Reklama

Niedziela Legnicka

Festiwal Trzech Kultur - znamy wyniki!

Od wielu już lat w okresie świąteczno-noworocznym w Krzeszowie organizowany jest przegląd kolędniczo-jasełkowy pod nazwą Festiwal Trzech Kultur.

[ TEMATY ]

Krzeszów

Festiwal Trzech Kultur

ks. Waldemar Wesołowski

ks. Marian Kopko i Grzegorz Żurek

ks. Marian Kopko i Grzegorz Żurek

Bierze w nim udział kilkanaście grup, kilkudziesięciu solistów w różnych kategoriach wiekowych. W tym roku Festiwal, mimo pandemii, również się odbył, choć w wersji on-line. Ku zaskoczeniu organizatorów, zgłosiło się ponad 30 wykonawców, w tym z Niemiec i Czech.

Wszystkie przesłane filmy i nagrania znalazły się już na kanale na YouTube. Zarówno przygotowania wokalno-artystyczne, jak i jakość nagrań – przygotowanie techniczne, są na najwyższym poziomie.

Reklama

Lista zwycięzców:

Jasełka:

1. Szkolno-parafialna grupa teatralna „Michałki” z Mieroszowa

Reklama

2. Zespół serbskołużycki „Hodowna hra Rozencanskich dzieci” z Niemiec

Zespoły dziecięce:

1. TRIO – Bartosz Lachowicz, Krzysztof Świętoń i Arkadiusz Kirc z Przedborowej

2. Schola „Światełka Pana” z Przedborowej

3. Elżbieta Stachura i Artur Droś z Przedborowej

Zespoły młodzieżowe:

1. Zespół „Farciary” z Bielawy

2. Zespół „Fama” z Bielawy

3. Duet Klaudia Kutyba i Natalia Kubiak z Bielawy

4. Duet Magdalena Gnyl i Oliwia Lachowicz z Przedborowej

Soliści:

1. Justyna Sitarek z Bielawy

2. Karolina Najdek z Bielawy

3. Aleksandra Mielczarek z Bielawy

4. Alicja Hordyj z Bielawy

5. Maja Cędrowicz z Bielawy

Nagrody specjalne:

1. Zespół serbskołużycki „Hodowna hra Rozencanskich dzieci” z Niemiec

2. Zespół symfoniczny z Czerwonego Kostelca w Czechach

3. Zespół dziecięcy z Machowa w Czechach

Wyróżnienia

4. Kinga Kurczewska z Krzeszowa

5. Julia Policht z Witkowa

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

2021-01-26 18:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

IV Krzeszowska Noc Wszystkich Świętych

[ TEMATY ]

Krzeszów

Noc Wszystkich Świętych

Przemysław Groński

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, w krzeszowskim sanktuarium już po raz czwarty zorganizowano Noc Wszystkich Świętych. Był to cykl kilku wydarzeń mających na celu nie tylko poznanie życia świętych, ale też pogłębienie kultu świętych.

Wydarzenie rozpoczęło się w Sali Rycerskiej u sióstr benedyktynek, gdzie o g. 15,00 zainaugurowano bal Wszystkich Świętych. Warunek uczestnictwa był jeden – przebranie się za jednego ze świętych. Na bal przybyła cała plejada świętych i błogosławionych: św. Barbara, św. Marcin, Piotr Apostoł, św. Agnieszka. Nie zabrakło też Józefa i Maryi w towarzystwie aniołów i archaniołów. Byli też święci papieże, męczennicy, a także wyniesieni na ołtarze w ostatnich latach, jak np. Matka Teresa z Kaluty. Zabawę przy dobrej muzyce prowadził Bogdan Niemasik wraz z córką. W rolę wodzireja wcielił się ks. Jarosław Górecki wspierany przez miejscową młodzież.

CZYTAJ DALEJ

Św. Krzysztof - patron kierowców i podróżujących

Od 1934 r. rozpowszechnia się zwyczaj święcenia samochodów czy motocykli przed nowym sezonem turystycznym lub w dzień św. Krzysztofa. Nie ma co ukrywać, że człowiek nie wyobraża sobie już dzisiaj życia bez samochodu. Rosnąca ich liczba powoduje korkowanie miast, a na drogach robi się coraz bardziej niebezpiecznie; każdy chce dojechać na czas, nie zauważając nierzadko innych uczestników ruchu drogowego.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Jubileusz 800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

2021-07-24 18:16

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Franciszkański Zakon Świeckich

800‑lecie

BPJ

Jubileusz 800 lat istnienia świętował na Jasnej Górze Franciszkański Zakon Świeckich. Tercjarze modlili się o radość i odwagę w wyznawaniu Chrystusa, o umocnienie wiary, powołania w duchowości franciszkańskiej. - By z większą mocą nieść Ewangelię w dzisiejszych czasach, tak samo trudnych, skomplikowanych, jak osiem wieków temu – podkreślali.

Do jubileuszu przygotowywano się przez 9 lat. W czasie nowenny rozważano przesłanie św. Franciszka z Asyżu z jego „Listu do wszystkich wiernych”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję