Reklama

Rodzina

"Familijni" - dla rodziców i dzieci

Projekt „Familijni” powstał w odpowiedzi na potrzeby ludzi młodych. O ile udział i współtowarzyszenie rodziców, wychowawców i pedagogów w procesie standardowej edukacji jest oczywisty, o tyle przygotowanie do samodzielnego życia jest poważnym wyzwaniem innego rodzaju.

2020-12-30 13:39

[ TEMATY ]

rodzina

MAIKA

Mat.prasowy

Towarzyszenie młodzieży jest ważne, ponieważ mają oni swoje plany i marzenia, które są najczęściej związane z rozwojem ich osobowości. Chcą rozwijać swoje talenty sportowe, artystyczne czy naukowe. Marzą o karierze, która da im dostatnie życie. Jednak standardowa edukacja nie sprzyja pogłębianiu umiejętności interpersonalnych. Są one niezbędne w odpowiedzi na pragnienia związane z poznaniem wymarzonego partnera, założeniem rodziny czy posiadaniem dzieci.

Projekt „Familijni” ma być pomocą w drodze do założenia rodziny i tworzenia bliskich relacji. Ten projekt jest tak stworzony, by dzieci i młodzież zdobywały odpowiednie umiejętności i wiedzę

Reklama

w procesie kształtowania swoich postaw. To wszystko będzie owocowało za kilka lub kilkanaście lat, jednak nie wydarzy się to bez udziału rodziców, nauczycieli czy pedagogów. Właśnie, dlatego, projekt ma oddziaływać dwutorowo. Z jednej strony pokazuje rodzicom, opiekunom czy wychowawcom jak mogą pomóc młodym ludziom w budzeniu i rozwijaniu właściwych postaw. Z drugiej angażuje młodzież do tego, by sama w sobie kreowała odpowiednie zachowania i nawyki.

Konspekty i przyjazne nagrania filmowe wchodzące w skład projektu „Familijni” są dostosowane do wszystkich jego odbiorców. Pierwsze dwie części zostały przygotowane tak, by wychowawca mógł je wykorzystać w rozmowie z rodzicami. Zawierają one treści dotyczące planowego i świadomego procesu wychowania dziecka, z uwzględnieniem własnego przykładu. Zachęcają również rodziców i wychowawców do obserwowania dzieci pod kątem rozwijających się u nich cech charakteru. Ma to niezwykle istotne znaczenie, zwłaszcza w czasie dojrzewania i może w wyrobieniu dobrych nawyków. Z kolei trzecia i czwarta część ukierunkowane są na rozmowę z młodzieżą. Treści te pomagają uświadomić młodym ludziom, jakie cechy są potrzebne do budowania właściwych relacji oraz pokazują pozytywne strony posiadania dzieci w rodzinie. Odpowiednio dobrane materiały filmowe pobudzają do refleksji. Dzięki aktywnemu uczestnictwu, młodzież sama dojdzie do odpowiednich wniosków. Powyższe materiały dzięki profesjonalnemu przygotowaniu oraz zawartych w nich: rzetelnej wiedzy i życiowych przykładów, z pewnością będą nieocenioną pomocą dla wszystkich, którym zależy na harmonijnym i odpowiedzialnym przygotowaniu młodych ludzi do dorosłego życia.

Projekt „Familijni” nie posiada charakteru naukowego. Ma stanowić raczej inspirację dla rodziców i ich dzieci oraz pomoc dydaktyczną dla osób pracujących z młodzieżą, w tak wrażliwej materii jak budowanie relacji międzyludzkich i zakładanie rodziny. W związku z tym, w jego tworzeniu brały udział osoby merytorycznie przygotowane, które posiadają praktyczne doświadczenia w przedmiotowym temacie.

Poniżej wywiad przeprowadzony w ramach projektu z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg:

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

NINIWA Team zakończyła ponad 40-dniową wyprawę

[ TEMATY ]

pielgrzymka

wyprawa

Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA

MAIKA

Marcin Szuścik / maika.pl

41 dni drogi, 41 uczestników, 5 500 tysiąca kilometrów. NINIWA Team 9 września zakończyła swoją 13. wyprawę i tym samym zamknęła pewien rozdział w swojej historii przez zdobycie wszystkich krajów Europy.

Wyprawa rowerowa NINIWA Team wokół Europy zakończyła się w ostatnią sobotę. Około 16.00 rowerzyści przyjechali do kościoła parafialnego w Kokotku, gdzie czekały na nich rodziny, przyjaciele i parafianie. Wszyscy razem przeżyli Mszą świętą – ostatnią Mszę na tegorocznej wyprawie, a następnie udali się do Oblackiego Centrum Młodzieży na dalszą część opowieści.

CZYTAJ DALEJ

Znamy datę Mszy św. pogrzebowej ks. Artura Godnarskiego

2021-01-19 10:41

[ TEMATY ]

Msza św. pogrzebowa

facebook.com/NowaEwangelizacja

W poniedziałek 18 stycznia 2021 r. nad ranem zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. Artur Godnarski, sekretarz Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 22 stycznia br. o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli. Bezpośrednio po jej zakończeniu nastąpi przejazd na cmentarz komunalny w Otyniu, gdzie odbędą się dalsze obrzędy pogrzebowe.

CZYTAJ DALEJ

Europoseł Jadwiga Wiśniewska o szczepieniach przeciw COVID-19, aresztowaniu Nawalnego i budowie Nord Stream2

19 stycznia 2021 r. podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli miała miejsce debata na temat globalnej strategii UE w zakresie szczepień przeciwko COVID-19. Udział w debacie wzięła Europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Jadwiga Wiśniewska przypomniała, że pandemia jest wyjątkowym czasem nie tylko dla UE, ale i całego świata, jest też czasem, kiedy należy stanąć do wyzwania przestrzegając zasad.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję