Reklama

Wiara

19.02.2021

#NiezbędnikWielkopostny: Rozważanie słowa Bożego

Dziś pierwszy piątek w Wielkim Poście. Jak go przeżyjesz? Jaką pracę wykonałeś przez ostatnie 2 dni? Ewangelia mówi w ten dzień jasno: Przyjdzie czas, a zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć.

[ TEMATY ]

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

Ewangelia (Mt 9, 14-15)

Kiedy zabiorą im oblubieńca, wtedy będą pościć
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Podziel się cytatem

Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: «Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?»

Jezus im rzekł: «Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć».

Rozważanie słowa Bożego:

Post to nie tylko praktyki zewnętrzne. To więź moja osobista z Oblubieńcem – Jezusem. Wielki Post jest dla nas czasem pracy wewnętrznej. Obok wyrzeczeń, podjętych postanowień i tajemnicy krzyża, Wielki Post jest okresem naszego zjednoczenia z Oblubieńcem.

To nie jest czas jedynie posępnych, smutnych min, ale niesie ze sobą ładunek radości duchowej. Chrystus-Oblubieniec będąc z nami prowadzi nas do pracy nad naszym sercem, Mogę przeżywać z Oblubieńcem czas radości duchowej, która uczy mnie, że może coś zmienić się w moim życiu, mogę stać się innym, lepszym człowiekiem.

To nie ma nic wspólnego z radością pustą promowaną przez krzykliwe reklamy. Moje gesty pokutne mają nie tylko być zewnętrzne, na pokaz. One muszą wypływać z serca.

Podziel się cytatem

Reklama

Ks. Mariusz Frukacz

Jakie postanowienia zaplanowałeś, że zrealizujesz w tegorocznym Wielkim Poście? Umiesz choć jeden dzień wytrzymać bez tego, co na co dzień jest nieodłącznym elementem Twojego życia? Może to słodycze? Może odpoczynek po pracy na kanapie? Może telefon komórkowy? Może... (wstaw swoją propozycję).

WYZWANIE: Piątek to dzień Drogi Krzyżowej. Znajdź dziś czas, by wziąć w niej udział. Niech ta Droga Krzyżowa umocni Cię w Twoich postanowieniach - tych mniejszych i tych większych. By nauczyć się w ten Wielki Post choć na jeden dzień odrzucić coś, bez czego już nie wyobrażasz sobie dnia...

Podziel się cytatem

2021-02-18 22:00

Ocena: +57 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jałmużna inna niż wszystkie

Niedziela Ogólnopolska 10/2019, str. 12-13

[ TEMATY ]

Wielki Post

Ks. Piotr Skraba

Radość czadyjskich dzieci na widok „pierwszej wody” z nowo powstałej studni

Radość czadyjskich dzieci
na widok „pierwszej wody”
z nowo powstałej studni

Niemal w każdym domu znajduje się nieużywana zniszczona biżuteria. Zamiast przekładać ją z kąta w kąt, możemy ją wysłać do Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów i wspomóc w ten sposób budowę studni w Czadzie

Są takie miejsca na świecie, gdzie mimo ponad 40-stopniowego upału ludzie przemierzają wiele kilometrów, aby dostarczyć swoim najbliższym wodę do picia. Często taką wyprawę w kurzu i pocie czoła odbywają nawet kilka razy dziennie. Przykładem takiego miejsca jest afrykański Czad, w którym dzięki licznym darczyńcom Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów udało się wybudować dotychczas 50 studni. Mieszkańcy tego jednego z najbiedniejszych państw na świecie nie kryją radości z dostępu do czystej wody, jednak zapotrzebowanie na nią wciąż jest ogromne.

CZYTAJ DALEJ

Naprawdę cudowny

Przez minione 190 lat Cudowny Medalik stał się narzędziem licznych Boskich interwencji – uzdrowień, ocaleń i nawróceń.

W lipcu, listopadzie i grudniu 1830 r. w Paryżu Najświętsza Maryja Panna objawiła się Katarzynie Labouré – skromnej seminarzystce ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytki). Głównym przesłaniem był objawiony 27 listopada medalik z Jej orędziem. Stał się on narzędziem licznych uzdrowień, ocaleń czy nawróceń – co uczyniło go w oczach wiernych cudownym w działaniu. W krótkim czasie przylgnęła do niego nazwa „Cudowny Medalik”. Minione 190 lat jego istnienia jest naznaczone niezliczonymi Boskimi interwencjami.

CZYTAJ DALEJ

Andrzejkowy Bal Seniora

2022-11-29 17:21

[ TEMATY ]

Caritas

Zielona Góra

Parafia Ducha Świętego

Andrzejkowy Bal Seniora

ks. Rafał Witkowski

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zorganizował wieczorem 29 listopada 2022 r. z okazji Święta św. Andrzeja w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze „Andrzejkowy Bal Seniora”.

Jak mówi Sylwia Grzyb, Koordynator ds. Parafialnych Zespołów Caritas, idea wspólnego świętowania wzięła się stąd, iż w diecezji prężnie funkcjonuje kilkanaście Klubów Seniora, które chcą się wspólnie spotykać i działać. W Andrzejkowej Gali udział wzięli seniorzy z Klubów Seniora z zielonogórskich parafii: Ducha Świętego, Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej i Miłosierdzia Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję