytucje mające wiedzę i doświadczenie w obszarze wsparcia dla współczesnej rodziny. Celem tego Multimedialnego Centrum jest służba dziecku i rodzinie w oparciu o naukę Kościoła Katolickiego, popularyzacja tej wiedzy, a w szczególności wspieranie rodzin w wychowaniu dzieci, zarówno w rodzinach naturalnych, jak i adopcyjnych czy zastępczych. Zadaniem istotnym jest też promocja małżeństwa i rodziny, a także kształtowanie wizerunku rodziny jako fundamentu społeczeństwa. Interent we współczesnym świecie jest - co warto podkreślić - coraz popularniejszym narzędzie komunikacji między ludźmi i wygodnym sposobem zdobycia wiedzy m.in. o ofercie pomocy Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie.
W portalu będzie można znaleźć także wiele propozycji i informacji dla doradców życia rodzinnego, którzy wcześniej zgłaszali potrzebę zaistnienia takiej strony w celu m.in. lepszego przepływu informacji dotyczących funkcjonowania poradnictwa rodzinnego i w zdobywania informacji z jednego miejsca, a nie wyszukiwania ich na wielu stronach w Internecie.
Strona Multimedialnego Centrum Pomocy Rodzinie, według twórców, ma być przydatna także małżonkom, którzy w obliczu trudności osobistych czy rodzinnych nie muszą pozostawać sami. Portal zawierał będzie wiele artykułów i audycji radiowych oraz informacji i rozrywkek dla dzieci i rodziców.
Twórca portalu ks. Jacek Paluch tak przekonuje do korzystania z portalu: - Zarówno badania, naukowe jak i codzienne doświadczenie wskazują, że istotną barierą dla dobrego funkcjonowania i rozwoju rodziny oraz odnośnie pogłębiania wiedzy o rodzinie jest nadmierne obciążenie obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Rodzice często nie są w stanie poświęcić wystarczającej ilości czasu na pogłębianie wiedzy, bądź zdobycia potrzebnych im informacji. Internet w takiej sytuacji wydaje się dla nich najlepszym i najszybszym sposobem na dotarcie do wiadomości i w tej sposób uzyskania pomocy. „Błękitna Fala” ma za zadanie także promować wydarzenia o tematyce rodzinnej i patronować licznym akcjom o takiej tematyce.
Z portalu będzie można korzystać odwiedzając adres www.blekitnafala.eu. Adres ten będzie kompatybilny dla wszystkich dostępnych na rynku przeglądarek internetowych. Wkrótce w ramach portalu powstać ma także specjalna strona adresowana do rodziców, dzieci i nauczycieli klas początkowych.

K.W.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi, odwagi! ON jest – nie bójcie się!

2021-09-19 10:24

[ TEMATY ]

Kana młodych

Karol Porwich/Niedziela

Mimo deszczu, mimo aury, która zachęcała do zostania w domu, ci młodzi postanowili, że tego sobotniego popołudnia nie spędzą przed telewizorami. Wstali z kanap i przyjechali. Konkretnie - do Częstochowy, na wydarzenie, które już wpisało się w kalendarz i pamięć, czyli na Kanę Młodych.

Kana Młodych to spotkanie młodzieży z archidiecezji częstochowskiej. Odbywało się w różnych miejscach, w tym roku organizatorzy postawili na zlokalizowanie w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej. Choć pogoda nie dopisała, dopisały humory! I to wbrew obiegowej opinii, jakoby w kościele nie można było dostrzec już nawet jednej młodej osoby... Co prawda nie w kościele, a na seminaryjnych błoniach zobaczyliśmy wielu młodych ludzi, którzy przyjechali z różnych zakątków naszej archidiecezji, a także z samej Częstochowy. Do udziału w "Kanie" zaproszeni byli wszyscy ludzie młodzi od klasy 8. szkoły podstawowej wzwyż - szczególnie kandydaci do bierzmowania, ale też ci, którzy już przyjęli bierzmowanie, członkowie wspólnot i ruchów młodzieżowych, ale też i ci młodzi duchem.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki: mamy dbać o dobro skrzywdzonych, a nie o wizerunek instytucji Kościoła

2021-09-19 16:57

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

wykorzystywanie

ofiary

Episkopat news

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

- Gromadzimy się tutaj, żeby leczyć się z obojętności, a tym bardziej z lekceważenia krzywdy – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki witając uczestników warszawskiej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Zorganizowały ją: Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich i Konferencja Episkopatu Polski. – Przyjmujemy do serca wezwanie Ojca Świętego Franciszka, żeby nie dbać przede wszystkim o wizerunek instytucji [Kościoła], (…) ale skupić się na dobru skrzywdzonych – zadeklarował hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce ogłoszenie daty ŚDM w Lizbonie

2021-09-19 20:08

facebook.com/sandomierzSDM

4 października Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023 ogłosi dokładne daty spotkania młodych. W najbliższym czasie spodziewana jest też publikacja papieskiego orędzia na tegoroczny ŚDM, obchodzony w diecezjach na całym świecie.

Jak poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023, w poniedziałek 4 października zostanie ogłoszona data spotkania młodych, oraz poprzedzających go Dni w Diecezjach, które od 1997 r. towarzyszą temu wydarzeniu. Hasłem spotkanie, które odbędzie się latem 2023 r. w stolicy Portugalii, są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Do tej pory organizatorzy opublikowali oficjalny hymn spotkania (którego polska wersja pt. "Powietrze już drga" została zaprezentowana w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie) oraz modlitwę przygotowującą do spotkania. Oprócz daty, duszpasterstwa młodych na całym świecie czekają także na ogłoszenie patronów tej edycji ŚDM oraz miejsc głównych celebracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję