Reklama

Wiara

20 lutego

#NiezbędnikWielkopostny: Modlitwa wyrzeczenia

Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia, przemiany swojego życia. Dziś proponujemy modlitwę wyrzeczenie się zła, szatana i tego co oddala nas od Pana Boga.

2021-02-19 21:40

[ TEMATY ]

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

„Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.„

Ap 3, 20-21

Reklama

Nawrócenie to wyrzeczenie się sprawcy zła, grzechu i śmierci w Twoim życiu. To wyrzeczeni się szatana, jego dzieł oraz zła, który przez jego podstępy jest w Twoim życiu.

Nawrócenie jest to powiedzenie „TAK” Jezusowi i otwarcie dla Niego drzwi Twojego serca oraz powiedzenie „NIE” szatanowi i zamknięcie tych drzwi dla niego.

Dziś na początku okresu Wielkiego Postu, aby łatwiej było Ci się nawracać wyrzeknij się szatana, grzechu i wszelkiego przywiązania do zła. Nie spiesz się, nie odpowiadaj automatycznie. Zastanów się, jakiej przestrzeni Twojego życia dotyczy dane pytanie oraz co decyzja „wyrzekam się” ma zmienić w konkrecie Twojej codzienności.

MODLITWA WYRZECZENIA

Reklama

Czy wyrzekasz się grzechu, aby żyć w wolności dziecka Bożego?

Czy wyrzekasz się wszystkiego, co powadzi do zła, aby cię grzech nie opanował?

Czy wyrzekasz się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu?

Czy wyrzekasz się wszystkich jego czynów i pokus?

Czy wyrzekasz się wszelkich bożków: osób, rzeczy, hobby (itp.), które zajmują miejsce Pana Boga?

Czy wyrzekasz się starego (grzesznego i niebożego) sposobu myślenia?

Czy wyrzekasz się wszystkiego, co blokuje odnowienie umysłu i życie w wolności dziecka Bożego?

Czy wyrzekasz się nieprawdziwych obrazów Boga, a także leku przed Nim lub obwinianiem Go o różne niepowodzenia, choroby lub brak interwencji?

Czy wyrzekasz się wszystkiego, co zamyka Cię na działanie Boga?

Czy wyrzekasz się wszelkiej ciemności i koncentrowania się na niej w swoim życiu?

Czy wyrzekasz się pielęgnowania urazów, wypominania win, nieprzebaczenia i pragnienia zemsty?

Czy wyrzekasz się pożądania, nieczystości i wszelkiej niegodziwości?

Czy wyrzekasz się chciwości i chorych ambicji?

Czy wyrzekasz się kłamstwa, oszustwa, innych grzechów języka (plotkowania, obgadywania itp.)?

Czy wyrzekasz się swoich planów i sposobów na zbawienie?

Czy wyrzekasz się samo wystarczalności?

Czy wyrzekasz się zabobonów, magii i przepowiadania przyszłości?

Czy wyrzekasz się okultyzmu i satanizmu?

Czy wyrzekasz się bycia bogiem (czyli wszelkiej pychy i egoizmu, stawiając Cię w miejscu Boga)?

Czy wyrzekasz się zbawienia na drodze innej niż ta, którą proponuje Jezus?

Czy wyrzekasz się wszystkiego, co sprzeciwia się Jezusowi i Jego woli?

Wyrzeknij się tego, co najbardziej oddala Cię od Jezusa.

W imię Jezusa Chrystusa, mojego Zbawiciela, wyrzekam się także…..

Zapraszam Cię, Jezu, do mojego życia. Ty sam dopełnij działa mojej przemiany i oczyść ze wszystkiego, co się Tobie sprzeciwia. Chcę być wolny i zacząć żyć nowym życiem z Tobą, Jezu Chryste. Dlatego chcę jeszcze raz z dumą wyznać swoją wiarę…

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. Zmartwychwstał trzeciego dnia jak oznajmia Pismo. Wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych; a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi, który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez proroków. Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden Chrzest na odpuszczenie grzechów. Oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.

WYZWANIE: Podczas dzisiejszej modlitwy osobistej podejmij postanowienie, aby już nigdy nie wracać do rzeczy, które oddalają cię od Boga. Odmów Różaniec i oddaj w ręce Maryi życie Twoje i Twoich bliskich. Poproś św. Józefa o odwagę życia w pełni dla Boga, także poprzez służbę swojej rodzinie

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

Niezbędnik wielkopostny
<a href="https://www.niedziela.pl/wielkipost"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-wielkopostny-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbednikWielkopostny" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

Niezbędnik wielkopostny
<a href="https://www.niedziela.pl/wielkipost"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-wielkopostny-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbednikWielkopostny" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

Ocena: +56 -5

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikWielkopostny: Milczenie św. Józefa

2021-02-20 22:00

[ TEMATY ]

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

Wydaje się, że za życia św. Józef nie wypowiedział jednego słowa, które zanotowaliby Ewangeliści. Nie przekazali żadnego dialogu Maryi bądź Jezusa ze św. Józefem. Głowa Świętej Rodziny jawi się jako postać samotna, stojąca z boku, a nawet wyobcowana. U progu Wielkiego Postu przyjrzyjmy się bliżej osobie św. Józefa. Niech to będzie wielkoposty szlak u boku Opiekuna Świętej Rodziny.

Nawet podczas wizyty Mędrców ze Wschodu Józefa nie ma w domu - gdy weszli do domu, zobaczyli jedynie Dziecię z Matką Jego, Maryją (por. Mt 2,11). Mogłoby się wydawać, że Józef został „przydany” Maryi i Jezusowi po to tylko, by nie dać powodu sąsiadom do plotek, a potem, by zapewnić im godziwe warunki życia i bezpieczeństwo.

CZYTAJ DALEJ

Stanowisko dotyczące artykułu w Gazecie Wyborczej

2021-02-26 09:24

[ TEMATY ]

oświadczenie

businessinsider.com.pl

TREŚĆ OŚWIADCZENIA

Informujemy, że artykuł pt. „Taśmy Obajtka”, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej oraz na portalu wyborcza.pl zawiera nieprawdziwe informacje, szereg bezpodstawnych sugestii i manipulacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną. Stawiane w artykule tezy, niemające potwierdzenia w faktach, a oparte na nagraniach których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić, uderzają w wizerunek PKN ORLEN, jak również naruszają dobre imię Prezesa Daniela Obajtka. Publikacja ma na celu zdyskredytowanie Prezesa Zarządu Spółki w momencie, gdy prowadzone są kluczowe inwestycje rozwojowe i procesy akwizycyjne.

CZYTAJ DALEJ

Fenomen rekolekcji ignacjańskich

2021-02-26 20:15

[ TEMATY ]

jezuici

rekolekcje ignacjańskie

Arkadiusz Bednarczyk

Polecają je papieże, duszpasterze i psychologowie. Uczestniczą w nich młodzi, starzy, biznesmeni i naukowcy, artyści i robotnicy, zwykli parafianie, członkowie ruchu charyzmatycznego i tradycjonaliści. Zostawił je św. Ignacy z Loyoli, ale oprócz jezuitów mają je w ofercie domy rekolekcyjne innych zgromadzeń, prowadzą je też księża diecezjalni, siostry zakonne i świeccy, a nawet powstało specjalne zgromadzenie – siostry zawierzanki, które mają w charyzmacie przeprowadzanie chętnych przez te najpopularniejsze na świecie rekolekcje. Ćwiczenia duchowe św. Ignacego od XVI wieku cieszą się bardzo dużą popularnością. Fenomenem jest to, że czasem drogą wyznaczoną przez św. Ignacego dają się poprowadzić nawet prawosławni czy ewangelicy.

– Dla mnie rekolekcje ignacjańskie to bardzo niebezpieczna sprawa. Problem, który mogą mieć ludzie, gdy się w nie angażują, polega na tym, że często dokonują one zupełnej transformacji naszego życia. Ludzie przyjeżdżają z wieloma pytaniami o wiarę, o Boga, o sens swojego życia. Na początku rekolekcji zawsze mówię, żeby te pragnienia złożyć przed Bogiem i pozwolić Mu działać tak jak same tego chce. Okazuje się często, że nasze oczekiwania to tylko wierzchołek tego, czego tak na prawdę potrzebujemy i co leży w naszej głębi. Rekolekcje ignacjańskie pozwalają nawiązać kontakt z tą ostatnią cząstką swojego serca, która nie dała się zatruć przez rozczarowanie, samotność i grzech, a gdzie przemawia do nas Przedwieczny. Bóg, którego możemy spotkać, z jednej strony pokazuje się jako Ten, który do nas mówi, a z drugiej jako Ten, który nas z radością wysłucha, okazując współczucie i zrozumienie każdej naszej boleści i cierpieniu – mówi KAI o. Paweł Kowalski, jezuita z Gdańska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję