Reklama

Wiara

20 lutego

#NiezbędnikWielkopostny: Modlitwa wyrzeczenia

Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia, przemiany swojego życia. Dziś proponujemy modlitwę wyrzeczenie się zła, szatana i tego co oddala nas od Pana Boga.

„Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.„

Ap 3, 20-21


Podziel się cytatem

Nawrócenie to wyrzeczenie się sprawcy zła, grzechu i śmierci w Twoim życiu. To wyrzeczeni się szatana, jego dzieł oraz zła, który przez jego podstępy jest w Twoim życiu.

Nawrócenie jest to powiedzenie „TAK” Jezusowi i otwarcie dla Niego drzwi Twojego serca oraz powiedzenie „NIE” szatanowi i zamknięcie tych drzwi dla niego.

Dziś na początku okresu Wielkiego Postu, aby łatwiej było Ci się nawracać wyrzeknij się szatana, grzechu i wszelkiego przywiązania do zła. Nie spiesz się, nie odpowiadaj automatycznie. Zastanów się, jakiej przestrzeni Twojego życia dotyczy dane pytanie oraz co decyzja „wyrzekam się” ma zmienić w konkrecie Twojej codzienności.

MODLITWA WYRZECZENIA

Czy wyrzekasz się grzechu, aby żyć w wolności dziecka Bożego?

Czy wyrzekasz się wszystkiego, co powadzi do zła, aby cię grzech nie opanował?

Reklama

Czy wyrzekasz się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu?

Czy wyrzekasz się wszystkich jego czynów i pokus?

Czy wyrzekasz się wszelkich bożków: osób, rzeczy, hobby (itp.), które zajmują miejsce Pana Boga?

Czy wyrzekasz się starego (grzesznego i niebożego) sposobu myślenia?

Czy wyrzekasz się wszystkiego, co blokuje odnowienie umysłu i życie w wolności dziecka Bożego?

Czy wyrzekasz się nieprawdziwych obrazów Boga, a także leku przed Nim lub obwinianiem Go o różne niepowodzenia, choroby lub brak interwencji?

Czy wyrzekasz się wszystkiego, co zamyka Cię na działanie Boga?

Czy wyrzekasz się wszelkiej ciemności i koncentrowania się na niej w swoim życiu?

Czy wyrzekasz się pielęgnowania urazów, wypominania win, nieprzebaczenia i pragnienia zemsty?

Czy wyrzekasz się pożądania, nieczystości i wszelkiej niegodziwości?

Czy wyrzekasz się chciwości i chorych ambicji?

Czy wyrzekasz się kłamstwa, oszustwa, innych grzechów języka (plotkowania, obgadywania itp.)?

Czy wyrzekasz się swoich planów i sposobów na zbawienie?

Czy wyrzekasz się samo wystarczalności?

Czy wyrzekasz się zabobonów, magii i przepowiadania przyszłości?

Czy wyrzekasz się okultyzmu i satanizmu?

Czy wyrzekasz się bycia bogiem (czyli wszelkiej pychy i egoizmu, stawiając Cię w miejscu Boga)?

Czy wyrzekasz się zbawienia na drodze innej niż ta, którą proponuje Jezus?

Czy wyrzekasz się wszystkiego, co sprzeciwia się Jezusowi i Jego woli?

Wyrzeknij się tego, co najbardziej oddala Cię od Jezusa.

W imię Jezusa Chrystusa, mojego Zbawiciela, wyrzekam się także…..

Zapraszam Cię, Jezu, do mojego życia. Ty sam dopełnij działa mojej przemiany i oczyść ze wszystkiego, co się Tobie sprzeciwia. Chcę być wolny i zacząć żyć nowym życiem z Tobą, Jezu Chryste. Dlatego chcę jeszcze raz z dumą wyznać swoją wiarę…

Reklama

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. Zmartwychwstał trzeciego dnia jak oznajmia Pismo. Wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych; a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi, który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez proroków. Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden Chrzest na odpuszczenie grzechów. Oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.

WYZWANIE: Podczas dzisiejszej modlitwy osobistej podejmij postanowienie, aby już nigdy nie wracać do rzeczy, które oddalają cię od Boga. Odmów Różaniec i oddaj w ręce Maryi życie Twoje i Twoich bliskich. Poproś św. Józefa o odwagę życia w pełni dla Boga, także poprzez służbę swojej rodzinie

2021-02-19 21:40

Ocena: +60 -6

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikWielkopostny: Patron dnia św. Fredian z Lukki

[ TEMATY ]

patron

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

W najstarszych zapisach znajdziemy również Frigian lub Frigidian. Data jego narodzin nie jest znana, podobno pochodził z Irlandii, "ziemi ewangelizatorów Zachodu "wyspy świętych"."

Kiedy poszedł za głosem Boga?

CZYTAJ DALEJ

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

Premier Morawiecki: ta wojna może mieć tylko jeden wynik – albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa

2022-11-26 13:17

[ TEMATY ]

premier

Mateusz Morawiecki

wojna na Ukrainie

PAP/Viacheslav Ratynskyi

W wojnie wywołanej przez Rosję może być tylko jeden wynik: albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa – oświadczył premier Mateusz Morawiecki, który w sobotę spotkał się w Kijowie z premierami Ukrainy i Litwy w ramach Trójkąta Lubelskiego.

W Kijowie odbyło się w sobotę spotkanie Trójkąta Lubelskiego z udziałem szefów rządów Polski, a także Ukrainy Denysa Szmyhala i Litwy Ingridy Simonyte, podczas którego premierzy podpisali deklarację o współpracy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję