Reklama

Niedziela Lubelska

Konkurs wiedzy biblijnej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” ogłasza 25. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Adam Szewczyk

Język jest zwierciadłem duszy

Język jest zwierciadłem duszy

Program duszpasterski Kościoła w Polsce w latach 2019-2022 jest skoncentrowany na problematyce Eucharystii. Temat roku 2020/2021 brzmi „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, a mottem jest cytat zaczerpnięty z Ewangelii św. Jana: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6,32). W tej Ewangelii Jezus został ukazany jako Syn posłany przez Ojca, który w mocy Ducha Świętego objawia ludzkości miłość Boga. Największym wyrazem tej miłości jest dar z nieba - Eucharystia, która staje się pokarmem na życie wieczne.

Reklama

Lektura Księgi Ezechiela oraz Ewangelii wg św. Jana ma pogłębiać w uczestnikach konkursu świadomość i wartość sakramentu Eucharystii oraz pobudzać pragnienie do życia mocą Chleba zstępującego z nieba. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym (10 marca), diecezjalnym (21 kwietnia) oraz ogólnopolskim finale w Niepokalanowie (31 maja - 1 czerwca); zgłoszenia szkół do 26 lutego. Więcej na www.okwb.pl

- W minionych edycjach corocznie brało udział około 30 tys. uczniów z niemal 1500 szkół z całej Polski. Świadczy to o fenomenie Słowa, które jest „żywe i skuteczne”, konkurs zaś to tylko formuła, z pomocą której pomagamy młodym poznać Chrystusa i rozmiłować się w Nim. W Biblii znajdują oni natchnienie oraz moralne drogowskazy - mówi Urszula Tomasik z lubelskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i zaprasza do udziału w konkursie.

2021-01-18 06:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikWielkopostny: Modlitwa serca

2021-03-02 22:01

[ TEMATY ]

modlitwa

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

Post, modlitwa i jałmużna to według Kościoła katolickiego trzy najważniejsze założenia Wielkiego Postu.

Od Środy Popielcowej kroczymy wielkopostnymi ścieżkami, które przez pracę nad sobą, modlitwę, sakrament pokuty i pojednania mają nas doprowadzić do wydarzeń paschalnych, do Triduum a w konsekwencji do radości Wielkanocnego Poranka. Niezwykłymi drogowskazami na tej drodze są znane nam praktyki wielkopostne, jak post, modlitwa i jałmużna. Spróbujmy uświadomić sobie ich znaczenie.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: człowieczeństwo Jezusa uczy nas modlitwy do Ojca i Ducha Świętego

2021-03-03 09:27

[ TEMATY ]

papież Franciszek

youtube.com/vaticanmedia

Człowieczeństwo Jezusa otwiera nas na relacje istniejące między Ojcem, Synem i Duchem Świętym i pozwala nam nieco przeczuć z ogromu miłości trzech Osób Boskich – stwierdził papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Była ona transmitowana przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Ojciec Święty podkreślił, że Pan Jezus otworzył dla nas Niebo i wprowadził nas w relację z Bogiem. Wskazał na ograniczoność człowieka i jego nieumiejętność modlitwy czy też zagubienia w obliczu Boga. „Dialog z Bogiem jest łaską: nie jesteśmy jej godni, nie mamy prawa się domagać, «utykamy» z każdym słowem i każdą myślą... Ale Jezus jest bramą, która się otwiera” – stwierdził Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Fundacja Małych Stópek: akcja „Wielkopostne Porządki”

2021-03-03 20:33

[ TEMATY ]

Fundacja Małych Stópek

apel o pomoc

Adobe Stock

W Wielkim Poście Fundacja Małych Stópek zaprasza, by dać coś z siebie bezinteresownie drugiemu człowiekowi. Dlatego organizuje akcję „Wielkopostne Porządki”.

„Do Świąt Wielkanocnych chcemy zdążyć zaopatrzyć domy pomocy społecznej w całej Polsce w niezbędną do przedświątecznych porządków chemię gospodarczą. Niby nic, a jednak wiele i praktycznie, zważając na potrzeby tego typu placówek” - wyjaśnia szczecińska organizacja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję