Reklama

Niedziela Lubelska

Konferencja: Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pod patronatem Mikołaja Pawlaka, Rzecznika Praw Dziecka Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki, Ks. Mirosława Kalinowskiego, Rektora KUL pt. „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

konferencja

Archiwum Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek

Prymas w Komańczy

Prymas w Komańczy

Konferencja odbędzie się 30 stycznia 2021 roku (sobota) na Katolickim Uniwerytecie Lubelskim w Lublinie, Al. Racławickie 14.

Organizatorzy:

Podziel się cytatem

Reklama

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL

Uczelniany Samorząd Studentów KUL

Reklama

Ruch „Europa Christi”

PROGRAM

8.00 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Bp. dr. hab. Mariusza Leszczyńskiego (Kościół Akademicki KUL)

9.00 Otwarcie

Mgr Paweł Robak, Wiceprzewodniczący Uczelnianego Samorządu Studentów KUL

Ks. prof. dr hab. Mirosław Sitarz, Przewodniczący SAWP KUL

Ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, Rektor KUL

Referaty

Podziel się cytatem

Mgr Mikołaj Pawlak (RPDz), Przesłanie Prymasa Wyszyńskiego do dzieci

Dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL (Minister Edukacji i Nauki), Przesłanie Prymasa Wyszyńskiego do uniwersytetów

Dr hab. Krzysztof Narecki, prof. KUL, Przesłanie Prymasa Wyszyńskiego do studentów

Bp dr hab. Mariusz Leszczyński, Troska Biskupa Lubelskiego S. Wyszyńskiego o parafie i duszpasterzy na podstawie protokołów wizytacji kanonicznych

Ks. prof. dr hab. Mirosław Sitarz, Przesłanie Prymasa Wyszyńskiego do prawników

Mgr Paweł Robak, Przesłanie Prymasa Wyszyńskiego do osób niepełnosprawnych

Prof. dr hab. Dariusz Dudek, Odpowiedzialność polityka – ideał a rzeczywistość

Dr Peter Raina, Posłannictwo Kościoła względem Narodu

Komitet Naukowy: ks. inf. dr Ireneusz Skubiś, ks. prof. dr hab. Józef Krukowski, ks. prof. dr hab. Mirosław Sitarz, ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski

Komitet Organizacyjny: dr Agnieszka Romanko, ks. dr Paweł Lewandowski, mgr lic. Paweł Banduła, Bożena Bobowska, mgr Paweł Robak, Natalia Skrok, Dagmara Rembowska

2021-01-14 15:19

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niedziela dla rodziny

Niedziela legnicka 6/2013, str. 5, 8

[ TEMATY ]

konferencja

Roman Tomczak

Przy stole prezydialnym senatorowie i prelegenci ze Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli

Przy stole prezydialnym senatorowie i prelegenci ze Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli

W Senacie RP 29 stycznia odbyła się konferencja pt. „Świętowanie niedzieli kluczem chrześcijańskiej tożsamości”. Zorganizowała ją senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji z inicjatywy Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli działającego w diecezji legnickiej oraz senator Doroty Czudowskiej. Na konferencję przybyli senatorowie różnych opcji politycznych, ale też przedstawiciele Izby Handlowej, „Solidarności”, Spółdzielni Społem. Konferencję otworzył wicemarszałek senatu Stanisław Karczewski. Witając obecnych powiedział: „Podejmowany temat jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Uszanowanie niedzieli, jako dnia wolnego jest naszym obowiązkiem. Sam pamiętam z rodzinnego domu, jak moi rodzice i dziadkowie szanowali ten dzień. Chciałbym, aby i młode pokolenia potrafiły docenić świętość niedzieli”.

CZYTAJ DALEJ

Francuska batalia przeciwko transpłciowej indoktrynacji dzieci

2021-09-23 15:16

[ TEMATY ]

gender

Magdalena Pijewska

Francuscy lekarze, sędziowie, adwokaci, intelektualiści, nauczyciele i rodzice wystosowali apel zdecydowanie sprzeciwiający się transpłciowej indoktrynacji dzieci. Piszą w nim o „kradzieży dzieciństwa” i „robieniu towaru z ciała” nieletnich coraz częściej indoktrynowanych do zmiany płci. Mediom zarzucają, że świadomie promują ideologię gender, mimo iż znane są jej zgubne skutki.

„Nie możemy dłużej milczeć, wobec tego, co uważamy za poważne wypaczenie w imię emancypacji «dziecka transpłciowego» (które twierdzi, że nie urodziło się we «właściwym ciele»). Radykalne dyskursy legitymizują żądania zmiany płci na podstawie zwykłej percepcji, przedstawianej jako prawda. Ale dzieje się to za cenę dożywotniego leczenia, a nawet zabiegów chirurgicznych (usunięcie piersi lub jąder) na ciałach dzieci i młodzieży” – piszą sygnatariusze apelu. Wskazują, że ideologiczna indoktrynacja, której współwinne są też media, przyczynia się do gwałtownego wzrostu liczby dzieci i nastolatków pragnących zmienić płeć. Jako przykład podają region Ile-de-France, gdzie dekadę temu takich próśb było dziesięć rocznie, a obecnie jest dziesięć miesięcznie. Wskazują, że takie dzieci stają się ofiarami na całe życie: stają się dożywotnimi niewolnikami środków hormonalnych sprzedawanych przez firmy farmaceutyczne oraz kolejnych operacji w pogoni za chimerycznym marzeniem o wymarzonym ciele.

CZYTAJ DALEJ

Wiceszef MSZ: rozmowy z Czechami w sprawie Turowa będą kontynuowane

2021-09-24 16:46

[ TEMATY ]

Czechy

rozmowa

Turów

PAP

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział po zakończonej w piątek w Pradze rundzie rokowań z Czechami w sprawie kopalni Turów, że osiągnięto pewien postęp. Czeski minister środowiska Richard Brabec zapowiedział, że w poniedziałek spotka się z polskim ministrem klimatu Michałem Kurtyką.

Wiceminister spraw zagranicznych był jedną z osób, które w piątek w czeskiej Pradze prowadziły rozmowy nt. kryzysu, jaki powstał wokół funkcjonowania kopalni węgla brunatnego Turów. W przyszłym tygodniu rokowania będą prowadzone także na poziomie eksperckim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję