Reklama

Niedziela Częstochowska

Ekologia po katolicku. Warsztaty w parafii św. Lamberta w Radomsku

Wspólnota Laudato si' działająca w Radomsku przy klasztorze Franciszkanów i parafii św. Lamberta jako Parafialny Zespół Caritas zaprasza na katechezy w kościele św. Lamberta.

Jak nauka społeczna Kościoła odpowiada na trudne wyzwania współczesności? –

14 lutego w czasie Mszy św. o godz. 18.

Reklama

Trzy ważne powody (z wielu innych) dla społecznej i ekologicznej aktywności chrześcijan – 21 lutego w czasie Mszy św. o godz. 11.30.

Warsztaty w sali parafialnej:

Kim jest chrześcijański ekolog? 10 zasad stylu życia według encykliki „Laudato si’”–

Reklama

18 lutego w godz. 17-19.

Katolik na zakupach – zachłanny konsument czy odpowiedzialny Polak? –

23 lutego w godz. 17-19.

Uczestnicy otrzymują materiały warsztatowe i publikacje Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

W kościele klasztornym odbędzie się cykl katechez: jak przeżyć Wielki Post duchowo, postnie i ekologicznie. Zostaną wygłoszone 28 lutego oraz 7 i 14 marca w czasie Mszy św. o godz. 9.30. Katechezy i warsztaty prowadzi o. Stanisław Jaromi.

Zapraszamy również na warsztaty florystyczne w sali katechetycznej w parafii św. Lamberta 2 i 5 marca godz. 17-19 oraz na kiermasz „Drugie życie przydasiów”, czyli rzeczy używanych i nieużywanych, w dniach 11-13 marca na placu przy klasztorze Franciszkanów.

Wspólnota Laudato si’ działa w Radomsku w ramach programu „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”. Program jest realizowany przez Caritas Polska i dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

2021-02-13 21:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na synodzie o nawróceniu ekologicznym i wyniszczaniu Amazonii

[ TEMATY ]

Watykan

synod

ekologia

Synod dla Amazonii

AFP / Vatican News

Amazońska puszcza

Amazońska puszcza

Dramat handlu narkotykami i jego bolesne konsekwencje dla mieszkańców Amazonii wybrzmiały na szóstej kongregacji generalnej Synodu Biskupów. Mówiono też o potrzebie ekologicznego nawrócenia i konieczności zintensyfikowania w tym celu ekumenicznej współpracy. Po raz pierwszy głos w dyskusji zabrał papież Franciszek.

Ojciec Święty odniósł się do zjawiska przemocy, która boleśnie dotyka ten region. Mówił też o ogromnym znaczeniu pracy zgromadzeń zakonnych z wielkim entuzjazmem angażujących się w Amazonii w pracę duszpasterską. Przypomniał o wielu zgromadzeniach, które mają w swych szeregach męczenników. Za głoszenie Jezusa zapłacili oni najwyższą cenę. Mówiąc o ewangelizacji Franciszek dotknął drogiego sobie tematu klerykalizmu i przypomniał, że jest on wrogiem skutecznego i autentycznego przepowiadania.

CZYTAJ DALEJ

Ile razy w ciągu dnia mogę przyjąć Ciało Chrystusa?

2021-10-20 12:55

[ TEMATY ]

duchowość

Eucharystia

Msza św.

Adobe Stock

Ile razy tak naprawdę można przystępować do Komunii św. w ciągu jednego dnia? Czy nie moglibyśmy przyjmować Jezusa tyle razy, ile chcemy?

Zwykle spotykam ludzi, którzy mają dokładnie odwrotny problem i trzeba ich namawiać, żeby przynajmniej w okresie świątecznym wyspowiadali się i przyjęli Komunię św. Dobrze jest nosić w sobie pragnienie tak częstego przystępowania do Komunii św. Przypomnę jednak tę znaną pewnie zasadę, że możemy tylko dwa razy przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Nycz: Jaki będzie Kościół jeżeli zabraknie w nim młodego pokolenia?

2021-10-20 12:22

[ TEMATY ]

ad limina

kard. Kazimierz Nycz

kard. Nycz

Episkopat News

"Kościół otrzymał w sposób piękny i godny dwóch nowych błogosławionych na te czasy i w tych czasach, po to, by byli naszymi przewodnikami" – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, w homilii Mszy św. sprawowanej w Bazylice Matki Bożej Większej w ramach wizyty ad limina apostolorum trzeciej grupy biskupów.

Odwołując się do Patrona dnia, św. Jana Kantego, kard. Nycz zauważył, że jest on patronem młodzieży. „Jakiż byłby Kościół i będzie Kościół jeżeli zabrakłoby w nim młodego pokolenia, które jest jakby trzonem tego Kościoła i jego źrenicą oka, czyli jego spojrzeniem w przyszłość” – stwierdził.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję