Reklama

Wiadomości

Jadwiga Wiśniewska w obronie polskich przewoźników

Eurodeputowana PiS Jadwiga Wiśniewska składa pytanie do Komisji Europejskiej dotyczące przepisów, jakie Francja nałożyła w ubiegłym roku na przewoźników.

[ TEMATY ]

Jadwiga Wiśniewska

Mat. prasowy

"We wrześniu 2020 r. Francja, nie zważając na brak infrastruktury hotelowej, wprowadziła zakaz odpoczynku dla kierowców w pojazdach do 3,5 tony. Za niedostosowanie się do nowych przepisów na przewoźników czekają mandaty do 3 000 euro" – wskazuje eurodeputowana.

Reklama

Niestety, podkreśla polska polityk, dostępne miejsca noclegowe są o bardzo niskim standardzie sanitarnym, co w warunkach pandemii naraża kierowców na poważne ryzyko zakażenia COVID-19, a tym samym ciężkie problemy zdrowotne. Jak dodaje Wiśniewska, Francja nie zapewnia również wystarczającej liczby miejsc na parkingach strzeżonych, co powoduje, że kierowcy zmuszeni są do pozostawiania samochodów wraz z ładunkiem na parkingach niestrzeżonych, w konsekwencji czego przedsiębiorcy narażeni są na częste kradzieże powodujące dotkliwe straty.

W tym kontekście eurodeputowana PiS pyta, jakie działania planuje podjąć Komisja w celu ochrony praw przedsiębiorstw świadczących transgraniczne usługi transportowe na terenie UE, a także, czy podejmie dialog ze stroną francuską, by krzywdzące i dyskryminujące przepisy zostały uchylone lub przynajmniej zawieszone na czas trwania pandemii COVID-19.

Ponadto Wiśniewska chce wiedzieć, czy KE pracuje nad ustanowieniem norm i procedur certyfikacji dla bezpiecznych i chronionych parkingów, w tym odpowiednich miejsc odpoczynku dla kierowców.

2021-02-08 15:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jadwiga Wiśniewska przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w Internecie

[ TEMATY ]

internet

przestępstwa seksualne

Jadwiga Wiśniewska

Archiwum Jadwigi Wiśniewskiej

29 kwietnia PE i Rada osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie nowych, tymczasowych przepisów dot. zwalczania wykorzystywania seksualnego dzieci w Internecie. Europoseł Jadwiga Wiśniewska z ramienia grupy EKR w komisji LIBE prowadziła prace nad tą derogacją.

„Ochrona dzieci przed przemocą i wykorzystywaniem jest dla mnie najważniejsza. Dzięki nowym, tymczasowym przepisom dzieci w Internecie będą bezpieczniejsze” - mówi Jadwiga Wiśniewska. Zgodnie z nowymi przepisami serwisy internetowe i media społecznościowe będą nadal mogły wykrywać i zgłaszać przypadki nadużyć seksualnych dzieci, usuwać materiały i pomagać w identyfikacji ofiar. „Te dobrowolne praktyki pozwolą firmom na stosowanie technologii zapewniających bezpieczeństwo milionom dzieci w Internecie, ale pod jednym warunkiem, że będą zgodne z RODO i będą zapewniać ochronę prywatności. Mówię stanowcze „NIE" pedofilii w Internecie” - dodaje europosłanka.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Szczecin: Pobicie księdza

2021-09-16 14:17

[ TEMATY ]

Szczecin

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sprawą pobicia księdza i znieważenia krzyża zajmują się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany został 33-letni mężczyzna.

Policjanci zgłoszenie otrzymali po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

CZYTAJ DALEJ

Rok 2022 będzie we Wrocławiu rokiem Edyty Stein [św. Teresy Benedykty od Krzyża]

2021-09-16 20:56

Tomasz Lewandowski

Dom św. Edyty Stein we Wrocławiu

Dom św. Edyty Stein we Wrocławiu

Rada Miejska Wrocławia przyjęła rezolucję w sprawie ustanowienia roku 2022 rokiem Edyty Stein. Przyszły rok stanowić będzie okazję do przypomnienia zarówno jej dorobku intelektualnego i tragicznego życiorysu, jak i dramatycznej historii Wrocławia oraz Europy, w tym Holokaustu, którego Stein była ofiarą. Będzie także okazją do rozwijania dialogu między narodami i religiami oraz upowszechniania wielokulturowego dorobku Europy.

- Za jej wyborem na patronkę 2022 przemawia jej chrzest i komunia święta, których setna rocznica przypada na początek przyszłego roku. A za parę dni jest również 130. rocznica jej urodzin. Częściej przekazuje się nam obraz zakonnicy – filozofki, a była to również bardzo aktywna kobieta, bliska naszym współczesnym – mówi Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję