Reklama

Tygodnik

Mamy już 95 lat. Jesteśmy dla Was

Drodzy Czytelnicy. Już w wkrótce będziemy obchodzić nasz wyjątkowy jubileusz 95-lecia istnienia. Z tej okazji niezwykle cenny będzie dla nas - Wasz głos, wspomnienia czy historie życia związane z Tygodnikiem.

Jeśli:
• „Niedziela” jest dla Ciebie ważna,
• „Niedziela” odgrywa istotną rolę w Twoim życiu,
• chcesz podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z naszym tygodnikiem,
• chcesz złożyć nam urodzinowe życzenia, NAPISZ DO NAS.

Możesz do nas napisać również drogą pocztową na adres:
Tygodnik Katolicki „Niedziela”,
ul. 3 Maja 12,
42-200 Częstochowa,
z dopiskiem URODZINY

Najciekawsze listy zostaną opublikowane na łamach „Niedzieli” oraz na portalu niedziela.pl.

Napisz

Najnowsze wpisy

2021-02-16 16:17
Lech (Przytoczna)
Gratulując duszpasterzom i redakcji pięknego jubileuszu cieszę się, że jest tu także mój skromny udział. 25 lat temu moja diecezja zielonogórsko – gorzowska nawiązała współpracę z „Niedzielą”. Dotychczasowa redakcja diecezjalnych „Aspektów” przejęła nowe zadania. Od pierwszego numeru w nowej szacie piszę felietony poświęcone posłudze katechetycznej w zmieniającej się rzeczywistości. Było ich przez te lata chyba ponad trzysta. Życie jednak wymaga od nas coraz to nowych wyzwań, podpowiedzi metodycznych, jak przekazać młodym ludziom wartość przyjmowania sakramentów, piękno przykazania miłości. Przed laty ks. prałat Ireneusz Skubiś zasugerował, że tygodnik „Niedziela” to dodatkowy wikary, stąd tak ważne, aby docierał do jak największej ilości rodzin. Przełożyłem tę zachętę na grunt katechetyczny. W starszych klasach każdy uczeń otrzymuje gazetę, po czym ma wybrać jeden artykuł i zaprezentować go przed klasą. Niedawno maturzysta, który dotychczas tego nie czynił, wziąwszy do ręki gazetę skomentował: „Moja babcia też takie ma”. Często rodzice skarżą się na trudność dotarcia do dzieci z Ewangelią. Gazety religijne mogą odegrać tu znacząco pozytywną rolę. Przez lata uczyłem ucznia indywidualnie. Dla ubogacenia czytałem mu i pokazywałem zdjęcia z gazet religijnych. Szczególnie pomagały mi ilustrowane okładki. Zostawiałem mu zazwyczaj „Niedzielę”. Trochę obawiałem się, że dziadkowie, u których były lekcje, potraktują mnie jak domokrążcę sprzedającego towary. Wielka była moja radość, gdy okazało się, że oni też czekali na gazetę. Rozmawiali ze mną o przeczytanych artykułach. Tu taka prośba dla kapłanów i szafarzy. Jak idziemy do chorych, zostawmy im swój przeczytany egzemplarz. Po tygodniu nie wyrzucajmy gazet religijnych. Ich miejsce jest w następnych rękach. Ciesząc się z jubileuszu życzmy sobie, abyśmy za pięć lat spotkali się w radości spełniania misji ewangelizacyjnej. Pandemia niestety obudziła w społeczeństwie najniższe instynkty, jak również, na szczęście, postawę solidarności. Niech „Niedziela” nadal będzie znakiem zmartwychwstawania i odkrywania Chrystusa w każdym człowieku. Dr Lech Kopyść

2021-02-11 12:34
Maciej Bukarewicz (Biłgoraj)
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Jestem Maciej, mam 16 lat, choć z Tygodnikiem Katolickim Niedziela nie jestem wprawdzie związany zbyt długo, to zdążyłem się już w pełni przekonać do tego, że jest to niezastąpiony przewodnik pod tytułem „Jak dobrze przeżyć życie ”. Jest to dla mnie szczególnie istotne teraz, w okresie dorastania, w którym to tak łatwo zejść z dobrej drogi życia i się po prostu pogubić. Z okazji 95 rocznicy urodzin Niedzieli, pragnę życzyć całemu zespołowi redakcyjnemu na czele z księdzem Jarosławem Grabowskim : wszelkiego dobra i sił, Bożego błogosławieństwa , opieki Maryi , Królowej Polski , Pani Jasnogórskiej , wstawiennictwa wszystkich świętych, aby to piękne dzieło trwało i te kolejne 95 lat i więcej. Niech Tygodnik Katolicki Niedziela dalej głosi z odwagą Prawdę, Prawdę, która może człowieka wyzwolić. Niech mądrość , świętość i odwaga będą przymiotami z którymi inni będą Was utożsamiać. Króluj Nam Chryste

2021-02-10 11:53
Stanisław Kozula (Białystok)
Szczęść Boże! Jestem wiernym czytelnikiem tygodnika "Niedziela" od 1999 r. Nie zawsze zdążyłem przeczytać wszystko ale zawsze znalazłem artykuły bardzo mnie interesujące. Z tego względu przechowuję wszystkie egzemplarze, a przez okres ostatnich 4 lat sporządzam streszczenia niektórych artykułów. Niestety, nie stać mnie na więcej; a miałem zamiar wracać do tych notatek ... Brak czasu! "Niedziela" pełni dla mnie rolę edukacyjną i formacyjną, kształtuje życie duchowe. Za to wszystko serdecznie dziękuję. Jednocześnie - dla aktualnego Redaktora Naczelnego ks. Jarosława Grabowskiego, poprzednich redaktorów tj. pani Lidii Dudkiewicz i ks. Ireneuszowi Skubisiowi oraz wszystkim pracownikom w Redakcji, życzę z wyrazami wdzięczności - spełnienia, w dobrym zdrowiu, osobistych pragnień.

2021-02-08 11:24
Teresa Machnik (Lubliniec)
Droga Redakcjo! Z całego serca dziękuję za "Niedzielę", która jest ze mną od początku 1981 r. Będąc w tamtym czasie na rekolekcjach w Panewnikach rekolekcjonista wspomniał o czasopiśmie, które zostało reaktywowane po latach wstrzymania przez komunę. Z ciekawości kupiłam pierwszą "Niedzielę" i stwierdziłam: to jest to, na co czekałam. I tak zostało do dzisiaj. Od początku tygodnik ujął mnie swoją wiernością Bożym przykazaniom, trafnym spojrzeniem na życie człowieka w duchu prawdy, nadziei i miłości a także oceną moralną życia społecznego w duchu Ewangelii. To z Waszego tygodnika czerpałam wszelkie informacje o życiu Kościoła w Polsce i świecie, a także o działalności społecznej i życiu zwykłych ludzi. I chociaż teksty były początkowo poprzecinane adnotacjami cenzorskimi, to wbrew temu mówiły one bardzo wyraźnie o co chodzi w życiu codziennym w Polsce. Wasze ciekawe artykuły dostarczały mi też wiedzy, którą jako nauczycielka i wychowawczyni (obecnie na emeryturze) wykorzystywałam na lekcjach wychowawczych. Bardzo dziękuję za twórczą i owocną pracę redaktorom naczelnym: ks. prał. Ireneuszowi Skubisiowi, p. Lidii Dutkiewicz i obecnemu ks. Jarosławowi Grabowskiemu wraz z całym zespołem. To Wasz zapał, pomysłowość i duch działał i działa w Redakcji. To się czuje, że wkładacie w to swoje serce. Tak się składa, że z własnego wyboru nie oglądam programów informacyjnych w TV. Nie muszę, ale i tak wiem, co się dzieje w Polsce i na świecie i mogę dyskutować na te tematy. Moim dostarczycielem wiadomości jest właśnie "Niedziela", która robi to rzetelnie i bez sensacji. Nie potrafię powiedzieć, które artykuły przypadają mi szczególnie do serca, bo od 1981 r. czytam "Niedzielę" od "deski do deski". I nie opuściłam żadnej z nich. Nawet jeśli wyjeżdżałam np. za granicę to rodzina kupowała mi tygodnik. Dla mnie nie ma codzienności bez "Niedzieli". Wszystkie artykuły są bardzo ciekawe, wyważone i głębokie w treści. Cieszę się też na każde "spotkanie z Niedzielą". Po przeczytaniu tygodnika (przeważnie w dwa dni) przekazuję go dalej: do mojej rodziny i znajomych. I tak Wasze pismo krąży po wielu osobach, a każdy pewnie znajduje w nim coś dla siebie. Czytam również książki z Waszego wydawnictwa, kilka razy byłam też na pielgrzymce "Niedzieli", co było dla mnie dodatkowym przeżyciem duchowym. Dziękując jeszcze raz, życzę całej Redakcji dalszego wsparcia Ducha Św., opieki Matki Bożej i wiary w to, że swoją pracą dajecie czytelnikom pociechę, spokój i dobre myśli. Jesteście nam potrzebni. Niech żyje "Niedziela".

2021-02-07 14:44
Rafał Wawruszczak (Mieszkowice)
urodzinowe życzenia z okazji jubileuszu 95-lecia istnienia: Dla Księdza Redaktora, dla Honorowego Redaktora Pisma, specjalistów, i autorów, i wszystkich pracowników tworzących zespół: Czasopismo pełne treści praktycznych, Przystępna cena, mnóstwo informacji w czytelnej i zrozumiałej formie, co znacznie ułatwia zrozumienie tekstu. Towarzyszy mi od 2000 roku, czyli od ponad 21 jest przyjacielem dla mojej rodziny. To jedyne autentyczne i kompetentne polskie czasopismo. Pozdrawiam cały zespół redakcyjny. Trwaj "Niedzielo" kolejne 95 lat.

2021-02-02 00:12

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz kardynała

Niedziela bielsko-żywiecka 15/2019, str. II

[ TEMATY ]

jubileusz

kapłaństwo

kard. Stanisław Ryłko

PB

Kardynał przy ołtarzu swego parafialnego kościoła

Kardynał przy ołtarzu swego parafialnego kościoła

Całe doświadczenie, które z Andrychowa wyniosłem, a zwłaszcza przykład wiary i pobożności ludu Bożego ziemi andrychowskiej jest dla mnie bezcennym i żywym dziedzictwem, z którego czerpałem i czerpię do dzisiaj obficie w mojej posłudze Kościołowi – powiedział kard. Stanisław Ryłko w 50-lecie swoich świeceń kapłańskich. Bliski współpracownik trzech kolejnych papieży 31 marca celebrował dziękczynną Mszę św. jubileuszową w andrychowskim kościele św. Macieja.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek w Iraku

2021-03-07 17:48

[ TEMATY ]

Irak

Franciszek w Iraku

PAP

Msze św. w obrządku chaldejskim w Bagdadzie i w Irbilu z udziałem 10 tys. wiernych, spotkania z władzami i przedstawicielami społeczeństwa, z duchowieństwem i osobami konsekrowanymi w katedrze Katolickiego Kościoła Syryjskiego w Bagdadzie, wizyta u wielkiego ajatollaha Alego al-Sistaniego w Nadżafie, spotkanie międzyreligijne w Ur, miejscu narodzin Abrahama, modlitewne nabożeństwo żałobne w Mosulu za ofiary wojny, jaka w latach 2014-2017 toczyła się w Iraku oraz spotkanie z chrześcijanami z Równiny Niniwy połączone z modlitwą „Anioł Pański” w Al-Tahira, bazylice Niepokalanego Poczęcia NMP w irackim Karakosz - złożyły się na wizytę apostolską Franciszka w Iraku, w dniach 5-8 marca.

Historyczna pielgrzymka Franciszka do Iraku okazała się wielkim sukcesem, mimo drastycznych ograniczeń związanych z bezpieczeństwem i pandemią koronawirusem. Papież kilkakrotnie wypowiedział stanowcze "nie" dla ekstremizmu, przemocy, terroryzmu, nietolerancji, nienawiści i rozlewu krwi w imię religii podkreślając, że „religia musi służyć sprawie pokoju i jedności pomiędzy wszystkimi dziećmi Boga”. Wzywał do braterstwa i jedności.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Sako podsumowuje wizytę papieża w Iraku

2021-03-08 14:53

[ TEMATY ]

Kard. Sako

Bożena Sztajner/Niedziela

Patriarcha Louis Raphaël I Sako

Patriarcha Louis Raphaël I Sako

Podsumowując wizytę papieża w Iraku, chaldejski patriarcha Babilonii, kard. Luis Sako podkreślił, że była ona wielkim „Adwentem” dla wszystkich muzułmanów i chrześcijan. Stała się dla mieszkańców kraju źródłem radości i pokoju. Franciszek przyniósł umocnienie i nadzieję narodowi. W ciągu trzech dni dzielił cierpienia i nadzieje Irakijczyków.

Iracki hierarcha zauważył, że ludzie tłumnie wyszli na ulice, aby pozdrowić i zobaczyć papieża. Byli bardzo poruszeni jego obecnością, gestami i słowami.

CZYTAJ DALEJ