Reklama

Niedziela Wrocławska

Światu potrzebna jest nadzieja

Modlitwa w duchu Taizé miała miejsce 13 stycznia w kościele św. Karola Boromeusza we Wrocławiu.

2021-01-13 22:37

Marzena Cyfert

Spotkanie w duchu Taize w parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Spotkanie w duchu Taize w parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Spotkanie było częścią wrocławskiej akcji duszpasterskiej, w ramach której wierni co miesiąc zbierają się w świątyniach Wrocławia, zanosząc modlitwy o pokój na świecie i jedność chrześcijan. Spotkanie zorganizowała grupa Taize Wrocław, wzięli w nim udział młodzież franciszkańska „Pastwisko” i wierni przybyli do świątyni. Franciszkańskim pozdrowieniem „Pokój i Dobro” przywitał zebranych o. Marcin Buntow, franciszkanin, zachęcając do wspólnej modlitwy. – Jezu, jesteś naszym pokojem, nigdy nas nie opuszczasz. Duch Święty zawsze wskazuje nam drogę. Potrzeba nam rzucić się w ramiona Boga. Wtedy przychodzi zadziwienie, bo to nie jest ciemna przepaść, ale Bóg – bezmiar, współczującej miłości i niewinności – modliła się młodzież.

Reklama

Na zakończenie spotkania słowo do obecnych skierował proboszcz i gwardian franciszkańskiego klasztoru o. Radosław Kramarski. – Bardzo się cieszę, że mogę być razem z Wami w ten dzisiejszy wieczór na modlitwie Taize. Przypominam sobie rok 1998, kiedy pierwszy raz z młodzieżą jechaliśmy dwoma autokarami do Mediolanu. Wtedy żył jeszcze brat Roger. Było to niesamowite przeżycie. A w 1999 r. kolejne spotkanie było w Warszawie. Dzisiaj jestem we Wrocławiu razem z Wami. Dziękuję za tę modlitwę, za to, że się zbieracie w kościołach wrocławskich i prowadzicie ten rodzaj modlitwy i adoracji. Cieszę się, że wybraliście naszą świątynię, która jest na tę okazję pięknie przystrojona. Życzę Wam, aby to duchowe spotkanie z Jezusem, który do nas przychodzi w śpiewie i medytacji, umacniało Was na drodze wiary i miłości; aby dało Wam wiele inspiracji do tego, aby iść w dzisiejszy świat i głosić Ewangelię nadziei. Dzisiejszemu światu tak bardzo potrzebna jest nadzieja, w tym bardzo trudnym okresie nie tylko pandemii, ale i duchowego kryzysu. Dlatego jesteście solą dla tej ziemi. Chwała Panu za to, że jesteście, niech On Wam błogosławi, niech Was strzeże, niech Was broni i daje Wam nowe inspiracje do modlitwy, pogłębiania, umacniania i intelektualnego rozwijania wiary – mówił o. Kramarski.

Spotkania w duchu Taize odbywają się co miesiąc, każde w innej świątyni Wrocławia. Wcześniejsze miały miejsce w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku, katedrze greckokatolickiej św. Wincentego i św. Jakuba oraz w kościele św. Anny we Wrocławiu-Oporowie.

Na kolejne spotkanie młodzież zaprasza w pierwszą środę lutego o godz. 19.15 do kościoła Najświętszej Maryi Panny Na Piasku

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił koordynatora Fundacji Życie i Rodzina

2021-01-15 09:21

[ TEMATY ]

LGBT

Fundacja Życie i Rodzina

Adobe Stock

Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił koordynatora Fundacji Życie i Rodzina obwinionego m.in. o rzekome przeszkadzanie w przebiegu manifestacji działaczy LGBT. Wcześniej, w trakcie postępowania przed Sądem Rejonowym, kiedy to skazano mężczyznę, doszło do szeregu znaczących uchybień proceduralnych. Sąd Okręgowy podkreślił, że obwiniony działał w granicach wolności wyrażania swoich poglądów. Zwrócił też uwagę, że Sąd Rejonowy nie powinien angażować się w spory światopoglądowe, a jedynie ograniczyć się do stosowania prawa.

Współpracownik Fundacji Życie i Rodzina został uznany przez Sąd Rejonowy w Częstochowie za winnego tego, że w czasie marszu równości w Częstochowie w czerwcu 2019 r. miał przeszkadzać w przebiegu niezakazanego zgromadzenia poprzez głośne skandowanie wspólnie z innymi osobami hasła o wydźwięku negatywnym i obraźliwym w stosunku do uczestników manifestacji, czyli o popełnienie wykroczenia z art. 52 § 2 pkt 1 k.w. Mężczyznę uznano także winnym, że na ogrodzeniu w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym, wspólnie z innymi osobami, miał umieścić na widok publiczny afisze z napisami bez zgody zarządzającego tym miejscem, co stanowi wykroczenie z art. 63a § 1 kw.

CZYTAJ DALEJ

Profil zaufany - czym jest i jak go założyć?

2021-01-15 12:31

janeb13/pixabay.com

Chcesz załatwiać sprawy urzędowe online? Zapisać się na szczepienie? Potrzebujesz profilu zaufanego. To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w internecie oraz składać podpis zaufany. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.

Profil zaufany - to podpis elektroniczny do podpisywania podań i wniosków składanych do podmiotów publicznych.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: Ludzie jeździli na sankach i nartach na terenie byłego obozu w Buchenwaldzie

2021-01-15 18:18

[ TEMATY ]

szacunek

obóz koncentracyjny

narty

Wikipedia

Przymusowi robotnicy w obozie Buchenwald

Przymusowi robotnicy w obozie Buchenwald

Miejsce pamięci obozu koncentracyjnego Buchenwald musi wzmocnić ochronę. Tam, gdzie w latach 1937–1945 ponad 56 tys. ludzi straciło życie z rąk narodowych socjalistów, teraz ludzie bawią się na śniegu, jeżdżą na nartach i sankach - informuje portal telewizji RTL.

"Chcielibyśmy prosić, aby ludzie okazywali szacunek ofiarom, a w szczególności, aby nie jeździli na sankach ani na nartach w pobliżu lub nawet na grobach przy dzwonnicy" - napisano na Twitterze Fundacji Miejsc Pamięci Buchenwald i Mittelbau-Dora.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję