Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Konkurs i Msze św. na urodziny ks. Blachnickiego

Oaza świętuje urodziny swojego założyciela.

[ TEMATY ]

oaza

konkurs

ks. Franciszek Blachnicki

Ruch Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej

Fragment oazowego plakatu zachęcającego do zamawiania Mszy św.

Fragment oazowego plakatu zachęcającego do zamawiania Mszy św.

Ruch Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej będzie świętował 100. urodziny swojego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji ogłosił konkurs z nagrodami na prace traktujące o ks. Blachnickim. Zainteresowani mogli się zgłaszać mailowo do końca stycznia br.

Forma wykonywanych prac jest dowolna: mogą to być rysunki, utwory muzyczne, wiersze itp.

Reklama

Oprócz tego oazowicze zachęcają wszystkich do udziału w nowej inicjatywie. – Urodziny ks. Franciszka Blachnickiego przypadają 24 marca. Zachęcamy więc do zamówienia w swojej parafii Mszy św. w intencji beatyfikacji założyciela ruchu, najlepiej na 24 marca, w dniu jego urodzin – mówią oazowicze.

Poinformować można oazę o zamówionych Mszach św. poprzez wypełnienie specjalnego formularza - tutaj.

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki urodził się 24 marca 1921 r. w Rybniku. 25 czerwca 1950 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Stanisława Adamskiego w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. Wykładał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Założył Ruch Światło-Życie, Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i Chrześcijańską Służbę Wyzwolenia Narodów oraz wspólnoty życia konsekrowanego: Instytut Niepokalanej Matki Kościoła, Wspólnotę Chrystusa Sługi oraz Unię Kapłanów Chrystusa Sługi. Był więziony w obozach koncentracyjnych, w tym w Auschwitz, i prześladowany przez Służbę Bezpieczeństwa PRL. Zmarł nagle 27 lutego 1987 r. w Carlsbergu.

Piszemy też o tym w bieżącej Niedzieli na Podbeskidziu nr 6 na 7 lutego 2021 r.

2021-02-08 11:13

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyniki konkursu Św. Janie Pawle II – pamiętamy!


Odpowiedź na pytanie 26. opublikowane w nr. nr 10/2015 brzmi: Ostatnia książka Jana Pawła II wydana w Polsce w lutym 2005 r. to „Pamięć i tożsamość”.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnice chwalebne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

1. Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

CZYTAJ DALEJ

Dożynki wojewódzkie w centrum Kielc

2021-09-27 09:10

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Agnieszka Dziarmaga

Tym razem w stolicy regionu świętowano XXI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. 12 września Mszy św. rozpoczynającej wydarzenie przewodniczył ks. Tadeusz Szlachta, diecezjalny duszpasterz rolników i proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju, który także wygłosił homilię.

Organizatorami dożynek wojewódzkich byli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej, a nad całością uroczystości czuwał Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję