Reklama

Kraków: koncert Krzysztofa Krawczyka ku czci bł. Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Kraków

koncert

Krzysztof Krawczyk w krakowskiej filharmonii zaśpiewał utwory kojarzone z Janem Pawłem II, pieśni maryjne i swoje największe przeboje. 22 października, w dzień liturgicznego wspomnienia papieża Polaka, koncert „Abba Ojcze!” zorganizował Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

„Dla wszystkich nas to jest wyjątkowe spotkanie i koncert. Ważne, żebyśmy się razem ze sobą dobrze czuli” – mówił Krzysztof Krawczyk w czasie koncertu w dniu liturgicznego wspomnienia Jana Pawła II. Zgromadzona w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego publiczność mogła usłyszeć utwory Krzysztofa Krawczyka z płyty „Ojcu Świętemu śpiewajmy”, którą artysta wydał w 1999 r. W czasie koncertu nie mogło zabraknąć pieśni maryjnych i „Barki”, którą zaśpiewano wspólnie.

Na scenie stał portret bł. Jana Pawła II. „Ta twarz, która mogłaby być twarzą naszego ojca, dziadka, wujka spoglądała na nas w sposób zupełnie inny” – zauważył Krzysztof Krawczyk. „Ojciec Święty miał piękny i czysty głos. Mógłby być śpiewakiem. Dziś pewnie śpiewa, razem z wieloma artystami, swojemu Szefowi” – mówił artysta i wspominał swoje pierwsze spotkanie z papieżem Polakiem w Częstochowie w 1997 r.

Reklama

Krzysztof Krawczyk wykonał też swoje największe przeboje, m.in.: „Rysunek na szkle”, „Parostatek” czy „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”.

Koncert „Abba Ojcze!” w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka zakończył kilkudniowe uroczystości związane z obchodami wspomnienia bł. Jana Pawła II, które przypada 22 października a w tym roku było świętowane po raz trzeci.

Wydarzenie zorganizował Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, którego misją jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie papież Polak oraz dialog między religiami i kulturami.

2013-10-23 07:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Projekt Młodzi i Miłosierdzie na Tauron Arenie

[ TEMATY ]

młodzi

Kraków

wikipedia.pl

Tauron Arena Kraków

Tauron Arena Kraków

Projekt M&M (Młodzi i Miłosierdzie), który w dniach 15-16 marca odbędzie się na Tauron Arenie Kraków, to część oficjalnych obchodów Jubileuszu Miłosierdzia dla Młodych w archidiecezji krakowskiej.

„Miłosierdzie to nie nuda! Miłosierdzie to nie słabość! Miłosierdzie to najlepsza rzecz jaka może Cię spotkać! Na spotkanie z takim przesłaniem chcemy zaprosić krakowską młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – zapowiadają organizatorzy projektu M&M, który ma być praktycznym doświadczeniem miłosierdzia w życiu młodego człowieka. – Poprzez świadectwa innych ludzi chcemy pokazać, że nie tylko doświadczanie miłosierdzia, ale i też jego okazywanie jest niezbędne każdemu człowiekowi” – dodają.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Do Rokitna pielgrzymował Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

2023-02-04 16:17

[ TEMATY ]

Rokitno

pierwsza sobota miesiąca

Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

Karolina Krasowska

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Nie straszne im śnieg, deszcz i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Od trzynastu lat, niestrudzenie, w każdą pierwszą sobotę miesiąca pielgrzymują z Międzyrzecza do Rokitna, wypełniając warunki nabożeństwa, o które Maryja prosiła w Fatimie.

4 lutego do Maryi Cierpliwie Słuchającej przybył Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi. Za każdym razem uczestnicy pielgrzymki wypełniają cztery warunki, o które Matka Boża prosiła w Fatimie, a więc spowiedź, Komunię świętą wynagradzającą, Różaniec oraz medytację nad jedną tajemnicą różańcową w duchu wynagrodzenia za bluźnierstwa i grzechy przeciwko Jej Niepokalanemu Sercu. Dziś, w obecności bp. Tadeusza Lityńskiego, pielgrzymi odnowili akt zawierzenia Maryi, a pasterz diecezji udzielił im na trud pielgrzymowania i wynagradzania w duchu fatimskiego testamentu swojego pasterskiego błogosławieństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję