Reklama

Niedziela Legnicka

Wielkopostne nauczanie Biskupa legnickiego

Przez refleksje odnoszące się do zapisów Ewangelii, stwarza wiernym okazję do głębszego zrozumienia i przeżycia męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

diec.legnicka

Cykl pt. „Inspiracje pasyjne” ukazuje się w kolejne niedziele Wielkiego Postu na kanale YouTube „Zaginione owce”.

W pierwszej katechezie wprowadzającej bp Kiernikowski wskazywał, że to, co dokonało się w życiu Jezusa, było zaplanowane i zapowiedziane w planach Boga. – Jezus jest objawieniem się mocy Boga w kontekście krzyża. W ten sposób realizuje się to, co zostało zapowiedziane już w raju, w odniesieniu do walki pomiędzy szatanem a potomstwem Niewiasty i zwycięstwa. To jest klucz. Jezus wchodzi jako potomek Niewiasty w tę mękę, przez którą dokonuje się pozbawienie mocy szatana – mówił biskup w katechezie.

Reklama

Podkreśla, że Jezus wchodzi w to świadomie i dobrowolnie, abyśmy również i my przechodzili przez nasze życie z tym bogactwem, zwłaszcza kiedy przychodzą sytuacje przeciwne, kiedy przychodzi krzyż czy cierpienie. Jezus przyszedł po to, aby śmiertelnym dać okazję wykorzystania tego, co jest im przeciwne oraz dochodzenia do właściwej relacji z Bogiem, z samym sobą i bliźnimi.

Drugi cykl katechez związany jest z przygotowaniem katechumenów do przyjęcia sakramentów Kościoła, co dokona się podczas Wigilii Paschalnej. W diecezji legnickiej do tego wydarzenia przygotowuje się pięcioro dorosłych. W 1 niedzielę Wielkiego Postu w katedrze miał miejsce obrzęd wpisania ich imion do księgi. Przed Eucharystią bp Kiernikowski wygłosił katechezę poświęconą tej tematyce, transmitowaną w mediach społecznościowych. Mówił w niej o sensie chrześcijaństwa i sensie wiary paschalnej.

– Zachęcam do duchowego wspierania tych osób, a także do uczestniczenia wraz z nimi w kolejnych celebracjach i katechezach III, IV i V niedzieli Wielkiego Postu w naszej katedrze – zaprasza bp Kiernikowski.

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

2021-02-23 11:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kto wykona polską wersję hymnu ŚDM w Lizbonie?

2021-04-16 13:03

[ TEMATY ]

ŚDM w Lizbonie

ŚDM Lizbona

Lizbona

Trwają przesłuchania do chóru, który wykona polską wersję hymnu Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Zgłoszenia są przyjmowane do najbliższej niedzieli, 18 kwietnia. Ks. Mariusz Wilk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży poinformował, że wszyscy zainteresowani mogą pobrać materiały, które przygotował kompozytor.

Trzeba również nagrać dwa filmiki. Jeden będący prezentacją swoich wokalnych możliwości w wybrany przez siebie sposób i drugi przygotowany według wytycznych kompozytora. Niech to będzie coś prosto z serca, w dowolnie wybranym stylu - powiedział ks. Mariusz Wilk. Na koniec dodał, że trzeba wypełnić formularz, który znajduje się na stronie lizbona2023.pl.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: 94. urodziny Benedykta XVI

2021-04-16 15:14

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Dziś 94. urodziny papieża seniora. Z tej okazji nie przewidziano w Watykanie żadnych uroczystości. W przeszłości Benedykt XVI przyjmował tego dnia delegację ze swej rodzimej Bawarii. W tym roku jest to niemożliwe ze względu na pandemię. Są to też pierwsze w jego życiu urodziny bez obecności czy choćby życzeń starszego brata. Ks. Georg Ratzinger zmarł bowiem 1 lipca ubiegłego roku.

Benedykt XVI obchodzi swe urodziny prywatnie, w gronie domowników swej watykańskiej rezydencji, klasztoru Mater Ecclesiae. Nie podano też, w jaki sposób urodziny papieża seniora uczci Franciszek, który przy świątecznych okazjach zwykł mu okazywać przejawy swej serdeczności i przywiązania.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Jerzy Majchrzak

2021-04-16 21:43

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Jerzy Majchrzak

©MaverickRose – stock.adobe.com

15 kwietnia, w wieku 63 lat, w 35. roku kapłaństwa, po krótkiej i ciężkiej chorobie odszedł do Pana ks. Jerzy Majchrzak, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Waleńczowie.

W poniedziałek 19 kwietnia o godz. 19 Mszy św. żałobnej w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Waleńczowie będzie przewodniczyć biskup senior Antoni Długosz.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję