Reklama

Niedziela w Warszawie

Zaczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

„Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5–9)” – to hasło przewodnie tegorocznego tygodnia modlitw.

Ze względu na pandemię COVID-19 Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w 2021 r. będzie wyglądał inaczej niż w latach ubiegłych. Decyzje o jego przebiegu w poszczególnych regionach są podejmowane lokalnie.

Warszawski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej podjął decyzję, że w styczniu odbędą się trzy nabożeństwa w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021:

Reklama

- 21 stycznia, czwartek, godz. 18:00. Nieszpory. Prawosławna katedra metropolitalna św. Marii Magdaleny (al. Solidarności 52),

- 22 stycznia, piątek, godz. 18:00. Nabożeństwo Słowa. Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy (pl. Małachowskiego 1). Nabożeństwo będzie transmitowane przez Studio Lutheraneum na kanale YouTube „Luteranie w Warszawie”. Link do transmisji: https://youtu.be/pfsSbbTv3DY

- 24 stycznia, niedziela, godz. 16:00. Rzymskokatolicka katedra warszawsko-praska św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3. Nabożeństwo będzie transmitowane przez Salve NET.

Reklama

Materiały do ekumenicznych modlitw zostały przygotowane we wspólnocie Grandchamp w Szwajcarii.

Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:

• Dzień 1: Przyjmując wybranie

• Dzień 2: Dojrzewając wewnętrznie

• Dzień 3: Formując jedno ciało

• Dzień 4: Modląc się wspólnie

• Dzień 5: Pozwalając się przemienić słowem

• Dzień 6: Przyjmując innych

• Dzień 7: Wzrastając w jedności

• Dzień 8: Jednając się z całym stworzeniem

2021-01-18 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Budzik: im bliżej Chrystusa, tym bliżej jedności chrześcijan

Pełna jedność wśród chrześcijan jest wciąż dla nas celem. Im bliżej będziemy Chrystusa i Jego nawrócenia tym bliżej będziemy siebie, jako Jego wyznawcy – powiedział abp Stanisław Budzik. Metropolita lubelski przewodniczył mszy świętej na zakończenie lubelskiego tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. W piątkowej liturgii wzięli udział przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich.

W homilii abp Budzik mówił o patronie dnia, którym był św. Paweł z Tarsu, jako orędowniku dążeń do jedności chrześcijan. – Od momentu nawrócenia, Jezus stał się dla niego wszystkim. Nie pragnął niczego innego jak Chrystusa i jego krzyża, mimo że wcześniej był prześladowcą Kościoła. Tylko przez nawrócenie serc, Bóg może wyzwolić nas z naszych niewierności, słabości i podziałów – mówił metropolita lubelski.

CZYTAJ DALEJ

Jak czytać Biblię?

2021-04-14 07:27

Niedziela Ogólnopolska 16/2021, str. 26-27

[ TEMATY ]

Pismo Święte

Magdalena Pijewska

To, że trzeba czytać Pismo Święte, wydaje się sprawą oczywistą, ale jak je czytać? Tu odpowiedź nie jest już tak jednoznaczna.

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu to obowiązkowa lektura dla każdego chrześcijanina. Traktujemy je jako słowo Boże, czyli przesłanie, które Pan Bóg chciał przekazać człowiekowi na jego kartach. Dokonywał tego przez ponad 1000 lat, bo mniej więcej tyle trwał proces formowania się ksiąg biblijnych. Stopniowo mu siebie objawiał, by w końcu ukazać się w całej pełni w osobie Jezusa z Nazaretu (por. J 10, 30 czy też J 14, 1-20). Właśnie o tym traktują np. cztery kanoniczne Ewangelie.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Biblioteka znów otwarta dla czytelników!

2021-04-20 08:59

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Janko Ferlic Sfl

Od 19 kwietnia wszystkie filie Biblioteki Miejskiej w Łodzi zostaną ponownie otwarte dla czytelników. Filie będą działały w standardowych godzinach pracy - od 10 do 18, od poniedziałku do piątku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję