Reklama

Wakacje z „Niedzielą” Wrocławską

Dłuższy niż zwykle i bardzo bogaty w emocje, nie tylko naukowe, był miniony rok szkolny 2011/2012. 29 czerwca dzieci i młodzież po raz ostatni odwiedzili szkoły i udali się na zasłużony odpoczynek wakacyjny.

Pracowicie upłynął kolejny rok edukacji w Polsce. Przy jego końcu Ministerstwo Edukacji Narodowej podsumowało program „Szkoły z Pasją”, a same szkoły, jak również samorządy, z pasją czekają na 1 września, będący początkiem kolejnych zmian w szkolnictwie. Pracowici byli też studenci, ale nie wszystkich z nich doceniono - w minionym roku akademickim pracodawcy uderzyli na alarm twierdząc, że uczelnie kształcą bezrobotnych. Niekwestionowanie najbardziej jednoczącym wszystkie grupy społeczne Polaków wydarzeniem było jednak Euro2012. Emocje kibicowania (przynajmniej do czasu, kiedy Polska brała udział w turnieju) przyćmiewały wszystko inne - nawet zawirowania w sektorze edukacji, planowane zamknięcia szkół itd.
Czas jednak na oddech, odpoczynek po wszelkiego rodzaju emocjach. Choć dla wielu jest to jednocześnie kolejny dylemat finansowy, wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Część z tych tematów podejmą dziennikarze wrocławskiej edycji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Na naszych łamach przeczytają Państwo m.in.: o tym, jak sprawdzić, czy dziecko jest bezpieczne podczas wyjazdu, jak nie zagubić się w wirze pracy sezonowej, jakie niebezpieczeństwo wiąże się z sektami oraz jak zmienił się Dolny Śląsk przez 15 lat od powodzi stulecia. Oprócz tego, jak co tydzień, dostarczymy Państwu bieżących informacji z życia archidiecezji, przedstawimy kolejne parafie, a 29 lipca oddamy w Państwa ręce specjalny numer tygodnika, poświęcony pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Niezależnie od wakacyjnych emocji, terminu i miejsca odpoczynku - zachęcamy do lektury wrocławskiej „Niedzieli”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Czterech nowych magistrów teologii

2021-09-21 18:27

[ TEMATY ]

teologia

Instytut Filozoficzno‑Teologiczny

ks. Piotr Bartoszek

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze 21 września odbyły się obrony prac magisterskich i egzaminy ex universa theologia.

Do egzaminów przystąpiło pięcioro studentów.– Wszyscy zdali z wynikami dobrymi i bardzo dobrymi – cieszy się ks. Piotr Bartoszek, dyrektor IFT.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję