Reklama

Niedziela Częstochowska

Mędrcy rozpoznali w Dziecięciu Boga

Na wzór Mędrców ze Wschodu, którzy złożyli pokłon Dziecięciu Jezus, 6 stycznia w parafii archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie Trzej Królowie złożyli dary Chrystusowi. Wszyscy zgromadzeni dziękowali za objawienie się Jego miłości.

– W uroczystość Objawienia Pańskiego Mędrcy rozpoznali w Dziecięciu Boga. Modlimy się za cały Kościół, który jest misyjny i niesie Dobrą Nowinę o Chrystusie na wszystkie krańce świata, szczególnie polecamy misjonarzy, których chcemy dziś wspierać modlitwą i ofiarą. Modlimy się także za nas samych, abyśmy w Jezusie zawsze widzieli naszego Zbawiciela i naszego Odkupiciela – mówił ks. prał. Włodzimierz Kowalik, proboszcz parafii archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie 6 stycznia. Przewodniczył on Mszy św. o godz. 12. Wśród koncelebrasów był ks. Grzegorz Szumera, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, a w Eucharystii uczestniczyli alumni.

Reklama

Ksiądz proboszcz zapraszał do modlitwy o nowe powołania do pracy misyjnej i pracy kapłańskiej w naszej archidiecezji oraz o nowe powołania zakonne. Liturgię rozpoczęło uwielbienie Bogu, wyrażane w hołdzie złożonym przez Trzech Króli, którzy ofiarowali Dzieciątku swoje drogocenne dary: złoto, kadzidło i mirrę.

A co każdy z nas może złożyć u stóp Chrystusa nie tylko dziś, w uroczystość Objawienia Pańskiego?

2021-01-06 14:35

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Długosz: warto przyjąć powołanie od Boga

– Święty Józef przypomina nam, że warto przyjąć powołanie od Boga, związane z naszym charyzmatem, pracą oraz posługą Bogu i ludziom – powiedział biskup senior Antoni Długosz w parafii Świętej Rodziny w Pankach. 1 maja, we wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, które parafia obchodziła jako uroczystość, przewodniczył tam Mszy św. w ramach modlitwy stacyjnej w archidiecezji częstochowskiej w Roku św. Józefa.

Duchowny modlił się za parafian, „prosząc, aby rodziny były autentycznymi domowymi Kościołami z charyzmatem Świętej Rodziny z Nazaretu”.

CZYTAJ DALEJ

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Polichromie w Nidku pięknieją

2021-09-22 16:55

[ TEMATY ]

prace konserwatorskie

polichromie

Ks. dr Szymon Tracz

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Drugi etap prac w kościele w Nidku został zakończony.

Ten etap obejmował prace konserwatorsko-restauratorskie polegające głównie na odczyszczeniu i uzupełnieniu dekoracji malarskich pokrywających nawę i strop we wnętrzu zabytkowego drewnianego kościoła Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Polichromię wykonał w 1877 roku malarz Jan Imitowski z Oświęcimia, co potwierdza sygnatura, jaką konserwatorzy odkryli na globie ziemskim znajdującym się na stropie w prezbiterium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję