Reklama

Niedziela Wrocławska

Kto Cię wymaluje tak pięknym, jakim jesteś?

22 lutego przypada 90. rocznica objawienia, podczas którego św. Siostra Faustyna otrzymała polecenie namalowania obrazu według widzenia i podpisania go słowami: „Jezu ufam Tobie”.

2021-02-22 22:32

Marzena Cyfert

Modlitwa uwielbienia w parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu-Ołbinie

Modlitwa uwielbienia w parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu-Ołbinie

W związku z tą rocznicą w parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu miała miejsce Msza św. a po niej spotkanie z s. Eulalis ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Siostra wygłosiła prelekcję, w której przybliżyła postać św. Siostry Faustyny Kowalskiej i historię Obrazu Jezusa Miłosiernego. Przypomniała, że wydarzenie miało miejsce w Płocku 22 lutego 1931 r. kiedy to Pan Jezus polecił Siostrze Faustynie namalowanie obrazu według Jego wskazówek. Siostra Faustyna 2 lata chodziła z myślą o namalowaniu obrazu, dopiero po spotkaniu ks. Sopoćki mogła przystąpić do realizacji planu. – Ks. Sopoćko początkowo sceptycznie do tego podszedł i postanowił najpierw zbadać opinie o Siostrze Faustynie u matki przełożonej, a później wysłał ją na badania psychiatryczne. Kiedy obie opinie okazały się pozytywne, zaczął pytać o treści objawień, a ponieważ Pan Jezus ciągle upominał się o ten obraz, w końcu ks. Sopoćko zdecydował, że spróbuje pomóc Faustynie – mówiła s. Eulalia o historii powstawania obrazu.

Zadania podjął się malarz Eugeniusz Kazimirowski, zaś Siostra Faustyna, która otrzymała zgodę od przełożonych, przekazywała wskazówki od Pana Jezusa. Pytała Go, jakie ma być Jego spojrzenie na obrazie. Jezus odpowiedział, że ma to być spojrzenie z krzyża, pełne miłości i miłosierdzia. Pytała również o symbolikę promieni i napisu pod obrazem.

Reklama

– Kiedy jednak Faustyna zobaczyła namalowany obraz, zasmuciła się bardzo i rozpłakała. Zapytała Jezusa: Kto Cię wymaluje tak pięknym, jakim jesteś. Ale Pan Jezus pocieszył ją, mówiąc, że to nie w piękności tkwi siła i wartość tego obrazu. Obraz ma pełnić rolę naczynia do czerpania łask – mówiła s. Eulalis i podkreśliła: – Istotą nabożeństw do Miłosierdzia Bożego jest ufność i czynna miłość, czyli miłosierdzie w działaniu. Bez tego obietnice Jezusa nie będą się realizować w naszym życiu. Mamy 3 sposoby na pełnienie miłosierdzia: czyn, słowo i modlitwa. Zawsze przynajmniej jeden z tych sposobów jest możliwy do zrealizowania.

Obecnie obraz Jezusa Miłosiernego autorstwa Eugeniusza Kazimierowskiego znajduje się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie. Kolejny obraz został namalowany 10 lat później przez malarza Adolfa Hyłę, później został przekazany do Wrocławia do domu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Kolejny zaś obraz tego malarza pozostał w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

Jak podkreślił ks. Bolesław Kaźmierczak, proboszcz parafii św. Michała Archanioła, obraz Jezusa Miłosiernego znajdujący się w świątyni parafialnej jest również autorstwa malarza Adolfa Hyły.

Po prelekcji miała miejsce modlitwa uwielbienia z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę poprowadził ks. Bolesław Kaźmierczak

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikWielkopostny: Ja trzymam różaniec - Maryja mnie

2021-03-07 21:30

[ TEMATY ]

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

Dzień Kobiet to doskonały czas na jeszcze większe zwrócenie się ku Matce Bożej, aby od Niej czerpać wzór i duchowe siły. W kolejnym dniu Wielkiego Postu zastanówmy się nad sensem i znaczeniem Różańca.

Pamiętasz swój pierwszy różaniec? Pewnie z utęsknieniem czekałeś na moment, gdy w czasie przygotowań do I Komunii św. otrzymasz go z książeczką i medalikiem. Być może twój dziecięcy wzrok nie potrafił jeszcze wtedy wznieść się ponad ziemskie piękno koralików i schludnego futerału. I może nawet do dziś po prostu „nie czujesz” Różańca. Nie martw się. Św. Tereskę nużył i nie od razu umiała odkryć jego piękno. Bo z Różańcem jest jak z drzewem. Nie zachwycasz się samym pniem. Mimo że jest najważniejszy, to sam w sobie jest nudny. W podziw wprawia nas dopiero widok owoców. Różaniec również zachwyci cię dopiero wtedy, gdy po czasie zobaczysz jego owoce.

CZYTAJ DALEJ

Znani o pokucie

2021-02-17 09:35

Niedziela Ogólnopolska 8/2021, str. 13-15

[ TEMATY ]

pokuta

modlitwa i pokuta

Karol Porwich/Niedziela

Bez drobnych codziennych wyrzeczeń, a bywa, że heroicznego postu, nie wyobrażamy sobie tych 40 dni poprzedzających Wielkanoc. O to, jakie wyrzeczenia czynią i czym one są w tym okresie, zapytaliśmy osoby znane z ekranu telewizora i stron gazet.

Vito Casetti, prezenter telewizyjny

CZYTAJ DALEJ

Triduum Paschalne w obrazach

Częstochowskie instytucje: Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej, Zespół Szkół Specjalnych nr 28, Zespół Szkół Samochodowych i parafia św. Barbary organizują Archidiecezjalny Konkurs Plastyczny „Triduum Paschalne w obrazach”.

Zadaniem uczestników jest wykonanie oryginalnej płaskiej pracy plastycznej dowolną techniką, w formacie A3 lub A4, tematycznie nawiązującej do Triduum Paschalnego. W konkursie mogą brać udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i specjalnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję