Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Abp Ryś: czym Bóg może zaspokoić nasz głód?

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Post to jest stosunkiem do Boga. Staję przed Bogiem z moim głodem tzn. jak patrzymy w dzisiejszą ewangelię – nie nasyci mnie to jak mnie widzą ludzie! Nie nasyci mnie nagroda, którą otrzymuję od ludzi, bo zobaczyli, że poszczę, że się modlę, albo usłyszeli o mojej jałmużnie i teraz mnie wszyscy wychwalają – otrzymałeś już swoją nagrodę.

Kogoś nasyci to, że ktoś powie o tobie dobre słowo? – pytał metropolita łódzki w czasie liturgii Środy Popielcowej.

O poście, który jest głodem przed Bogiem mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas liturgii stacyjnej celebrowanej w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi inaugurującej pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi.

W homilii łódzki pasterz pytał zebranych - jakie miejsce w moim życiu zajmuje post? Bo – jak mówi papież Franciszek – w jaki sposób pościmy, w dużej mierze pokazuje nam jaka jest nasza wiara. Post pokazuje nam naszą relację do Boga! Kiedy jestem głodny przed Bogiem – tak jak my jesteśmy dzisiaj tu w świątyni głodni przed Bogiem – możemy zapytać: czego od Boga oczekujemy? Czym Bóg może zaspokoić nasz głód? Czego się po Bogu spodziewamy? – pytał.

- Może nas ten post tego nauczy, żeby częściej sięgać po tę praktykę – rozumiejąc, że ona buduje naszą wiarę i naszą relację z Bogiem. Jestem głodny przed Panem i będąc przed Nim, uświadamiam sobie, że tylko On ma to, co może mnie nasycić! – podkreślił.

Kaznodzieja zauważył, że - pierwszym darem Wielkiego Postu jest głód, który uświadamia nam, że jestem grzesznikiem! Jak będziemy podchodzić prosząc Kościół o ten popiół na naszą głowę, to prośmy Pana o taką pokorę w patrzeniu na samych siebie, żebym widział siebie w tym momencie jako grzesznika. Nie chodzi o to, że nie czynimy w życiu dobra, ale chodzi o to, by się za to dobro nie chować ze swoim grzechem, by to dobro nie zakryło nam tej wielkiej prawdy o nas. Tak, jesteśmy grzesznikami! – zaznaczył.

Reklama

W najbliższych dniach liturgia stacyjna celebrowana będzie o godz. 18:00 w następujących świątyniach:

• 18.02. - czwartek po Popielcu – Chrystusa Króla

• 19.02. - piątek po Popielcu – Najświętszego Serca Jezusowego (Retkinia)

• 20.02. - sobota po Popielcu – Najświętszej Eucharystii

2021-02-18 09:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Abp Ryś: Bóg ma pełną władzę nad tym, co się dzieje!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Kiedy Kościół wyszedł z Jerozolimy? Wtedy, kiedy doświadczył prześladowania po zabiciu Szczepana przez Szawła. Ci którzy uciekali przed prześladowaniem zanieśli ewangelię wszędzie – łącznie z Cyprem.

CZYTAJ DALEJ

Czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, trzeba iść na Mszę św.?

[ TEMATY ]

gromnica

Karol Porwich/Niedziela

Zapewne wielu z nas zastanawia się, czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, katolik ma obowiązek uczestniczenia w Eucharystii?

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we Mszy św. oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych.

CZYTAJ DALEJ

BBN: Prezydent mianuje gen. Wiesława Kukułę na Dowódcę Generalnego RSZ

2023-02-03 14:43

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Karol Porwich/Niedziela

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda mianuje generała broni Wiesława Kukułę na nowego Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych; zastąpi on generała Jarosława Mikę. Prezydent mianuje też nowego dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej - generała brygady Macieja Klisza, obecnie p.o. dowódcy tej formacji - podało BBN.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało w piątek, że prezydent Andrzej Duda z dniem 7 lutego 2023 r. mianuje generała broni Wiesława Kukułę na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz generała brygady Macieja Klisza na stanowisko Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję